هدر موبایل
1393/11/12 17:53:30
سرویس اجتماعی
رستمیان:

تشکیل کارگروهی در کمیسیون بهداشت برای رصد ورزش همگانی در کشور

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم،‌ با انتقاد از اینکه ایران سهم مطلوبی در ورزش همگانی ندارد، گفت: قرار است کارگروهی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تشکیل شود تا هر سه ماه یکبار میزان ورزش همگانی را در کشور رصد کرده و راهکارهای ارتقای ورزش همگانی را داشته باشیم.
تشکیل کارگروهی در کمیسیون بهداشت برای رصد ورزش همگانی در کشور نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم،‌ با انتقاد از اینکه ایران سهم مطلوبی در ورزش همگانی ندارد، گفت: قرار است کارگروهی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تشکیل شود تا هر سه ماه یکبار میزان ورزش همگانی را در کشور رصد کرده و راهکارهای ارتقای ورزش همگانی را داشته باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/42863.jpg تشکیل,کارگروهی,در,کمیسیون,بهداشت,برای,رصد,ورزش,همگانی,در,کشور Icana

عبدالرحمان رستمیان در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درباره دستور کار امروز یکشنبه (12 بهمن) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: استماع گزارش مسؤولان وزارت ورزش و جوانان درخصوص اقدامات و برنامه‌های آن وزارت در جهت ارتقاء سطح سلامت و نشاط جامعه تنها دستور کار امروز کمیسیون به شمار می‌رفت.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در برخی از کشورها ورزش و سلامت یک وزارتخانه بوده که به فعالیت می‌پردازند لذا کمیسیون بهداشت و درمان نیز به دنبال توسعه همگانی است تا سلامت شهروندان را به دنبال داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: اگر نوجوانان و جوانان در این برهه از سن خود فعالیت ورزشی نداشته باشند بسیاری از فرصت‌های خود را از دست می‌دهند از سویی دیگر تاکید شد که فعالیت‌های ورزشی مناسب کاهش بیماری‌ها را به دنبال دارد و لذا قدرت جسمانی و روحی افراد با ورزش افزایش می‌یابد.

رستمیان با بیان اینکه ایران سهم مطلوبی در ورزش همگانی ندارد، تاکید کرد:‌ کشورهایی که فعالیت مناسب‌تری نسبت به ورزش همگانی دارند از طول عمر بیشتری نیز برخوردارند حال قرار است کارگروهی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تشکیل شود تا هر سه ماه یکبار میزان ورزش همگانی را در کشور رصد کرده و راهکارهای ارتقای ورزش همگانی را داشته باشیم.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: با توجه به کمبود وقت ، بررسی لایحه حفاظت و بهره‌برداری از منابع ژنتیکیو بررسی طرح بهینه سازی مصرف آب شرب نیز به جلسه بعدی موکول شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet