هدر موبایل
1393/11/07 16:30:41
سرویس سیاسی
دکتر لاریجانی در دیدار با وزیر ارتباطات عراق ؛

مجلس از هرگونه اقدام در جهت گسترش مراودات میان ایران و عراق حمایت می کند

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر ارتباطات عراق با بیان اینکه مجلس ازهرگونه اقدامی در راستای گسترش مراودات میان جمهوری اسلامی ایران و عراق حمایت می کند، گفت: اتحاد دولت و ملت عراق و همراهی مرجعیت می تواند به برقراری آرامش و امنیت درعراق منجر گردد.
مجلس از هرگونه اقدام در جهت گسترش مراودات میان ایران و عراق حمایت می کند رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر ارتباطات عراق با بیان اینکه مجلس ازهرگونه اقدامی در راستای گسترش مراودات میان جمهوری اسلامی ایران و عراق حمایت می کند، گفت: اتحاد دولت و ملت عراق و همراهی مرجعیت می تواند به برقراری آرامش و امنیت درعراق منجر گردد. https://cdn.icana.ir/d/019/94044.jpg مجلس,از,هرگونه,اقدام,در,جهت,گسترش,مراودات,میان,ایران,و,عراق,حمایت,می,کند Icana

حسن کاظم الراشد وزیرارتباطات عراق ظهرامروزبا دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به روند روبه رشد مناسبات دوکشور، گقت: بسترهای فراوانی دربخش های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور وجود دارد که باید با برنامه ریزی مناسب ازآنها برای ارتقاء سطح مناسبات فیمابین استفاده کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در همین بخش از ایجاد بازارچه های مرزی مشترک ،همکاری های استانی و همکاری درامر تاسیس کارخانجات صنعتی و تولیدی به عنوان مهمترین عرصه های همکاری دو کشور یاد کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی ازهرگونه اقدامی درراستای گسترش مراودات میان جمهوری اسلامی ایران و عراق حمایت می کند.

وی دربخش دیگری با ابراز خرسندی ازپیروزی های ارتش عراق درمبارزه با داعش درروزهای اخیر، افزود:  اتحاد دولت و ملت عراق و همراهی مرجعیت می تواند به برقراری آرامش و امنیت درعراق منجر گردد.

دکتر لاریجانی در همین راستا برتداوم حمایت و کمک دولت و ملت ایران به عراق تاکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان بر ضرورت اجرایی شدن هرچه سریعتر موافقتنامه های فیمابین و تصویب تسهیلات لازم برای سرمایه گذاری های بخش خصوصی و دولتی ایران درعراق به منظورتوسعه مناسبات اقتصادی و صنعتی میان دو کشور تاکید کرد.

در ادامه حسن کاظم الراشد وزیرارتباطات عراق با تقدیر ازمواضع دولت و ملت عراق در سال های گذشته و اوضاع کنونی این کشور، گفت : کمک های جمهوری اسلامی ایران هیچگاه ازذهن مردم عراق فراموش نخواهد شد.

وی همچنین بر ضرورت همکاری های مشترک جهت احیاء زیرساخت های ویران شده درعراق تاکید کرد و   افزود: وجود ظرفیت های فراوان درشرکت های ایرانی و دربخش های ارتباطی و نیاز عراق به احیاء وبازسازی زیرساخت ها فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری های مشترک فراهم کرده است.

حسن کاظم الراشد درپایان برضرورت ایجاد  امکانات رفاهی و تسهیلات بیشتردرسال های آتی برای زائران ایرانی تاکید کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet