هدر موبایل
1393/11/10 11:01:00
سرویس فرهنگی
نوباوه:

ارکستر سمفونیک در شکل گیری سرود ملی نقش کلیدی داشته است/ جشنواره موسیقی فجر راهی برای تعالی ارکستر ملی

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ارکستر سمفونیک تعریف خاص خود را دارد و تا کنون دیده نشده است که برنامه ای خارج از عرف تحت عنوان ارکستر ملی یا سمفونیک برگزار شود.
ارکستر سمفونیک در شکل گیری سرود ملی نقش کلیدی داشته است/ جشنواره موسیقی فجر راهی برای تعالی ارکستر ملی نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ارکستر سمفونیک تعریف خاص خود را دارد و تا کنون دیده نشده است که برنامه ای خارج از عرف تحت عنوان ارکستر ملی یا سمفونیک برگزار شود. https://cdn.icana.ir/d/019/63032.jpg ارکستر,سمفونیک,در,شکل,گیری,سرود,ملی,نقش,کلیدی,داشته,است/,جشنواره,موسیقی,فجر,راهی,برای,تعالی,ارکستر,ملی Icana

بیژن نوباوه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت ارکستر سمفونیک گفت: این ارکستر همواره منشأ خیر و برکت های هنری در کشور بوده و آثار ماندگاری از خود به جای گذاشته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اصولا بخشی از شخصیت هنری کشور وابسته به ارکستر سمفونیک است، گفت: پیش از این به خاطر برخی مشکلات مالی و حمایتی این ارکستر منحل شد.

وی بر همین اساس تصریح کرد: احیای این موضوع می تواند به رشد موسیقی ارزشی و اصیل و ملی در کشور کمک می کند ضمن اینکه بهترین جایگاه این ارکستر در ایام دهه فجر است که می تواند باعث رشد و تعالی آن شود.

نوباوه در ادامه با بیان اینکه ارکستر سمفونیک تعریف دارد، یادآور شد: تا کنون مورد خارج از عرفی از ارکستر سمفونیک ملی دیده نشده است.

وی در ادامه با بیان اینکه پیش از این گروه های ارکستر سمفونیک در محضر امام(ره) نیز به اجرای برنامه پرداخته بودند، گفت: ارکستر ملی موسیقی وزین سنگینی است که آثار شناخته شده جهانی و آثار کلاسیک را برگزار می کند و در ساخت موسیقی های ملی در کشور مثل سرود ملی نقش اصلی و کلیدی داشته است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درپایان خاطرنشان کرد: ارکستر سمفونیک تربیت کننده موسیقی دان های مهم کشور بوده و جایگاهی برای ارتقا آنهاست، همچنین کمک می کند کار علمی و کلاسیک دنبال شود از این رو لازم است که به عنوان بخشی از موسیقی در کشور آن را داشته باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet