هدر موبایل
1393/11/10 11:01:00
سرویس اقتصادی
حسینی صدر مطرح کرد:

انتقاد از گسترش مناطق آزاد/ فرار مالیاتی با استفاده از کارت بازرگانی افراد بی اطلاع

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از گسترش مناطق آزاد انتقاد کرد و گفت: عده ای سودجو با استفاده از مدارک افراد بی اطلاع اقدام به اخذ کارت بازرگانی می کنند و این موضوع به تشدید فرارهای مالیاتی منتهی می شود.
انتقاد از گسترش مناطق آزاد/ فرار مالیاتی با استفاده از کارت بازرگانی افراد بی اطلاع عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از گسترش مناطق آزاد انتقاد کرد و گفت: عده ای سودجو با استفاده از مدارک افراد بی اطلاع اقدام به اخذ کارت بازرگانی می کنند و این موضوع به تشدید فرارهای مالیاتی منتهی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43327.jpg انتقاد,از,گسترش,مناطق,آزاد/,فرار,مالیاتی,با,استفاده,از,کارت,بازرگانی,افراد,بی,اطلاع Icana

مؤید حسینی صدر در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در خصوص فرارهای مالیاتی بسیاری از واردکنندگان، گفت: اکنون عده ای سودجو با استفاده از نام افراد کم اطلاع و نیازمند، کارت بازرگانی اخذ کرده و از طریق کارت آنها، اقدام به واردات کالا می کنند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: واردات از طریق کارت بازرگانی اشخاص بی نام و نشان، به فرار مالیاتی منتهی شده و دولت هم ابزاری برای اخذ مالیات از این افراد ندارد.

وی تصریح کرد: با این رویه، تنها افراد خوش حساب مالیات خود را پرداخت می کنند و سودجویان به روش های مختلف از زیر بار پرداخت مالیات شانه خالی خواهند کرد، لذا دولت باید تکلیف کارت های بازرگانی غیر معتبر را مشخص کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین از  مالیات پرداخت نکردن انحصارگران انتقاد کرد و افزود: واردات بسیاری از محصولات انحصاری بوده و واردکنندگان آن نیز در کنار سودهای کلان، از پرداخت مالیات طفره می روند.

وی در ادامه بیان کرد: همچنین عده ای سودجو نیز از طریق دریافت ارز دولتی و فروش ارز و کالا به نرخ آزاد، ثروت های کلانی را به جیب زده اند، این افراد نیز به دلیل ارتباط با جریان های مخالف دولت، بازار بورس را متلاطم می کنند و در کنار آن مالیاتی هم پرداخت نمی کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: انتظار من از دولت، تشکیل ستاد مبارزه با فرار مالیاتی و سواستفاده اقتصادی بوده، مقام معظم رهبری نیز بارها فرمودند که جلسه و کنفرانس را رها کرده و در عمل به تخلفات رسیدگی کنید.

حسینی صدر ادامه داد: دولت باید مبارزه با فساد را از پرونده های کلان آغاز کند و حتی بسیاری از سو استفاده کنندگان جایز مرگ هستند، چرا که باعث شدند وضعیت اقتصاد متلاطم شود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس همچنین از گسترش مناطق آزاد نیز انتقاد کرد و گفت: با این رویه، بسیاری از مناطق از پرداخت مالیات معاف خواهد بود که این موضوع، به زمینگیر کردن تولید داخل منتهی می شود، اکنون این مناطق در مقابل تولید قرار گرفته اند و نیاز است که دولت توجه بیشتری به آن داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet