هدر موبایل
1393/11/14 14:40:37
سرویس سیاسی
کارخانه ای مطرح کرد؛

طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای مقابله با زیاده خواهی آمریکا است

رییس کمیته هسته ای مجلس با بیان اینکه شرط آغاز به اجرای توافق جامع هسته ای لغو تمامی تحریم ها به صورت یک جا است، گفت: طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای مقابله با زیاده خواهی آمریکا است.
طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای مقابله با زیاده خواهی آمریکا است رییس کمیته هسته ای مجلس با بیان اینکه شرط آغاز به اجرای توافق جامع هسته ای لغو تمامی تحریم ها به صورت یک جا است، گفت: طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای مقابله با زیاده خواهی آمریکا است. https://cdn.icana.ir/d/019/42993.jpg طرح,الزام,دولت,به,حفظ,دستاوردهای,هسته,ای,مقابله,با,زیاده,خواهی,آمریکا,است Icana

ابراهیم کارخانه ای در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درخصوص یک فوریت طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای، گفت: آمریکایی ها بارها جمهوری اسلامی ایران را به تشدید تحریم ها تهدید کرده وحتی رئیس جمهور آمریکا با صراحت اعلام می کند که اگر ایران زیر بار خواسته های آمریکا نرود، من اولین فردی خواهم بود که در کنگره موضوع تشدید تحریم ها علیه ایران را مطرح خواهم کرد.

نماینده مردم همدان و فامنین درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته مقامات آمریکایی بازهم اعلام کردند که اگرتوافق هسته ای میان ایران و غرب صورت گیرد، اما تحریم ها به قوت خود باقی خواهند ماند، ولی با توجه به اینکه مذاکرات ادامه خواهد داشت، مفهوم گفت و گو و مذاکره این است که طرفین در فضای مبتنی بر آرامش مذاکره کنند.

وی تصریح کرد: اما آمریکایی ها با زبان زور با ملت ایران صحبت می کنند و چندی پیش کمیته بانکداری سنای آمریکا طرح تشدید تحریم ها علیه ایران را تصویب کرد، آنها اعلام کردند که تا 4 فروردین سال آینده به جمهوری اسلامی ایران مهلت داده می شود که خواسته های آمریکا رابپذیرد، ازاین رو موضوع این چنینی برازنده یک ملت انقلابی که سی و ششمین سالگرد پیروزی خود را جشن می گیرد، نیست.

کارخانه ای با بیان اینکه ادبیات آمریکایی ها درشأن ملت ایران نیست، افزود: بر پایه تهدیدات آمریکایی ها طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای آماده شده و به امضای 225 نفر ازنمایندگان رسید که درصحن علنی مجلس یک فوریت آن با آراء بالا مصوب شد ، بنابراین براساس این طرح اگر هر نوع تحریم جدیدی و یا افزایش تحریمی صورت گیرد، توافقنامه ژنو ملغی و ایران برنامه ها و اقدامات خود در این طرح را به اجرا در می آورد.

وی تصریح کرد: شرط آغاز به اجرای توافق جامع هسته ای لغو تمامی تحریم ها به صورت یک جا است، چون حقیقتا جمهوری اسلامی ایران در طول 10 سال گذشته به ویژه  یک سال اخیر انعطاف های فراوان وهمکاری های گسترده و فراتر از قوانین بین الملی را اجرا کرده که برای برخی کارشناسان سیاسی جهان قابل تصور نبوده است، اما با توجه به این موضوع روز به روز بر زیاده خواهی های آمریکا افزوده می شود و آنها با وهم وخیال به مذاکرات با ایران وارد می شوند.

رییس کمیته هسته ای مجلس شورای اسلامی، گفت:  در عرصه بازرسی های فنی وکارشناسی از تاسیسات هسته ای ایران کوچکترین انحرافی درفعالیت های هسته ای ایران دیده نشده است، بنابراین مجلس درمقابل زیاده طلبی غرب و آمریکا خواهد ایستاد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet