هدر موبایل
1393/11/12 10:30:00
سرویس فرهنگی
سعیدی خبر داد:

آغاز به کار فراکسیون "صنایع دستی" در مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: فراکسیون "صنایع دستی" با هدف حمایت از این بخش با حضور تعداد کثیری از نمایندگان آغاز به کار خواهد کرد.
آغاز به کار فراکسیون "صنایع دستی" در مجلس شورای اسلامی نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: فراکسیون "صنایع دستی" با هدف حمایت از این بخش با حضور تعداد کثیری از نمایندگان آغاز به کار خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43625.jpg آغاز,به,کار,فراکسیون,"صنایع,دستی",در,مجلس,شورای,اسلامی Icana

محمد اسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با اعلام خبر تشکیل فراکسیون "صنایع دستی" در مجلس شورای اسلامی، گفت: مقدمات راه اندازی فراکسیون "صنایع دستی" فراهم شده است و امروز (یکشنبه، 12 بهمن ماه) به صورت رسمی کار خود با انتخابات هیأت رئیسه را آغاز خواهد کرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس حمایت از صنایع دستی و فعالان این حوزه را از اهداف اصلی تشکیل این فراکسیون عنوان و خاطرنشان کرد: قصد داریم در این فراکسیون از تمامی رشته های صنایع دستی به ویژه صنعت فرش را حمایت کنیم.

وی در همین خصوص ادامه داد: صنعت فرش یکی از مهم ترین صنایع دستی در کشور محسوب می شود که از پیش از صدور نفت به خارج از کشور در عرصه صادرات حضور داشت اما رفته رفته از ذهن ها دور شد لذا هم اکنون که تأکید بر اقتصاد مقاومتی و اقتصاد بدون نفت می شود می خواهیم از طریق تشکیل این فراکسیون حمایت های لازم در خصوص صادرات مجدد و گسترده فرش را از تولیدکنندگان به عمل آوریم.

فراکسیون "صنایع دستی" گامی در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی

سعیدی در ادامه با بیان اینکه تا کنون بیش از 60 نفر از نمایندگان مجلس خواستار عضویت در این فراکسیون شده اند، گفت: این فراکسیون از طرفی می تواند در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی گام برداشته و از طرفی کمکی برای دولت در عرصه صنایع دستی به خصوص حوزه فرش باشد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در پایان با ابراز تأسف از شرایط فعلی صنایع دستی در کشور و خطر از بین رفتن آنها، خاطرنشان کرد: در شرایطی که در تحریم به سر می بریم باید برای برون رفت از وضعیت اقتصادی کنونی راهی بیابیم که اهمیت به حوزه صنایع دستی یکی از این راه هاست که می تواند موجب تقویت بنیان های اقتصادی کشور شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet