هدر موبایل
1393/11/12 11:39:26
سرویس سیاسی
نظری‌مهر:

نامه به وزارت‌خارجه برای آزادی صیادان ایرانی/انتقاد از خشونت رفتاری پلیس ترکمنستان

عضو مجمع نمایندگان استان گلستان با انتقاد از نحوه برخورد پلیس ترکمنستان با صیادان ایرانی، تصریح کرد که در نامه‌ای به وزارت امور خارجه، خواستار تلاش برای آزادی هموطنان دستگیرشده شد.
نامه به وزارت‌خارجه برای آزادی صیادان ایرانی/انتقاد از خشونت رفتاری پلیس ترکمنستان عضو مجمع نمایندگان استان گلستان با انتقاد از نحوه برخورد پلیس ترکمنستان با صیادان ایرانی، تصریح کرد که در نامه‌ای به وزارت امور خارجه، خواستار تلاش برای آزادی هموطنان دستگیرشده شد. https://cdn.icana.ir/d/019/44376.jpg نامه,به,وزارت‌خارجه,برای,آزادی,صیادان,ایرانی/انتقاد,از,خشونت,رفتاری,پلیس,ترکمنستان Icana

محمد جواد نظری‌مهر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت صیادانی که مورد شلیک پلیس ترکمنستان قرار گرفته‌اند، گفت: این موضوع تازگی ندارد. دائما نظیر چنین اتفاقاتی در آن منطقه رخ می‌دهد زیرا به دلیل مشکل کمبود اشتغال، عده‌ای به صیادی رو می‌‌آورند و ممکن است قایق‌های آنها ناخواسته و غیرعمد وارد منطقه آب‌های ترکمنستان شوند که متاسفانه با بدرفتاری شدید پلیس آن کشور روبرو می‌شوند.

نماینده مردم کردکوی، بندرترکمن و بندرگز در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز بی اطلاعی از تعداد صیادان کشته‌شده ایرانی در شلیک پلیس ترکمنستان، افزود: این اتفاق مکررا در آن منطقه رخ می‌دهد؛ حدود 20 روز پیش 4نفر از صیادان ایرانی دستگیر شدند و پلیس ترکمنستان به صورت بی‌رحمانه با صیادان و حتی رانندگانی که به آن سمت مرزهای آنجا می‌روند، بداخلاقی می‌کند.

نظری مهر با بیان اینکه تعداد نقص عضوی و کشته‌شده صیادان به دلیل رفتار پلیس ترکمنستان کم نیست، ادامه داد: پلیس ترکمنستان بدون هیچ‌گونه اخطار و هشداری، به محض ورود قایقرانان به منطقه آبی خود، آنها را به رگبار می‌بندند در حالیکه اگر قایقرانان آن کشور وارد ایران شوند، برخورد سخت و شدیدی با آنها صورت نمی‌گیرد.

وی گفت: من در نامه‌ای این مساله را به وزارت امور خارجه گزارش کردم و درحال پیگیری از طریق سفیر ایران در ترکمنستان هستم تا هرچه سریعتر صیادان ایرانی دربند آزاد شوند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس توضیح داد: براساس پیگیری‌هایی که در مجلس هشتم صورت گرفت، دو نفر آزاد شدند و تعریف می‌کنند که آنجا زندانهای مخوفی دارد و تا حد مرگ با آنها بدرفتاری شده است.

عضو مجمع نمایندگان استان گلستان هرگونه اتهام سیاسی در مورد صیادان دستگیرشده ایرانی را تکذیب کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet