هدر موبایل
1393/11/13 08:24:00
سرویس اقتصادی
عمرانی:

واردات بی‌رویه شکر/ نیاز کشور 1200 واردات 7 هزارتن!

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه بر اساس آمار اعلام شده نیاز کشور ۱۲۰۰ تن شکر بوده،گفت: وزارت صنعت،معدن و تجارت علی رغم ممنوعیت واردات شکر،به بهانه های غیرقابل قبول ۷ هزار تن شکر یعنی چند برابر نیازموجود شکر وارد کرده به همین علت طرح استیضاح وزیر در دستور کار نمایندگان مجلس قرار دارد.
واردات بی‌رویه شکر/ نیاز کشور 1200 واردات 7 هزارتن! عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه بر اساس آمار اعلام شده نیاز کشور 1200 تن شکر بوده،گفت: وزارت صنعت،معدن و تجارت علی رغم ممنوعیت واردات شکر،به بهانه های غیرقابل قبول 7 هزار تن شکر یعنی چند برابر نیازموجود شکر وارد کرده به همین علت طرح استیضاح وزیر در دستور کار نمایندگان مجلس قرار دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/84249.jpg واردات,بی‌رویه,شکر/,نیاز,کشور,1200,واردات,7,هزارتن! Icana

سکینه عمرانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه واردات بی رویه شکر ضرر و زیان وسیعی به چغندرکاران وارد کرده است،گفت: اعتراض خود در مورد واردات بی رویه شکر را با وزارت جهادکشاورزی مطرح کردیم که بر اساس پاسخ داده شده،وزیر جهادکشاورزی صراحتا اعلام کرده واردات شکر ممنوع است اما ظاهرا با دستور وزارت صنایع،7 هزار تن شکر یعنی چند برابر نیاز کشور شکر وارد شده است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شکر مورد نیاز کشور 1200 تن است،اما به بهانه های غیرقابل قبول،چندین برابر این نیاز شکر وارد کشور شده و این کاملا خلاف قانون بوده و مشکلات بسیاری را برای چغندرکاران بوجود آورده است.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با تاکید بر اینکه واردات شکر با هر بهانه ای اصلا قابل قوبل نیست،گفت: تصویب قانون انتزاع وظایف در مجلس همه مسئولیت تنظیم بازار را به وازرت جهادکشاورزی واگذار کرده و اینکه وزارت صنعت،معدن و تجارت در این موضوع دخالت کند خلاف قانون است.

عمرانی با بیان اینکه طرح سوال از نعمت زاده،وزیر صنعت،معدن وتجارت در دستور کار نمایندگان قرار دارد، افزود: بر همین اساس طرح استیضاح وزیر صنعت،معدن وتجارت مشخصا به علت واردات بی رویه شکر و محصولات دیگر که در اختیار این وزارتخانه نیست نیز آماده شده و بنده هم از امضاکنندگان این طرح هستم و این طرح را با جدیت دنبال خواهیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet