هدر موبایل
1393/11/12 12:01:00
سرویس اقتصادی
خسروی:

انتقاد از مصوبه اخیر شورای شهر تهران و افزایش عوارض ساخت و ساز/ اخذعوارض بابت اجرای طرح تفصیلی رکود مسکن را دو چندان می کند

عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از مصوبه اخیر شورای شهر تهران مبنی بر وضع عوارض ۸درصدی برای اجرای طرح تفصیلی،گفت: بر این اساس متقاضیان ساخت و ساز مسکن باید جدای از هزینه های مربوط به زمین، ۳۰ درصد عوارض به شهرداری بپردازند که در شرایط رکود فعلی بازار مسکن این تصمیم آثار منفی را به دنبال خواهد داشت.
انتقاد از مصوبه اخیر شورای شهر تهران و افزایش عوارض ساخت و ساز/ اخذعوارض بابت اجرای طرح تفصیلی رکود مسکن را دو چندان می کند عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از مصوبه اخیر شورای شهر تهران مبنی بر وضع عوارض 8درصدی برای اجرای طرح تفصیلی،گفت: بر این اساس متقاضیان ساخت و ساز مسکن باید جدای از هزینه های مربوط به زمین، 30 درصد عوارض به شهرداری بپردازند که در شرایط رکود فعلی بازار مسکن این تصمیم آثار منفی را به دنبال خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/43029.jpg انتقاد,از,مصوبه,اخیر,شورای,شهر,تهران,و,افزایش,عوارض,ساخت,و,ساز/,اخذعوارض,بابت,اجرای,طرح,تفصیلی,رکود,مسکن,را,دو,چندان,می,کند Icana

علیرضا خسروی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، از وضع عوراض 8درصدی جدید بابت اجرای طرح تفصیلی از سوی شورای شهر تهران خبر داد و گفت: بر اساس این مصوبه جدید شورای شهر اگر کسی قصد ساخت و ساز دارد جدای از هزینه زمین، باید حدود 30 درصد عوارض پرداخت کند.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیش از این کسانی که اقدام به ساخت و ساز مسکن می کردند 22 درصد عوارض می پرداختند که با مصوبه جدید شورای شهر تهران این افراد باید 8 درصد دیگر بابت اجرای طرح تفصیلی پرداخت کنند که این مصوبه به طور عجیبی بر روی ساخت و ساز تاثیر منفی دارد.

کاهش ساخت و ساز ها در کشور از 750 هزار واحد مسکونی به 400 هزار

خسروی تاکید کرد: در این شرایط که رکود بر حوزه مسکن حاکم است و ساخت و سازها از 750 هزار واحد مسکونی در کل کشور به حدود 400 هزار واحد کاهش یافته است تصمیم شورای شهر برای اخذ عوارض بر اجرای طرح تفصیلی یک حرکت اشتباه است و لازم است در این مورد تجدید نظر شود.

وی تصریح کرد: اضافه کردن عوارض اینچنینی مانع از ورود سرمایه گذاران به حوزه ساخت و ساز مسکن می شود و این روند در آینده رکود بخش را دو چندان خواهد کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ضرورت بازنگری در مصوبه شورای شهر در خصوص دریافت عوارض بر اجرای طرح تفصیلی را در مجلس پیگیری خوهیم کرد و توصیه ما این است که در حالت رکود شرایط ساخت و ساز را تسهیل کنند نه اینکه با وضع عوارض جدید به مشکلات وموانع این بخش بیافزایند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet