ولادت حضرت امام رضا (ع)
1393/11/12 12:51:28
سرویس صحن
عالی در تذکر شفاهی

همایش‌ها و سخنرانی‌ها، تالاب‌های کشور را احیا نمی‌کند/ ضرورت توجه سازمان حفاظت محیط‌زیست به احیای تالاب هامون

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس با بیان اینکه جهت احیای تالاب هامون تاکنون اقدام قابل توجهی صورت نگرفته است، گفت: متاسفانه احیای تالاب‌ها فقط در همایش‌ها و سخنرانی‌ها خلاصه می‌شود.
همایش‌ها و سخنرانی‌ها، تالاب‌های کشور را احیا نمی‌کند/ ضرورت توجه سازمان حفاظت محیط‌زیست به احیای تالاب هامون نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس با بیان اینکه جهت احیای تالاب هامون تاکنون اقدام قابل توجهی صورت نگرفته است، گفت: متاسفانه احیای تالاب‌ها فقط در همایش‌ها و سخنرانی‌ها خلاصه می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/44965.jpg همایش‌ها,و,سخنرانی‌ها،,تالاب‌های,کشور,را,احیا,نمی‌کند/,ضرورت,توجه,سازمان,حفاظت,محیط‌زیست,به,احیای,تالاب,هامون Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حلیمه عالی در نشست علنی امروز (یکشنبه 12 بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: چرا پروازهای زابل- تهران به بهانه‌های مختلف کنسل می‌شود؟ این موضوع در تابستان و برخی فصول سال به دلیل بدی آب و هوا و طوفان صورت می‌گیرد، اما چرا در بیشتر اوقات سال که مشکل بدی آب و هوا وجود ندارد، پروازها کنسل و به شرایط بد مردم این منطقه توجه نمی‌شود.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از دستور ریاست جمهور در شورای اداری کنارک در مورد منطقه آزاد تجاری سیستان، حدود 10 ماه می‌گذرد اما چرا اجرای دستور رئیس جمهور با کندی پیش می‌رود، ایجاد منطقه آزاد تجاری یکی از راه‌های ماندگاری مردم منطقه در جلوگیری از مهاجرت آنهاست.

وی خطاب به وزیر کشاورزی افزود: چرا نهاده‌های کشاورزی در زمان معین با توجه به آبیاری دیرهنگام منطقه در اختیار کشاورزان قرار نمی‌گیرد؟ و چرا در پرداخت بیمه حاصل از خسارت خشکسالی با توجه به آبیاری دیرهنگام کوتاهی می‌شود؟

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در تذکری به رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست تصریح کرد: آیا احیای تالاب‌ها به‌خصوص تالاب هامون، فقط در اجرای همایش‌ها و سخنرانی‌ها خلاصه می‌شود؟ جهت احیای تالاب هامون کدام اقدام اجرایی شده است؟

عالی در انتقادی به وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش محل تسویه‌حساب‌های قومی و قبیله‌ای و باشگاه سیاسی نیست، چرا به این موضوع توجه نمی‌شود؟ چرا وزارت صنعت، معدن و تجارت عزم جدی در بازگشایی شهرک‌های صنعتی ندارد؟ /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet