هدر موبایل
1393/11/08 17:41:18
سرویس سیاسی
بروجردی در دیدار با رئیس شورای روابط خارجی اردن:

گروه‌های تروریستی حاضر در سوریه و عراق مسلمان نیستند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: داعش و دیگر گروه‌های تروریستی که در سوریه و عراق دست به کشتار مردم بی‌گناه می‌زنند، مسلمان نیستند، زیرا اسلام دین صلح و دوستی است.
گروه‌های تروریستی حاضر در سوریه و عراق مسلمان نیستند رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: داعش و دیگر گروه‌های تروریستی که در سوریه و عراق دست به کشتار مردم بی‌گناه می‌زنند، مسلمان نیستند، زیرا اسلام دین صلح و دوستی است. https://cdn.icana.ir/d/019/94349.jpg گروه‌های,تروریستی,حاضر,در,سوریه,و,عراق,مسلمان,نیستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عصر امروز (چهارشنبه 8 بهمن) با ناهض حتّر رئیس شورای روابط خارجی اردن دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به لزوم وحدت مسلمانان برای غلبه بر مسائل و مشکلات فعلی جهان اسلام گفت: بسیار مایه تاسف است که تعدادی از کشورهای عربی و اسلامی امروزه به جای عمل به دستورات قرآن و اتحاد به یکدیگر، بازیچه کشورهای غربی شده‌اند و برخی حتی کار را در اطاعت و سرسپردگی غرب و رژیم صهیونیستی در تضعیف دیگر کشورهای اسلامی رسانده‌اند.

وی ادامه داد: داعش و دیگر گروه‌های تروریستی که در سوریه و عراق دست به کشتار مردم بی‌گناه می‌زنند، مسلمان نیستند، زیرا اسلام دین صلح و دوستی است.

بروجردی افزود: جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که به هر کشور و گروهی که در صف مقاومت علیه رژیم صهیونیستی قرار بگیرد، کمک خواهد کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان این دیدار از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای در اختیار گذاردن پیشرفت‌ها و تجربیات خود در زمینه‌های علمی، آموزشی و دانشگاهی به کشورهای اسلامی خبر داد.

ناهض حتّر رئیس شورای روابط خارجی اردن در ادامه این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران و آشنایی با پیشرفت‌ها و دستاوردهای علمی و آموزشی و صنعتی کشورمان گفت: توسعه ارتباطات با ایران و استفاده از تجربیات در زمینه‌های مختلف از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی همچنین خواستار ارائه تسهیلات لازم برای تحصیل جوانان اردنی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی ایران و آشنایی آنان با دستاوردهای علمی کشورمان شد.

رئیس شورای روابط خارجی اردن با تقدیر از حمایت‌های ایران از محور مقاومت در طول 3 دهه اخیر گفت: ایران همواره در مواقع حساس به یاری مقاومت مردمی بر ضد اشغالگران در لبنان، فلسطین، سوریه و عراق پرداخته و این کمک‌ها هیچگاه از خاطر مردم رنج‌کشیده این کشورها پاک نخواهد شد.

لازم به ذکر است قبل از این دیدار ناهض حتّر رئیس شورای روابط خارجی اردن با یوناتن بت‌کلیا نماینده اقلیت دینی آشوری در مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون کمک‌های انسان‌دوستانه به ارامنه، آشوری و مسیحی و دیگر اقلیت‌ها در سوریه و عراق که با نسل‌کشی گسترده از سوی گروهک تروریستی داعش روبرو شده‌اند، به بحث و تبادل‌نظر پرداخت. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet