ولادت حضرت امام رضا (ع)
1393/11/13 12:18:00
سرویس اقتصادی
در کمیسیون تلفیق مصوب شد:

تخصیص 5 هزار میلیارد تومان از محل افزایش مازاد تراز صادرات و واردات گاز برای توسعه پالایشگاه‌ها و خطوط انتقالی گاز طبیعی سراسری

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: وزارت نفت مکلف شد تا سقف ۵ هزار میلیارد تومان از محل افزایش مازاد تراز واردات و صادرات گاز برای توسعه پالایشگاه و خطوط انتقالی گاز طبیعی سراسری با اولویت خطوط انتقالی صادرات هزینه کند.
تخصیص 5 هزار میلیارد تومان از محل افزایش مازاد تراز صادرات و واردات گاز برای توسعه پالایشگاه‌ها و خطوط انتقالی گاز طبیعی سراسری سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: وزارت نفت مکلف شد تا سقف 5 هزار میلیارد تومان از محل افزایش مازاد تراز واردات و صادرات گاز برای توسعه پالایشگاه و خطوط انتقالی گاز طبیعی سراسری با اولویت خطوط انتقالی صادرات هزینه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/94025.jpg تخصیص,5,هزار,میلیارد,تومان,از,محل,افزایش,مازاد,تراز,صادرات,و,واردات,گاز,برای,توسعه,پالایشگاه‌ها,و,خطوط,انتقالی,گاز,طبیعی,سراسری Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ محمد مهدی مفتح صبح امروز (دوشنبه 13 بهمن‌ماه) در جمع خبرنگاران به تشریح مصوبات روز گذشته کمیسیون تلفیق پرداخت و گفت: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق مقرر شد معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور برای ساخت و انجام آزمایشات نمونه استاندارد سیستم کامل رانش قطارهای شهری با جهاد دانشگاهی قراردادی منعقد و از وجوهاتی که در اختیار دارد اعتبارات مربوط به این موضوع را تامین کند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی در خصوص این مصوبه توضیح داد: با توجه به اینکه هر کدام از واگن‌های قطارهای شهری موتوری مستقل و یک سیستم محرک رانی دارند جهاد دانشگاهی در این خصوص کار اجرایی و تحقیقاتی خوبی را آغاز کرده تا این سیستم‌ها را بسازد و نیازی به واردات از خارج نداشته باشیم که عملیاتی شدن این موضوع نیازمند حمایت است و به تشخیص کمیسیون تلفیق این موضوع در حوزه وظایف معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور قرار دارد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق اضافه کرد: براساس مصوبه دیگر کمیسیون وزارت نفت مکلف شد 300 میلیارد تومان برای اجرای خطوط لوله و گازرسانی به شهرها و روستاهای استان سیستان و بلوچستان تخصیص دهد، همچنین 200 میلیارد تومان دیگر هم برای همین کار به شهرهای شرق هرمزگان اختصاص دهد.

وی تصریح کرد: این 500 میلیارد تومان از محل افزایش مازاد تراز صادرات و واردات گاز تامین خواهد شد. همچنین وزارت نفت مکلف شد از این مازاد تا سقف 5 هزار میلیارد تومان برای توسعه پالایشگاه‌ها و خطوط انتقال گاز طبیعی سراسری با اولویت خطوط انتقالی صادرات هزینه کند.

مفتح ادامه داد: همچنین مقرر شد وزارت کشور مبلغ 700 میلیارد تومان از محل تبصره 2 ماده 39 مالیات بر ارزش افزوده برای تامین ماشین آلات عمرانی و خدماتی شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت و روستاها اختصاص دهد که از این مبلغ 70 درصد در نقاط شهری و 30 درصد برای روستاها هزینه خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق اضافه کرد: همچنین مقرر شد 40 درصد از وجوه حاصل از هلوگرام و سایر حقوق انحصاری محصولات دخانی برای ساماندهی و ایفای وظایف حاکمیتی در امور دخانی،‌تقویت منابع صندوق‌های توسعه بخش صنعت و معدن، تکمیل سالن‌های ورزشی هزینه شود.

مفتح در خصوص آخرین مصوبه جلسه روز گذشته کمیسیون تلفیق گفت: مقرر شد وزارت نیرو 2 میلیارد دلار با استفاده از روش‌های بایبک، فاینانس، برای پروژه‌های آب و فاضلاب،‌ بهینه‌سازی و صرفه‌جویی مصرف آب، مهار و بهره‌برداری از آب‌های مشترک و مرزی، اجرای طرح‌های جمع آوری و دفع بهداشتی آب و فاضلاب، طرح‌های مدیریت تقاضای آب‌ و زهی کشی اراضی آب و کشاورزی تخصیص دهد.  

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس با بیان اینکه پس از اتمام بررسی تبصره‌ها وارد ردیف‌های لایحه بودجه 94 خواهیم شد گفت: امیدواریم رسیدگی به لایحه بودجه 94 در کمیسیون تلفیق تا پایان هفته به اتمام برسد و گزارش آن برای ارائه در صحن علنی مجلس آماده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet