هدر موبایل
1393/11/14 09:54:55
سرویس اجتماعی
عزیزی فارسانی تاکید کرد:

ابزار نگرانی از ورود تجهیزات پزشکی قاچاق به بیمارستان‌های دولتی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه قاچاق تجهیزات پزشکی به کشور به منافع ملی ضربه می‌زند، گفت: درصدد هستیم تا به صورت سرزده بازدیدی از برخی بیمارستان‌‌ها داشته باشیم تا میزان تخلفات مبنی بر ورود تجهیزات قاچاق به این مراکز درمانی را بررسی کنیم.
ابزار نگرانی از ورود تجهیزات پزشکی قاچاق به بیمارستان‌های دولتی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه قاچاق تجهیزات پزشکی به کشور به منافع ملی ضربه می‌زند، گفت: درصدد هستیم تا به صورت سرزده بازدیدی از برخی بیمارستان‌‌ها داشته باشیم تا میزان تخلفات مبنی بر ورود تجهیزات قاچاق به این مراکز درمانی را بررسی کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/43229.jpg ابزار,نگرانی,از,ورود,تجهیزات,پزشکی,قاچاق,به,بیمارستان‌های,دولتی Icana

حمیدرضا عزیزی فارسانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درباره انتشار اخباری مبنی بر واردات قاچاق تجهیزات پزشکی به بیمارستان‌های دولتی، افزود: به طور حتم هرگونه کالای پزشکی که به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود به منافع ملی ضربه زیادی می‌زند.

نماینده مردم اردل، کیار، کوهرنگ و فارسان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ورود بیش از حد قاچاق تجهیزات پزشکی نظارت را با مشکل مواجه می‌سازد، ادامه داد: از سویی دیگر کیفیت این کالاها اغلب پایین است و استفاده از آن می‌تواند برای بیماران نیز مشکل‌آفرین باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: بهترین راه آن است که سازمان غذا و دارو با گمرک هماهنگی‌های لازم را داشته باشد تا اجازه واردات غیرقانونی دارو و تجهیزات پزشکی داده نشود و هر یک از کالاها با مجوزهای لازم در کشور توزیع شود.

عزیزی‌ فارسانی با تاکید بر ضرورت نظارت مسئولان وزارت بهداشت در ورود قاچاق تجهیزات پزشکی به کشور، افزود: وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو موظف است تا با نظارت خود از واردات قاچاق تجهیزات پزشکی جلوگیری کند و گزارشاتی نیز از میزان و نحوه ورود قاچاق تجهیزات پزشکی ارایه کند.

وی با بیان اینکه لازم است تا سازمان غذا و دارو راه‌های واردات قاچاق دارو و تجهیزات پزشکی را مسدود کند، تاکید کرد: واقعیت آن است که ورود قاچاق تجهیزات پزشکی به کشور نشان دهنده وجود رانت‌ها و دلال‌بازی‌های بسیاری است بدان معنا که برخی افراد از واردات این تجهیزات سودهای کلانی اخذ می‌کنند.

نماینده مردم اردل، کیار، کوهرنگ و فارسان در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت برخورد با دلالان و رانت‌خواران در واردات قاچاق تجهیزات پزشکی، گفت: به طور حتم باید با عاملان آن برخورد قاطعی صورت گیرد زیرا در غیر این صورت با واردات قاچاق این محصولات سلامتی بیماران به مخاطره خواهد افتاد.

عضو کمیسیون ببداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: درصدد هستیم تا به صورت سرزده بازدیدی از برخی بیمارستان‌‌ها داشته باشیم تا درصورت بروز هرگونه تخلف در این زمینه، کمیسیون بهداشت وارد عمل شده و آن را مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، چندی پیش رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه امروزه شاهد ورود تجهیزات پزشکی با کیفیت پایین به کشور هستیم، از ورود تجهیزات پزشکی قاچاق به بیمارستانهای دولتی کشور خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet