هدر موبایل
1393/11/12 12:02:36
سرویس صحن
رهبری در نطق میان دستور:

انقلاب اسلامی فراتر از مکان، زمان و مذهب خاصی بوده و هست

عضو کمیسیون برنامه،بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه انقلاب ما فراتر از مکان،زمان و زبان،ملت،کشور و مذهب خاصی بوده و هست،گفت: امیدواریم اهداف اولیه انقلاب که حاکمیت اسلام و قرآن در همه ابعاد و امور و اداره مملکت است محقق شود.
انقلاب اسلامی فراتر از مکان، زمان و مذهب خاصی بوده و هست عضو کمیسیون برنامه،بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه انقلاب ما فراتر از مکان،زمان و زبان،ملت،کشور و مذهب خاصی بوده و هست،گفت: امیدواریم اهداف اولیه انقلاب که حاکمیت اسلام و قرآن در همه ابعاد و امور و اداره مملکت است محقق شود. https://cdn.icana.ir/d/019/86689.jpg انقلاب,اسلامی,فراتر,از,مکان،,زمان,و,مذهب,خاصی,بوده,و,هست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت محمدمهدی رهبری در نشست علنی امروز(یکشنبه 12 بهمن) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تبریک دهه مبارک فجر، گفت: امیدواریم اهداف اولیه انقلاب که حاکمیت اسلام و قرآن در همه ابعاد و امور و اداره مملکت است محقق شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه فقط حکومت کردن هدف ما نبود، ما حاکمیت قرآن و ارزشهای دینی و اخلاقی،سعادت مردم و آسایش و رفاه جامعه و توسعه کشور را می خواستیم و می خواهیم، افزود: انقلاب اسلامی ایران عزت اسلام و مسلمین در ایران و در همه کشورهای اسلامی و در سرتاسر گیتی  را جز اهداف خود می داند وما در انقلاب، امت واحده و حاکمیت صالحان را تقاضا داشته و می‌خواهیم.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه ومحاسبات مجلس تصریح کرد: انقلاب ما حرکتی به سوی نظام الهی بوده و هست،انقلاب ما فراتر از مکان، زمان و زبان، ملت، کشور و مذهب خاصی بوده و هست، انقلاب اسلامی فراتر از مرزها به همه مسلمین به خصوص مسلمین فلسطین و به همه مستضعفان در سراسر گیتی تعلق دارد،ما راضی نبوده و نیستیم که به هر قیمتی حکومت کنیم چرا که حکومت به شرطی ارزش دارد که مردم از فقر و درماندگی نجات یابند.

رهبری با تاکید بر اینکه مردم باید نعمت حاکمیت عدالت و اسلام و قرآن را مشاهده کنند،گفت: مردم ما به علت اینکه به طور فطری به اسلام و حاکمیت الهی گرایش دارند،به انقلاب اسلامی علاقمندند و همواره در همه صحنه ها حضور دارند و ما باید قدر این مردم را بدانیم چرا که خدای ناکرده اگر روزی برسد که مردم بفمهند جمهوری اسلامی و مسئولان آن از اهداف اولیه خود دور شده اند کشور و نظام تضعیف می شود و یا خدای ناکرده از بین خواهد رفت.

نماینده مردم رودسر واملش در مجلس با اشاره به اینکه در مسایل حوزه‌های انتخابیه رودسر و املش به خصوص در بعد اقتصادی کم توجهی فراوانی شده است، افزود: در استان‌های شمالی که قطب کشاورزی هستند، مطابق مقررات سرمایه‌گذاری صنعتی انجام نداده‌اند و کشاورزی که بیشترین اشتغال مردم را داشت به همین علت به شدت صدمه دیده است.

وی ادامه داد: کشاورزی چای و چایکاران که 40 درصد آن در رودسر و املش است به دلیل همین بی‌توجهی آسیب فراوانی دیده و یکی از مشکلات اساسی بخش کشاورزی واردات بی‌رویه است. تقریباً به اندازه مصرف داخلی چای از طریق رسمی و غیررسمی وارد کشور می‌شود و چای داخلی بر دست تولیدکنندگان مانده است.

رهبری با بیان اینکه در قبل از انقلاب 40 درصد از چای خارجی با 60 درصد از چای داخلی مخلوط می‌شد و مردم به این سمت هدایت می‌شدند، گفت: اکنون حتی 20 درصد مصرف چای از چای داخلی تأمین نمی‌شود و متأسفانه قیمت برگ سبز هم بعد از انقلاب به قیمت نازلی تعیین می شود که حتی هزینه های تولید را تکافو نمی کند و امسال هم که قیمت خوبی از سوی دولت تعیین شد به علت خشکسالی کشاورزان نتوانستند معیشت خود را تامین کنند. همین‌طور برنج کشاورزان برنج کار با میانگین 8 دهم مالکیت  نمی‌توانند معیشت خود را تأمین کند و باغداران مرکبات و گل و گیاه هم  پناهگاه مطمئنی ندارند و در سرمازدگی سال قبل عمده درآمد آنها از بین رفت.

این نماینده مجلس تأکید کرد: اگر استان‌های شمالی قطب شمالی هستند و قسمتی از تغذیه مردم را به عهده دارند باید حمایت شوند و از حاصل تلاششان درآمدی داشته باشند و معیشت خود را تأمین کنند و اگر سرمازدگی و حادثه غیرمترقبه‌ای شد باید حمایت شوند، اگر این‌طور نباشد نمی‌توان به زور گفت که کشاورزی کنید، من هشدار می‌دهم که اگر این وضع ادامه پیدا کند کشاورزی در استان‌های شمالی روز به روز کم رونق‌تر می‌شود.

رهبری گفت: در شأن نظام اسلامی نیست که به مردم قول بدهیم اما به قول خودمان ارزش قائل نباشیم. در اواخر سال 90 وزیر نفت عملیات اجرایی پروژه سردار جنگل را افتتاح کردند و تبلیغات وسیعی صورت گرفت و اعلام شد که بیش از 100 هزار شغل در این محل ایجاد می‌شود و حدود 300 هکتار زمین کشاورزی تعیین شد و مردم از هرگونه بنا و ساختمان در این محل محروم شدند، از آن زمان حدود سه سال می‌گذرد و هیچ کار مهمی انجام نگرفته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ابراز امیدواری کرد: مبارزه با فساد و مفسدان ادامه پیدا کند البته این نکته که برخی افراد از این مفسدان کمک‌هایی دریافت کرده‌اند، باید آنها مشخص شوند زیرا کلی‌گویی همه را در مظان اتهام قرار می‌دهد، اگر کسی کمکی از مفسد اقتصادی دریافت کرده باید با مشخصات کامل در رسانه‌ها اعلام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet