هدر موبایل
1393/11/13 08:06:00
سرویس فرهنگی
افتخاری:

شهرداری به طراحی بنای مساجد طبق معماری ایرانی و اسلامی توجه کند/ لزوم عدم تکرار ساخت مساجدی با بنای پست مدرن

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: معتقدیم ساختمان های مذهبی باید به نحوی باشد که مردم حس و حال معنوی خود را در آنها به دست بیاورند لذا لازم است طراحی آنها به صورت ایرانی و اسلامی ادامه یابد.
شهرداری به طراحی بنای مساجد طبق معماری ایرانی و اسلامی توجه کند/ لزوم عدم تکرار ساخت مساجدی با بنای پست مدرن عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: معتقدیم ساختمان های مذهبی باید به نحوی باشد که مردم حس و حال معنوی خود را در آنها به دست بیاورند لذا لازم است طراحی آنها به صورت ایرانی و اسلامی ادامه یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/42794.jpg شهرداری,به,طراحی,بنای,مساجد,طبق,معماری,ایرانی,و,اسلامی,توجه,کند/,لزوم,عدم,تکرار,ساخت,مساجدی,با,بنای,پست,مدرن Icana

لاله افتخاری در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از شیوه بنای مسجد حضرت ولیعصر(عج) جنب پارک دانشجوی تهران، گفت: در هیچ کجای دنیا نداریم که ساختمان های خود را به گونه ای بنا کنند که به فرهنگ و اصالت آنها آسیب برساند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: معمولا اصل بر این است که در کشورها به گونه ای عمل می شود که حتی برای ساخت منازل طوری طراحی می کنند که فرهنگشان خدشه دار نشود.

وی در ادامه با بیان اینکه مساجد ایرانی یکی از زیباترین معماری های اسلامی و ایرانی را دارد، تأکید کرد: هنرمندان ما می توانند طرح های بسیار زیبا و جذابی را با رنگ های متناسب و به صورت مفهومی طراحی کنند که اغلب نیز همین طور است.

افتخاری در ادامه با تأکید بر اینکه نباید مجددا شاهد ساخت مساجدی با طراحی پست مدرن باشیم، گفت: معتقدیم ساختمان های مذهبی باید به نحوی باشد که مردم حس و حال معنوی خود را در آنها به دست بیاورند لذا لازم است طراحی آنها به صورت ایرانی و اسلامی ادامه یابد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص بنای مسجد حضرت ولیعصر(عج) واقع در پشت پارک دانشجو خاطرنشان کرد: پیش از این تذکرات بسیاری را مبنی بر اصلاح طرح این مسجد به شهرداری داده ایم اما با این بهانه که مساجد با طراحی های مدرن اقشار بیشتری را به سمت خود جلب می کند این تذکرات را ترتیب اثر ندادند همه این ها در حالی است که طراحی های مساجد به شیوه ایرانی و اسلامی بیش از شیوه های مدرن باعث جذابیت و جلب نظر مردم به سمت مساجد خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet