هدر موبایل
1393/11/14 11:12:37
سرویس دیگر رسانه‌ها
جلیلی:

کاهش ۸۶ درصدی برنامه حمایت از تامین مسکن محرومان در بودجه ۹۴

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه با اشاره به اعتبارات بخش مسکن در بودجه ۹۴،گفت: در لایحه بودجه ۹۴ برنامه حمایت از تأمین مسکن محرومان و گروه‌های کم درآمد ۲۳.۴ میلیارد ریال پیش‌بینی شده که نسبت به بودجه سال جاری ۸۶ درصد کاهش یافته است.
کاهش ۸۶ درصدی برنامه حمایت از تامین مسکن محرومان در بودجه ۹۴ عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه با اشاره به اعتبارات بخش مسکن در بودجه ۹۴،گفت: در لایحه بودجه ۹۴ برنامه حمایت از تأمین مسکن محرومان و گروه‌های کم درآمد ۲۳.۴ میلیارد ریال پیش‌بینی شده که نسبت به بودجه سال جاری ۸۶ درصد کاهش یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/57101.jpg کاهش,۸۶,درصدی,برنامه,حمایت,از,تامین,مسکن,محرومان,در,بودجه,۹۴ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم؛ اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1394 کل کشور با اشاره به بخش مسکن در لایحه بودجه سال آینده، اظهار داشت: مطابق با تبصره 21 لایحه بودجه سال 94 از محل منابع حاصل از اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها تا مبلغ 13 هزار میلیارد ریال به‌منظور تأمین بخشی از یارانه سود تسهیلات تأمین مسکن حمایتی زوج‌های جوان، اقشار آسیب‌پذیر، روستاییان، ساماندهی مسکن در بافت‌های فرسوده، سکونت‌گاه‌های حاشیه شهرها و مسکن مهر پیشنهاد شده است.

وی ادامه داد: تجربه اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها نشان می‌دهد از مصارف تعیین شده برای منابع حاصل از اجرای طرح تنها پرداخت نقدی به خانوارها تحقق یافته است؛ بنابراین پرداخت سهم مسکن تضمین شده نخواهد بود.
 
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بر همین اساس خاطرنشان کرد: در بخش اعتبارات ردیف‌های متفرقه 5 هزار میلیارد ریال به مسکن مهر و 200 میلیارد ریال به یارانه سود تسهیلات مسکن روستایی اختصاص داده شده است. ارقام اعتبارات مسکن مهر در تخفیف عوارض پروانه، حمایت‌های مالی و تراکم و ایجاد تأسیسات عمومی مسکن مهر 2 هزار میلیارد ریال، تأمین زیرساخت‌های مسکن مهر (سهم دولت) 2 هزار میلیارد ریال و یارانه سود تسهیلات مسکن مهر یک‌هزار میلیارد ریال پیشنهاد شده که نسبت به قانون بودجه سال 1393 بدون تغییر بوده است.
 
جلیلی همچنین تصریح کرد: در لایحه بودجه 1394 برنامه حمایت از تأمین مسکن محرومان و گروه‌های کم درآمد 23.4 میلیارد ریال پیش‌بینی شده که نسبت به مبلغ 170 میلیارد ریالی بودجه سال جاری 86 درصد کاهش یافته است؛ همچنین برنامه تأمین مسکن کارکنان دستگاه‌ها و نهادهای مختلف، مددجویان، افراد تحت پوشش بهزیستی و... با 15 درصد افزایش به 2215 میلیارد ریال رسیده است.
 
وی افزود: با توجه به اهمیت پروژه مسکن مهر و پیامدهای اجتماعی عدم پیشرفت مناسب این پروژه باید سازوکاری در نظر گرفته شود تا احتمال تخصیص نیافتن منابع حاصل از هدفمندسازی یارانه‌ها کاهش یابد.
این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده در پایان تأکید کرد: از آنجا که منابع در نظر گرفته شده به عنوان یارانه بخش مسکن کمتر از 30 درصد منابع مورد نیاز برای تکمیل مسکن مهر است، باید نحوه تخصیص منابع به‌گونه‌ای باشد که منابع در نظر گرفته شده صرف واحدهایی شود که پیشرفت بالاتری داشته‌اند.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet