هدر موبایل
1393/11/07 10:44:23
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری:فقدان فعالیت ارکستر‌های سمفونی به فرهنگ خسارت وارد می‌کند

جولان موسیقی غربی زیر سایه تعطیلی ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک تهران

عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به عدم حضور ارکستر ملی و سمفونیک تهران در جشنواره موسیقی فجر گفت: رها کردن این دو گروه و موسیقی اصیل ایران، به فرهنگ خسارت وارد می‌شود.
جولان موسیقی غربی زیر سایه تعطیلی ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک تهران عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به عدم حضور ارکستر ملی و سمفونیک تهران در جشنواره موسیقی فجر گفت: رها کردن این دو گروه و موسیقی اصیل ایران، به فرهنگ خسارت وارد می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/42941.jpg جولان,موسیقی,غربی,زیر,سایه,تعطیلی,ارکستر,ملی,و,ارکستر,سمفونیک,تهران Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت وگو با خرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، تاکید کرد: داشتن  ارکستر سمفونیک، جز برنامه های ضروری  موسیقی و فرهنگی است که به اعتلا و پاسداشت موسیقی اصل سنتی می‌انجامد.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: ارکسترهای ملی و سمفونیک در قالب بزرگ و گسترده‌ای به موسیقی اصیل ایرانی می‌پردازند و بر این اساس لزوم فعالیت آنها برای ایجاد زمینه‌های توجه به این موسیقی و حمایت از آن احساس می‌شود.

وی ادامه داد: برخورداری از ارکستر‌های سمفونیک فرهنگ ایرانی و اصیل ما را تایید می‌کند و نه تنها جهانیان با آن آشنا می‌شوند بلکه توجه جوانان به این موسیقی جلب می‌شود.

کیاسری تاکید کرد: اگر ارکستر‌های سمفونیک و موسیقی اصیل ایرانی را رها کنیم، خود به خود موسیقی غربی در کشور ما جایگزین خواهد شد. چنین اتفاقی خسارت فرهنگی است.

این نماینده با بیان اینکه باید جلوی خسارت‌های فرهنگی را گرفت، اظهار داشت: همه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی موظف هستند، تمام تلاش خود را برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به فرهنگ ایرانی اسلامی به کار گیرند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 94 با بیان اینکه ارکستر‌ ملی و سمفونیک تهران مشکلات مالی دارند، گفت: وزارت ارشاد باید دغدغه‌های اعتباری این دو گروه موسیقی اصیل ایرانی را بر طرف کند. برای این کار نیاز به دریفی در بودجه سالانه نیست اما باید تدبیری برای حل مشکلات اعتباری این ارکستر‌ها اتخاذ کنند.

حسن روحانی، رئیس دولت یازدهم دی ماه سال گذشته عنوان کرده بود که من از اینکه ارکستر سمفونی و ارکستر سمفونی موسیقی ملی به تعطیلی کشیده شده است، بسیار متأسفم و حتما این دولت در همین ماه‌های آینده این‌ها را احیا خواهد کرد؛ اگر چه ممکن است وزیر باز هم کارت زرد بگیرد‌. با وجود گذشت یک سال از این سخنان، حرف رئیس جمهور همچنان روی زمین مانده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet