ولادت حضرت امام رضا (ع)
1393/11/12 14:45:11
سرویس اجتماعی
قاضی‌زاده هاشمی مطرح کرد:

افزایش مالیات بر سیگار در کمیسیون تلفیق وتو نشده/ تلاش مجلس برای افزایش مالیات بر دخانیات

عضو کمیسیون تلفیق مجلس، با انتقاد از برخی اظهارات مطرح شده مبنی بر اینکه افزایش مالیات بر سیگار در این کمیسیون وتو شده است،‌ گفت:‌ اعضای کمیسیون تلفیق نه‌تنها این مهم را وتو نکرده بلکه درصدد افزایش آن برآمده‌اند.
افزایش مالیات بر سیگار در کمیسیون تلفیق وتو نشده/ تلاش مجلس برای افزایش مالیات بر دخانیات عضو کمیسیون تلفیق مجلس، با انتقاد از برخی اظهارات مطرح شده مبنی بر اینکه افزایش مالیات بر سیگار در این کمیسیون وتو شده است،‌ گفت:‌ اعضای کمیسیون تلفیق نه‌تنها این مهم را وتو نکرده بلکه درصدد افزایش آن برآمده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/44358.jpg افزایش,مالیات,بر,سیگار,در,کمیسیون,تلفیق,وتو,نشده/,تلاش,مجلس,برای,افزایش,مالیات,بر,دخانیات Icana

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از برخی اظهارات مطرح شده مبنی بر وتوی مالیات بر سیگار از سوی کمیسیون تلفیق، افزود: آنچه که در لایحه وجود دارد پیشنهاد دولت است و اعضای کمیسیون تلفیق همواره درصدد افزایش مالیات برسیگار هستند لذا به نظر می‌رسد وزارت بهداشت در اطلاع‌رسانی این مهم عجله کرده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آنچه که در لایحه بودجه نسبت به مالیات بر سیگار آمده مبلغی حدود 800 میلیارد تومان است که اعضای کمیسیون تلفیق تلاش می‌کنند این مبلغ را افزایش دهند که البته هنوز رقم این افزایش مالیات مشخص نیست.

 

به ازای 10 درصد افزایش مالیات 8 تا 9درصد مصرف سیگار کاهش می‌یابد

این نماینده مردم در مجلس نهم، درباره تاثیر مالیات بر دخانیات نسبت به کاهش مصرف، تصریح کرد: بر اساس مطالعه سازمان بهداشت جهانی بر 70 درصد کشورهای دنیا، مشخص شده که به ازای 10 درصد افزایش مالیات بین 8 تا 9درصد مصرف سیگار کاهش می‌یابد و به ازای هر یک درصد افزایش مالیات 8 دهم درصد هزینه‌های سلامت نیز کاهش پیدا می‌کند.

قاضی‌زاده هاشمی یادآور شد: متاسفانه قیمت سیگار در ایران جزو ارزان‌ترین سیگارها در خاورمیانه و کل دنیا است به گونه‌ای که فاصله قیمت سیگار بین ایران و کشورهای همسایه به ویژه ترکیه و حتی اروپا قابل مقایسه نیست لذا ضروری است مالیات بر سیگار افزایش یابد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، گفت: از سوی وزارت بهداشت اطلاعات اشتباهی رسانه‌ای شده که این اقدام نشان از آگاهی نداشتن از اصل موضوع است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ روز گذشته علی اکبر سیاری  معاون بهداشت وزیر بهداشت در نشست خبری خود عنوان کرد: فرمول مربوط به افزایش مالیات بر دخانیات طراحی شد به طوری که رقم آن در سال اول 2000 میلیارد تومان و در یک دوره پنج ساله به 11 هزار میلیارد تومان می‌رسید. اما متاسفانه این موضوع در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی جهت اعمال در بودجه 94 وتو شد. جای سوال است، چرا موضوعی که مورد تاکید سازمان بهداشت جهانی بوده و امری ثابت شده است، باید در مجلس وتو شود. ما کارمان را در این زمینه انجام دادیم، اما تصویب قانون باید از سوی نمایندگان مجلس باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet