هدر موبایل
1393/11/07 10:40:00
سرویس صحن
پیرموذن در نشست خبری:

قطع درختان در تهران کذب است/ وزارت راه و شهرسازی با شهرداری همکاری ندارد

سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با یادآوری جلسه هیات رئیسه فراکسیون متبوعش با شهردار تهران٬گفت: استماع عملکرد شهرداری در خصوص مباحث شهری و زیست محیطی انجام شد.
قطع درختان در تهران کذب است/ وزارت راه و شهرسازی با شهرداری همکاری ندارد سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با یادآوری جلسه هیات رئیسه فراکسیون متبوعش با شهردار تهران٬گفت: استماع عملکرد شهرداری در خصوص مباحث شهری و زیست محیطی انجام شد. https://cdn.icana.ir/d/019/94104.jpg قطع,درختان,در,تهران,کذب,است/,وزارت,راه,و,شهرسازی,با,شهرداری,همکاری,ندارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، کمال‌الدین پیرموذن در حاشیه نشست علنی امروز (سه‌شنبه 7 بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با یادآوری جلسه دیروز (دوشنبه 6 بهمن‌ماه) هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست وتوسعه پایدار مجلس با شهردار تهران٬گفت: در این جلسه موضوعات مختلف زیست محیطی و شهری بررسی و گزارش عملکرد شهردار تهران در این خصوص استماع شد.

نماینده مردم اردبیل، نیر،‌ نمین و سرعین با بیان اینکه محمدرضا تابش از اقدامات و مجاهدت‌های قالیباف درخصوص محیط‌زیست تقدیر کرد، به نکاتی درخصوص مشکلات فضای سبز و محیط‌زیست تهران اشاره کرد و گفت: نماینده اردکان توسعه فضای سبز، بهادادن به مدیریت واحد شهری و نهایتاً قطع شدن چنارهای خیابان ولیعصر(عج) توسط مغازه‌داران این خیابان را تذکر داد.

وی ادامه داد: تابش خواستار آموزش بهره‌گیری مردم درخصوص مسائل زیست محیطی، معاینه فنی خودروها و بها دادن محیط‌زیست در کلانشهرها را با قالیباف درمیان گذاشت.

پیرموذن در ادامه این نشست به توضیحات قالیباف اشاره کرد و گفت: شهردار تهران از تهیه شدن تدوین برنامه جامع مدیریت محیط‌زیست و توسعه ناپایدار تهران خبر داد که نمایندگان خواستار تداوم اجرای آن شدند.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار تاکید کرد:‌ قالیباف چالش اصلی شهر تهران را آلودگی هوا و صدا دانست که خوشبختانه این دو موضوع در اولویت شهرداری و توسعه پایدار تهران قرار گرفته است.

به گفته این نماینده توسعه حمل و نقل عمومی، بها دادن به فرهنگ ترافیک و اعمال صددرصد قانون، نکاتی بود که شهردار تهران برای حل معضل آلودگی و ترافیک تهران سرنوشت‌ساز عنوان کرد.

پیرموذن با اشاره به آمارها و گزارشاتی که سایت‌ها و خبرگزاری‌ها درخصوص بوستان مادر و قطع درختان منتشر کرده بودند، گفت: قالیباف تمام این آمارها را تکذیب کرد.

وی همچنین ادامه داد: شهرداری تهران از عدم همکاری وزارت راه و شهرسازی گله کرد که امسال تنها 35 مصوبه در ماده 5 کمیسیون با همکاری شهرداری تهران مصوب شد.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار آماری درخصوص بودجه شهرداری ارائه کرد و افزود: به گفته قالیباف تا آخر دولت خاتمی، دولت 30 تا 35 درصد بودجه شهرداری را تامین می‌کرد، در دولت احمدی‌نژاد این رقم به زیر 3 درصد کاهش پیدا کرد. اکنون نیز شهرداری شاهد کاهش این بودجه از سوی دولت است.

نماینده مردم اردبیل٬نیر٬نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی٬با بیان اینکه برنامه جامع مدیریت محیط زیست وتوسعه پایدار از سوی شهرداری تدوین شده است٬افزود: شهرداری تاکنون اقدامات مثبتی در خصوص مباحث محیط زیستی داشته که با گزارش‌های ارایه شده می‌توان به آن پی برد.

وی با یادآوری تلاش شهرداری در خصوص ایجاد کمربند سبز اطراف تهران٬گفت: با مشارکت مردم از 9 متر مکعب در حال حاضر 15.5 متر مکعب فضای سبز در تهران ایجاد شده که این روند تا سال‌های آینده برای بهبود وضعیت هوا رشد بیشتر هم خواهد داشت. همچنین قالیباف عنوان کرد که با اجرای جاده کمربندی، فضای سبز به 22 مترمربع افزایش خواهد یافت.

پیرموذن ادامه داد: درخصوص مترو هم کارهای خوبی از سوی شهرداری انجام شده و امسال نزدیک به 25 کیلومتر احداث خطوط مترو داشته‌ایم. شهرداری از دولت می‌خواهد یک‌هزار دستگاه واگن برای این خطوط خریداری کند.

وی با تاکید بر ضرورت ورود تمامی دستگاه‌ها برای مقابله با آلودگی هوا٬افزود: شهرداری حاضر به پذیرش مسئولیت هوای پایتخت شده و معتقد است مقابله با معضل آلودگی بیش از بودجه، نیازمند عزم جدی است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس نهم اظهار داشت: خوشبختانه 72 درصد بودجه شهرداری به عمران و توسعه اختصاص دارد و تنها 28 درصد اعتبارات شهرداری برای هزینه‌های جاری و رفت‌وروب خرج می‌شود.

تلاش برای استماع گزارش عملکرد ابتکار و قالیباف در جلسه غیرعلنی مجلس

سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس٬از تلاش فراکسیون محیط زیست مجلس برای دعوت از قالیباف و ابتکار برای حضور در صحن مجلس خبر داد و افزود: در صورتی که دکتر لاریجانی موافقت کند شهردار تهران و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در جلسه غیرعلنی در خصوص اقدامات انجام شده برای کاهش آلودگی هوا گزارش خواهند داد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس نهم همچنین اشاره کرد: اعضای فراکسیون از سوخت استاندارد که از سوی وزیر نفت کلید خورد، تقدیر کردند، اما معاینه فنی خودروهایی که استاندارد نیستند را بی‌فایده عنوان کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet