هدر موبایل
1393/11/14 13:57:00
سرویس فرهنگی
نوباوه تصریح کرد

تکذیب خبر اختصاص بخشی از بودجه سینما به جشنواره دفاع مقدس/ بودجه سینما نیازمند حمایت است

عضو کمیسیون فرهنگی تاکید کرد: دفاع مقدس اهمیت آن برای همه ما روشن است اما این که بخواهیم از بودجه سینما که خود به کمک احتیاج دارد به بخش دیگری کمک نشود بعید است.
تکذیب خبر اختصاص بخشی از بودجه سینما به جشنواره دفاع مقدس/ بودجه سینما نیازمند حمایت است عضو کمیسیون فرهنگی تاکید کرد: دفاع مقدس اهمیت آن برای همه ما روشن است اما این که بخواهیم از بودجه سینما که خود به کمک احتیاج دارد به بخش دیگری کمک نشود بعید است. https://cdn.icana.ir/d/019/63032.jpg تکذیب,خبر,اختصاص,بخشی,از,بودجه,سینما,به,جشنواره,دفاع,مقدس/,بودجه,سینما,نیازمند,حمایت,است Icana

 بیژن نوباوه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از نحوه بودجه ریزی فرهنگی در لایحه بودجه سال 94 گفت:بودجه ریزی فرهنگی در لایحه بودجه 94 مورد نقد جدی است و تصور می کنیم باید در بودجه بخش هایی هم چون رسانه ملی و سینما بازنگری جدی برای افزایش شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: بودجه نرمالی که در بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان بودجه فرهنگی در نظر گرفته می شود، حدود هفت درصد از کل بودجه است در حالی که در بودجه های ما چنین تناسبی وجود ندارد.

نوباوه با بیان این که با وجود اذعان دولت به افزایش بودجه فرهنگی در قیاس با اعتبارات و تورم میزان بودجه کاهش هم داشته است، گفت: پیشنهادهایی مطرح شده است که بتوان از بندهای دیگر پول برداشت و به بخش فرهنگ کمک کرد که امیدواریم تلفیق در این خصوص همکاری لازم را داشته باشد.

 وی با انتقاد از بودجه سینما گفت: بودجه سینما به صورت بخشی  از بودجه وزارت ارشاد است و در کمیسیون فرهنگی نیز کاهشی در مورد آن رخ نداده است و تصور نمی کنم کسری از ان به جشنواره دفاع مقدس اختصاص داده شده باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی تاکید کرد: دفاع مقدس اهمیت آن برای همه ما روشن است  اما این که بخواهیم از  بودجه سینما که خود به کمک احتیاج دارد به بخش دیگری کمک نشود بعید است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet