ولادت حضرت امام رضا (ع)
1393/11/03 16:02:37
سرویس سیاسی
نمایندگان خانه ملت مطرح کردند؛

اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی؛ زمینه‌ساز توسعه روابط اقتصادی، سیاسی و پارلمانی جوامع اسلامی

به اعتقاد تنی چند از نمایندگان که در دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی در ترکیه، حضور داشتند حضور هیات‌های پارلمانی، زمینه‌ساز توسعه روابط پارلمانی‌، اقتصادی و سیاسی جوامع اسلامی خواهد بود.
اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی؛ زمینه‌ساز توسعه روابط اقتصادی، سیاسی و پارلمانی جوامع اسلامی به اعتقاد تنی چند از نمایندگان که در دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی در ترکیه، حضور داشتند حضور هیات‌های پارلمانی، زمینه‌ساز توسعه روابط پارلمانی‌، اقتصادی و سیاسی جوامع اسلامی خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/93496.jpg اتحادیه,مجالس,کشورهای,اسلامی؛,زمینه‌ساز,توسعه,روابط,اقتصادی،,سیاسی,و,پارلمانی,جوامع,اسلامی Icana

خانه ملت؛ دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی 30 دی‌ لغایت 2 بهمن سال جاری در کشور ترکیه برگزار شد و در این کنفرانس هیات پارلمانی ایران که ریاست دوره‌ای این اتحادیه را برعهده داشت، شرکت کرد و پیشنهاداتی را در زمینه‌های مختلف مانند محکومیت اهانت به پیامبر اکرم (ص) و مقابله با تروریسم بین‌المللی را مطرح کرد که از سوی کشورهای اسلامی شرکت‌کننده در کنفرانس مورد استقبال قرار گرفت.

براساس این گزارش دکتر لاریجانی و هیات پارلمانی همراه در حاشیه دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی دیدارهای دوجانبه‌ای را با هیات‌های پارلمانی سایر کشورها از جمله جمیل چیچک رئیس مجلس ترکیه انجام داد که در آن بر ضرورت توسعه روابط پارلمانی، اقتصادی و سیاسی تاکید شد.

در این اجلاس، سعید حیدری‌طیب، لاله افتخاری، شهلا میرگلوبیات، محمدعلی عبدالله‌زاده و کاظم جلالی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعضای هیات پارلمانی ایران را تشکیل می‌دادند که این اعضا با مثبت ارزیابی کردن حضور ایران در این اجلاس بر ضرورت توسعه و پیشرفت روابط میان کشورهای اسلامی تاکید کردند.

 

حیدری‌طیب: استقبال از پیشنهاد دکترلاریجانی در محکومیت اهانت به پیامبر (ص) از سوی کشورهای اسلامی

سعید حیدری‌طیب نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در تشریح دستاوردهای سفر هیات پارلمانی ایران به ترکیه گفت: هیات پارلمانی ایران به منظور شرکت در دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی به ترکیه سفر کرده بود و در این اجلاس پیشنهادات و موضوعات مهمی را ارائه داد.

وی افزود: در سخنرانی دکتر لاریجانی در افتتاحیه این اجلاس که ریاست دوره نهم را نیز برعهده داشت، مطالب و موضوعات مهمی مانند ضرورت محکومیت اهانت به پیامبر (ص) از سوی کشورهای اسلامی را مطرح کرد که مورد استقبال تمامی کشورهای شرکت‌کننده در این کنفرانس قرار گرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: محکومیت جنایت اخیر رژیم صهیونیستی یکی دیگر از موضوعات مهم در سخنرانی دکتر لاریجانی بود که کشورهای شرکت‌کننده در این اجلاس با وی هم‌عقیده بودند.

حیدری‌طیب یادآور شد: در حاشیه دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی، تقاضاهای زیادی برای دیدار دوجانبه با دکتر لاریجانی مطرح شد که این نشان از شخصیت بین‌المللی و تاثیرگذار دکتر لاریجانی است و در دیدارهای دوجانبه‌ای که با هیات‌های پارلمانی کشورهای اسلامی انجام شد، زمینه توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و پارلمانی فراهم شد.

 

میرگلوی بیات: تاکید رئیس مجلس بر ضرورت اقدام مشترک برای مبارزه با تروریسم

شهلا میرگلوی بیات نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی درباره حضور هیات پارلمانی ایران در دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی در ترکیه گفت: در این کنفرانس موضوعات مهم پیش‌روی کشورهای اسلامی در قالب کمیته‌های کاری بررسی شد.

وی ادامه داد: بعد از انجام کارهای مقدماتی توسط کمیته‌های کاری اجلاس، دکتر لاریجانی برای حضور در افتتاحیه رسمی کنفرانس وارد ترکیه شد و در سخنرانی ارزشمندشان، مطالب مهم جهان اسلام مانند محکومیت توهین به ساحت مقدس پیامبر (ص) را مطرح کرد که روسای مجالس و هیات‌های پارلمانی سایر کشورها نیز بر این موضوع تاکید کردند.

میرگلوبیات افزود: در حدود 10 دیدار دوجانبه دکتر لاریجانی با هیات‌های پارلمانی کشورهای شرکت‌کننده در کنفرانس زمینه توسعه روابط اقتصادی، سیاسی و پارلمانی بررسی، همچنین بر ضرورت اقدام مشترک برای مبارزه با تروریسم تاکید شد.

 

افتخاری: اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی، زمینه‌ساز وحدت بیشتر بین مسلمانان

لاله افتخاری نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه برگزاری دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی زمینه‌ساز وحدت بیشتر بین مسلمانان می‌شود، افزود: در این اجلاس موضوعات مهمی مانند محکومیت تروریسم و همچنین توهین به مقدسات مسلمانان بررسی شد و تمامی کشورهای شرکت‌کننده هم‌عقیده بودند که باید مسلمانان مواضع محکمی در قبال این اهانت‌ها داشته باشند.

وی افزود: در کمیته‌های کاری اجلاس مطالب مهمی درخصوص همکاری برای انجام فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی مطرح و راهکارهای مناسب برای ارتقای سطح اینگونه فعالیت‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

افتخاری درخصوص بررسی موضوع رفع مشکلات بانوان در جهان اسلام گفت: در این کنفرانس بسیاری از مسائل مانند مشکلات بانوان در جوامع مختلف بررسی و بر این موضوع تاکید شد که راهکارها باید براساس آموز‌ه‌ها و آیات قرآن کریم باشد.

 

عبدالله‌زاده: اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی زمینه‌ساز پیشرفت جوامع اسلامی

محمدعلی عبدالله‌زاده نماینده فردوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برگزاری اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی زمینه‌ساز پیشرفت جوامع اسلامی است، گفت: موضوعات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی جوامع اسلامی در قالب کمیته‌های کاری اجلاس بررسی و راهکارهایی برای توسعه همه‌جانبه این موضوعات اتخاذ شد.

وی ادامه داد: در حاشیه این کنفرانس درخواست‌های ملاقات دوجانبه بسیاری از سوی هیات‌های پارلمانی شرکت‌کننده در این کنفرانس با دکتر لاریجانی انجام شد که در این مذاکرات دوجانبه، زمینه ارتقای مسائل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دوجانبه فراهم شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: در بسیاری از مسائل دوجانبه مانند موضوعات اقتصادی، مذاکرات پارلمانی می‌تواند موثر باشد و خوشبختانه با تعاملات صورت گرفته، زمینه ارتقای روابط سیاسی و اقتصادی فراهم شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet