هدر موبایل
1393/11/12 13:27:25
سرویس دیگر رسانه‌ها
منصوری آرانی:

مردم مذاکره کنندگان هسته ای را دعا می کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مذاکرات هسته ای طی یک سال و نیم گذشته را ' موجب فرصتی بی بدیل' برای ایران دانست و گفت: مردم از مذاکره کنندگان هسته ای حمایت و آنها را دعا می کنند.
مردم مذاکره کنندگان هسته ای را دعا می کنند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مذاکرات هسته ای طی یک سال و نیم گذشته را ' موجب فرصتی بی بدیل' برای ایران دانست و گفت: مردم از مذاکره کنندگان هسته ای حمایت و آنها را دعا می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/88161.jpg مردم,مذاکره,کنندگان,هسته,ای,را,دعا,می,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل ازایرنا؛منصوری آرانی گفت: مردم امیدوار هستند مذاکره کنندگان بتوانند منافع ملی کشور را تامین کنند و نتیجه موفقیت آمیز و سرافرازانه را برای کشوربه ارمغان بیاورند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با یادآوری حمایت رهبر معظم انقلاب از تیم مذاکره کننده هسته ای گفت : آنچه ما شاهد بوده ایم و برای مردم ملاک است که رهنمودهای رهبری معظم است . ایشان چه در جلسات خصوصی و چه در جلسات عمومی تیم مذاکره کننده هسته ای را تائید کرده اند.
 
منصوری آرانی با بیان اینکه تیم مذاکره کننده هسته ای به تعبیر مقام معظم رهبری سربازان خط مقدم دیپلماسی هستند ، گفت: در 36 سال گذشته دشمنان انقلاب اسلامی و صهونیست ها به اشکال مختلف به ویژه با بهره گیری از ابزارهای تبلیغاتی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی هجمه وارد می شد و تلاش می کردند با پول های میلیارد دلاری چهره ای خشونت طلب وغیرمتعارف ازجمهوری اسلامی نشان دهند.
 
وی افزود: این در حالی است که طی یک سال و نیم اخیر مذاکرات هسته ای فرصت بی بدیلی را برای ما ایجاد کرد تا از حقوق حقه جمهوری اسلامی دفاع کنیم و به دنیا بگوییم که جمهوری اسلامی ایران به دنبال فناوری هسته ای صلح آمیز و انسان دوستانه است و در این راه همه محدودیت های ان.پی.تی و اژانس را عملی کرده است.
 
نماینده مردم کاشان در مجلس اضافه کرد:از سوی دیگر مذاکرات هسته ای فرصتی ایجاد کرد تا در قالب نشست ها، مذاکرات و گفت و گوها مواضع و اهداف جمهوری اسلامی ایران برای مردم دنیا روشن شود و امروز در این صحنه بسیار موفق بوده ایم و رژیم صهیونیستی در انزوا قرار گرفته است.
 
وی با بیان اینکه اعتماد رهبری به تیم مذاکره کننده برای حرکت در این صحنه بسیار پیچیده قوت قلب داده است، گفت: مقام معظم رهبری چه در جلسات خصوصی و چه در جلسات عمومی تیم مذاکره کننده هسته ای را تائید کرده و فرمودند که اینها فرزندان انقلابی ملت ایران هستند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مذاکرات را عرصه ای عنوان کرد که همه طرف ها تلاش می کنند منافع خود را کسب کنند و افزود: باید دقت داشته باشیم همانطور که هواداران یک تیم ورزشی مثل فوتبال با یک نگاه ملی از آن دفاع می کنند دیپلمات های ما هم برای صیانت از منافع ملی تلاش می کنند تا دستاوردهای بیشتری را کسب کنند و باید همه از آنها حمایت کنیم.
 
منصوری گفت: باید عملکرد تیم مذاکره کننده در محیط های علمی و دانشگاهی رصد شود تا چنانچه خلاء و یا خطایی دیده شد، بلافاصله گوشزد شود تا مسیر بهینه برای کسب منافع ملی انتخاب شود.
 
نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در هر صورت مردم از مذاکره کنندگان هسته ای حمایت و برای آنها دعا می کنند. امیدوار هستند تا بتوانند منافع ملی کشور را تامین کنند و نتیجه موفقیت آمیز و سرافرازانه را برای کشور داشته باشند .
 
وی خاطرنشان کرد: امروز باید جوانان و نوجوانان ما بدانند که 37 سال قبل بالاترین مقامات کشورمان با یک پیغام آمریکا و اروپا جا به جا می شدند اما امروز تیم مذاکره کننده ما هم سطح با شش کشور قدرتمند جهانی نشسته و مذاکره می کنند. این از فضل خداوند ، رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایت های مردم است.
 
منصوری افزود:حمایت های رهبر معظم انقلاب از تیم مذاکره کننده یک درس است. ما ایشان را مدافع تیم مذاکره کننده هسته ای می دانیم و نمی توان به صرف نقل قول از معظم له آن چیزی که خارج از چارچوب های رسمی و به صورت افواهی مطرح می شود را بپذیریم و اساسا استناد به چنین مطالبی غیر صحیح است.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:همانطور که هر فعالیتی در هر عرصه ای نیازمند تخصص و اشراف بر آن است باید بپذیریم که دیپلماسی هم یک دانش و تخصص است و کسانی می توانند در این زمینه اظهار نظر کنند که مسلط به چارچوبهای مذاکرات و به محتوای آن اشراف داشته باشند.
نماینده مردم کاشان خاطرنشان کرد:بیان هر گونه کلام و مطلبی خارج از این چارچوب و بدون اشراف به این محتوا می تواند منافع ملی را خدشه دار کند و مادامی که اطلاعی از محتوای مذاکره نداریم و نمی دانیم تیم مذاکره کننده از چه تکنیکهایی استفاده می کنند مجاز نیستیم مطالبی بگوییم که به منافع ملی ضربه می زند.

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet