هدر موبایل
1393/11/14 08:57:26
سرویس اقتصادی
جعفرزاده در تشریح مصوبات کمیسیون تلفیق عنوان کرد:

حذف خانوارهای با درآمد بیش از 2.5 میلیون تومان از دریافت یارانه نقدی

عضو کمیسیون تلفیق مجلس از حذف یارانه خانوارهای با درآمد بالای ۲.۵ میلیون تومان در سال ۹۴ خبر داد و گفت: صرفه جویی حاصل از حذف خانوارها در هر استان، برای ایجاد اشتغال مولد و کمک به بنگاه های تولیدی همان استان به مصرف خواهد رسید.
حذف خانوارهای با درآمد بیش از 2.5 میلیون تومان از دریافت یارانه نقدی عضو کمیسیون تلفیق مجلس از حذف یارانه خانوارهای با درآمد بالای 2.5 میلیون تومان در سال 94 خبر داد و گفت: صرفه جویی حاصل از حذف خانوارها در هر استان، برای ایجاد اشتغال مولد و کمک به بنگاه های تولیدی همان استان به مصرف خواهد رسید. https://cdn.icana.ir/d/019/79105.jpg حذف,خانوارهای,با,درآمد,بیش,از,2.5,میلیون,تومان,از,دریافت,یارانه,نقدی Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح مصوبات جلسه امروز صبح کمیسیون تلفیق، گفت: درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در سال آتی، 48 هزار میلیارد تومان از محل اصلاح قیمت کالا و خدمات بوده که 5 هزار میلیارد تومان از آن در اجرای ماده 8 قانون هدفمند کردن یارانه ها برای کمک به بخش تولید، بهبود حمل و نقل و بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهای تولیدی، خدماتی و مسکونی هزینه می شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین 4هزار و 800 میلیارد تومان برای بند ب ماده 34 و 37 هزار میلیارد تومان به منظور پرداخت نقدی و غیر نقدی به اشخاص تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، عشایر، خانوارهای ساکن در روستا و کلیه بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی به شرط حداکثر مستمری 25 میلیون ریال پرداخت خواهد شد.

وی تصریح کرد: موضوع حائز اهمیت اینکه بر اساس مصوبات امروز کمیسیون تلفیق، خانوارهای با درامد بیش از 25 میلیون ریال پس از احراز سازمان هدفمندسازی یارانه ها، از دریافت یارانه محروم خواهند شد و صرفه جویی حاصل از حذف خانوارها در هر استان، برای ایجاد اشتغال مولد و کمک به بنگاه های تولیدی همان استان به مصرف خواهد رسید.

عضو کمیسیون تلفیق بیان کرد: همچنین 12 هزار میلیارد ریال به منظور تامین بخشی از یارانه تسهیلات مسکن برای اقشار آسیب پذیر روستایی، ساماندهی مسکن بافت های فرسوده، سکونتگاه های حاشیه شهر ها و مسکن مهر هزینه می شود.

وی عنوان کرد: کلیه خانوارهای یارانه بگیر می توانند به جای دریافت یارانه نقدی، از یارانه سود تسهیلات مسکن تا 1.5 برابر یارانه نقدی خانوار استفاده کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: همچنین 7 درصد منابع حاصل از افزایش قیمت برق در سال های 93 و 94 تا مبلغ 70 هزار ریال، به حساب خاصی نزد خزانه واریز خواهد شد که بر اساس مفاد ماده 8 قانون هدفمند کردن یارانه ها به صنعت برق اختصاص یابد.

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: بر اساس مصوبات امروز، دولت مکلف است از فروردین سال 94 طبق ماده 5 قانون هدفمند کردن یارانه ها اقدام کرده و آیین نامه این تبصره را ظرف 2 ماه توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با همکاری وزارتخانه های امور اقتصاد دارایی، نفت، نیرو، صنعت، معدن و تجارت تهیه و به تصویب هیات وزیران برساند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet