هدر موبایل
1393/11/11 13:43:14
سرویس اقتصادی
مجمع نمایندگان استان همدان با قدردانی از سفر دو روزه رئیس مجلس به استان؛

نشاط عمومی،تقویت اتحاد مردم و مسئولان وتغییر رویکردهای ساکن مهمترین دستاوردهای سفر دکترلاریجانی به همدان

مجمع نمایندگان استان همدان ضمن تقدیر از سفر دو روزه رئیس مجلس به استان همدان و حضور در شهرستانهای مختلف اعلام کردند:ایجاد شور و نشاط عمومی،تقویت اتحاد مردم و مسئولان،تغییر رویکردهای ساکن و حرکت به سمت اقتدار سیاسی و اقتصادی مهمترین دستاوردهای سفر دکترلاریجانی به استان همدان بوده و می توان گفت حضور در چندین یادواره شهدا نقطه عطف این سفر بود.
نشاط عمومی،تقویت اتحاد مردم و مسئولان وتغییر رویکردهای ساکن مهمترین دستاوردهای سفر دکترلاریجانی به همدان مجمع نمایندگان استان همدان ضمن تقدیر از سفر دو روزه رئیس مجلس به استان همدان و حضور در شهرستانهای مختلف اعلام کردند:ایجاد شور و نشاط عمومی،تقویت اتحاد مردم و مسئولان،تغییر رویکردهای ساکن و حرکت به سمت اقتدار سیاسی و اقتصادی مهمترین دستاوردهای سفر دکترلاریجانی به استان همدان بوده و می توان گفت حضور در چندین یادواره شهدا نقطه عطف این سفر بود. https://cdn.icana.ir/d/019/94720.jpg نشاط,عمومی،تقویت,اتحاد,مردم,و,مسئولان,وتغییر,رویکردهای,ساکن,مهمترین,دستاوردهای,سفر,دکترلاریجانی,به,همدان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هفته گذشته رئیس مجلس شورای اسلامی در سفری دو روزه به استان همدان ضمن بررسی وضعیت اقتصادی این استان و شناخت بیشتر از پتانسیل ها و مسایل و مشکلات  این استان با حضور در شهرستانهای مختلف استان همدان با مردم دیدار و گفت وگو کرد که حضور در چندین  یادواره شهدا نقطه عطف و شاخصه اصلی سفر دکتر لاریجانی به همدان بود.

به اعتقاد رئیس مجلس شورای اسلامی اطلاع دقیق از وضعیت استانها و مناطق مختلف کشور به اتخاذ تصمیمات کارشناسی و صحیح تر کمک می کند و سفر دو روزه ایشان به استان همدان نیز به همین مقصود، انجام گرفت.در همین راستا اعضای مجمع نمایندگان استان همدان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن تقدیر و تشکر ویژه از سفر رئیس مجلس به این استان و دیدار صمیمانه و رو درو با مردم شهرستانهای مختلف استان همدان و همچنین رسیدگی مسئولانه و کارشناسانه به مسایل و مشکلات آنها به تشریح مهمترین ره آورد و دستاوردهای سفر دکتر لاریجانی به استان همدان پرداختند که گزارش کامل این گفت وگو ها به شرح ذیل است:

چهاردولی؛حضور رئیس مجلس در همدان نشان‌دهنده مردمی بودن مسئولان نظام است

علی‌نعمت چهاردولی نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از دکتر لاریجانی به خاطر سفر دو روزه‌ای که به استان همدان داشت، درخصوص دستاوردهای سفر رئیس مجلس به این استان گفت: هدف اصلی سفر رئیس مجلس حضور و سخنرانی در کنگره سراسری شهدای دانشجو و طلاب در شهرستان ملایر بود که خوشبختانه به یمن  حضور دکتر لاریجانی علاوه بر این کنگره، چندین یادواره شهدا در سطح شهرستان‌های مختلف استان همدان برگزار شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: در جریان سفر رئیس مجلس به‌عنوان‌ یکی از مقامات عالی‌رتبه کشوری به استان همدان و شهرستان‌های مختلف مردم توانستند با یکی از پشتوانه‌های نظام ارتباط رودررو داشته باشند که این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

ضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: در جریان این سفر و در آستانه دهه مبارک فجر مردم توانستند اعتقادها، معیارها و دیدگاه‌های رئیس مجلس در مورد مسائل و موضوعات مختلف را از نزدیک و بدون واسطه بشناسند که این یکی از ویژگی‌های خوب نظام جمهوری اسلامی و نشان‌دهنده مردمی بودن مسئولان نظام است.

چهاردولی بازدید دکتر لاریجانی از پروژه‌های عمرانی و اقتصادی شهرستان‌های مختلف استان همدان را دومین دستاورد سفر رئیس مجلس به این استان دانست و گفت: در جریان این بازدیدها رئیس مجلس نسبت به پتانسیل‌ها و همچنین مشکلات استان همدان شناخت جامع و کاملی پیدا کرد و با توانمندی‌های مختلف استان آشنا شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس تصریح کرد: سومین دستاورد سفر رئیس مجلس به استان همدان این است که براساس شناختی که دکتر لاریجانی از نقاط ضعف و قوت استان به‌دست آورده اند،آگاهی از این پتانسیل‌ها و مسائل و مشکلات در برنامه‌ریزی‌های آینده و بودجه‌ریزی که صورت می‌گیرد، مدنظر قرار می گیرند که نتایج قابل توجهی را به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه رئیس مجلس با ظرفیت گردشگری، صنعت و کشاورزی استان همدان به خوبی آشنا شدند، ادامه داد: ایشان در سفر دو روزه خود به استان همدان و در برنامه‌های مختلفی که حضور یافتند به مسئولان و مدیران استان و شهرستان‌های مختلف توصیه‌هایی داشتند که انشاالله پیگیری می‌شوند و  به نتایج خوبی دست خواهیم یافت.

پورمختار؛تغییر رویکردهای ساکن و حرکت به سوی اقتدارسیاسی و اقتصادی رهاورد سفر رئیس مجلس

محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس نیز ،گفت: سفر رئیس مجلس به استان همدان و حضور ایشان در شهرستان‌های مختلف هم به لحاظ توسعه اقتصادی این مناطق و نیز از بُعد فرهنگی و نگاهی که برای تغییر در برخی رویه‌ها لازم است آثار و برکات قابل توجهی را به دنبال دارد.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس افزود: بر این اساس با پشتوانه فرهنگی و جهادی می‌توانیم به یک فعالیت ماندگار برای تغییر رویکردهای ساکن و ثابت و حرکت به سمت اقتدار سیاسی و اقتصادی اقدام کنیم که تاثیرات ارزنده ای را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به نگاه عالمانه، کارشناسی و همه جانبه رئیس مجلس نسبت به مسائل و مشکلات مردم، تصریح کرد: امیدواریم مسئولان استان همدان و شهرستان‌های مختلف این استان با بهره‌گیری از رهنمودهای ارزشمند رئیس مجلس تصمیمات جدیدی را برای حل مشکلات استان اتخاذ کنند.

پورمختار با یادآوری مشکل آب در سطح استان همدان افزود: مردم هنوز باورشان نشده که کمبود آب داریم و با همان نگاه قدیم از آب استفاده می‌کنند، امیدواریم با سفر رئیس مجلس و توصیه‌های ایشان در این‌خصوص، مدیریت خوبی به منظور حفظ منابع آب زیرزمینی هم از سوی مردم و هم از سوی مسئولان انجام گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از بخش‌های کشاورزی، تولید، صنعت و گردشگری استان همدان اضافه کرد: رئیس مجلس در برنامه ها و سخنرانی های مختلفی که در استان همدان داشتند بر همه این موضوعات تاکید داشت که امیدواریم دولت هم با نگاه خاصی این مسائل را پیگیری کند.

 کارخانه‌ای؛حضور در چندین یادواره شهدا نقطه عطف سفر رئیس مجلس به همدان

ابراهیم کارخانه نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس نیز با بیان اینکه شرکت در چندین یادواره شهدا ویژگی مهم و نطقه عطف سفر دکتر لاریجانی به استان همدان بوده است، گفت: در جریان این سفر دو روزه رئیس مجلس با مسائل و مشکلات استان به‌خصوص فعالان اقتصادی آشنا شدند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس افزود: تاکید رئیس مجلس بر تقویت ارتباط مرکز پژوهش‌های مجلس با فعالان اقتصادی استان‌ها از دستاوردهای مهم سفر ایشان به استان همدان بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: با توجه به اینکه در فصل بودجه‌ریزی قرار داریم، در سفر دکتر لاریجانی مطالب و پیشنهاداتی در این زمینه مطرح شد که اگر در تدوین لایحه بودجه مورد توجه قرار گیرد، آثار قابل توجهی را به دنبال خواهد داشت.

 سلطانی‌صبور؛تقویت اتحاد مردم و مسئولان رهاورد سفر رئیس مجلس به استان

عطاءالله سلطانی صبور رئیس مجمع نمایندگان استان همدان و نماینده مردم رزن در مجلس با بیان اینکه در نگاه اول سفر دکتر لاریجانی به استان همدان  یک برکت معنوی به همراه داشت، گفت: حضور رئیس مجلس در استان و شهرستان‌های مختلف باعث اتحاد مردم استان شد و استقبال گرم و صمیمانه مردم از دکتر لاریجانی بیانگر این نکته است که مردم خادمان خود را دوست دارند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: مسئولان استان همدان برای انجام سفر دو روزه رئیس مجلس به استان تمهیدات لازم را اندیشیده و با تمام امکانات برنامه سفر دکتر لاریجانی را مدیریت کردند، لذا می توان گفت تقویت اتحاد دو قوه مجریه و مقننه دستاورد مهم دیگر این سفر بود.

وی با اشاره به برکات مادی سفر رئیس مجلس به استان همدان نیز گفت: با توجه به وجود برخی مسائل و مشکلات در استان ، به دنبال سفر رئیس مجلس و رهنمودها و توصیه‌های ایشان و همچنین قول مسئولان اجرایی، تعین تکلیف و حل این مسائل و مشکلات در دستور کار قرار گرفت.

سلطانی‌صبور با اشاره به حضور دکتر لاریجانی در یادواره های شهدای شهرستان‌های مختلف استان همدان، اضافه کرد: با شرکت در این جلسه‌ها و صحبت‌های ارزشمند رئیس مجلس، نسبت به مسئولیت‌هایی که برعهده داریم واقف و متذکر شدیم و بیش از پیش دانستیم که چه ادای دینی نسبت به شهدا باید انجام دهیم.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه سفر دو روزه رئیس مجلس به استان همدان بسیار فشرده و سنگین بود، افزود: تلاش، همراهی و صبوری دکترلاریجانی علی‌رغم فشرده و متعدد بودن برنامه‌ها، برای ما یک الگو و کلاس درس بود و دیدیم مسئول یک قوه چقدر پرتلاش و صبور هستند که ما هم باید از این فرد پرتلاش الگو برداری کنیم. همچنین سخنرانی‌های حکیمانه و عبرت‌آمور دکتر لاریجانی در این برنامه‌ها، دانش و اطلاعات وسیع ملی و منطقه‌ای ایشان را نشان می‌دهد که برای ما بسیار آموزنده و ارزشمند بود.

 مفتح؛نشاط مردمی بزرگترین دستاورد سفر رئیس مجلس به استان همدان

محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس نیز ایجاد نشاط مردمی را بزرگترین دستاورد سفر دو روزه دکتر لاریجانی به استان همدان عنوان کرد و گفت: مجموعه مردم استان در شهرستان‌های مختلف به‌عنوان میزبان رئیس مجلس در برنامه‌های مختلف برگزار شده، حضوری گرم و صمیمی داشتند و به صورت مستقیم و چهره به چهره با این مقام ارشد کشور دیدار کردند.

مفتح افزود: استماع مستقیم سخنان رئیس مجلس علاوه بر افزایش آگاهی مردم از آخرین تحولات منطقه‌ای و تحلیل های جهان اسلام و بیداری اسلامی یک شور و نشاط عمومی را در بین مردم ایجاد کرد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس با اشاره به اقدامات ویژه انجام شده در طول سفر دو روزه رئیس مجلس به استان همدان گفت: افتتاح سد سرابی تویسرکان یکی از این اقدامات بود که امیدواریم در آینده شاهد آثار مثبت آن در زندگی مردم باشیم.

وی با بیان اینکه حضور رئیس یک قوه در شهرستان‌ها در تحرک‌بخشی به وضعیت این نقاط بسیار اثرگذار خواهد بود، تصریح کرد: حضور رئیس مجلس در شوراهای اداری و گفت‌وگو با مسئولان استانی و شهرستان‌های مختلف نتایج و دستاوردهای قابل توجهی را به دنبال دارد.

آریایی نژاد:حضور رییس مجلس در همدان برای نظارت بر روند توسعه شهرستان ها

احمد آریایی نژاد با بیان این که حضور رییس مجلس به دلیل حضور در یادواره شهدای ملایر صورت گرفت گفت: علت اصلی حضور دکتر لاریجانی و انجام این سفر دعوتی بود که از ایشان در خصوص حضور در مراسم یادواره شهدای ملایر صورت گرفته بود که در کنار این موضوع سرکشی نیز به شهرستان های استان همدان صورت گرفت.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: حضور دکتر لاریجانی در حوزه انتخابیه از این جهت حائز اهمیت بود که ایشان از نزدیک در جریان وضعیت و مشکلات استان و شهرستان ها قرار گرفتند که امیدواریم در روند بررسی بودجه این موضوع نیز مورد توجه باشد که شهرستان ها با مشکلاتی رو به رو هستند.

آریایی نژاد هم چنین تصریح کرد: در این سفر گزارشی از امار اشتغال و بیکاری به رییس مجلس داده شد که تصور می کنم ارقام آن تا اندازه ای با واقعیت فاصله داشت چرا که ما مکررا با مردمی در دفاتر خود رو به رو هستیم که مشکل اشتغال دارند.

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet