هدر موبایل
1393/11/14 18:19:10
سرویس سیاسی
حسینی‌صدر خبر داد:

سفر هیات دوستی پارلمانی ترکیه به ایران/ احداث شهرک صنعتی مشترک به وسعت هزار هکتار

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ترکیه٬ از سفر هیات دوستی پارلمانی ترکیه به کشورمان خبر داد و گفت: تعامل با کشور ترکیه در راستای به ‌کارگیری دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های اقتصادی صورت خواهد گرفت.
سفر هیات دوستی پارلمانی ترکیه به ایران/ احداث شهرک صنعتی مشترک به وسعت هزار هکتار رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ترکیه٬ از سفر هیات دوستی پارلمانی ترکیه به کشورمان خبر داد و گفت: تعامل با کشور ترکیه در راستای به ‌کارگیری دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های اقتصادی صورت خواهد گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/43327.jpg سفر,هیات,دوستی,پارلمانی,ترکیه,به,ایران/,احداث,شهرک,صنعتی,مشترک,به,وسعت,هزار,هکتار Icana

موید حسینی‌صدر در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت٬ از سفر هیات دوستی پارلمانی ترکیه به کشورمان خبر داد و گفت: این هیات متشکل از رئیس گروه دوستی ایران و ترکیه٬ وزیر گمرگ این کشور و برخی معاونان وزارت خانه‌های مختلف است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه هیات مذکور در ابتدا با برخی از وزرا از جمله وزیر اقتصاد و صنعت داشتند٬ ‌گفت: اتصال راه‌آهن به مرز بازرگان و همچنین اعلام آمادگی کشور ترکیه برای سرمایه‌گذاری در احداث برخی جاده‌های آذربایجان غربی از ثمرات دیدارهای مذکور بوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ افزود: در ادامه دیدار هیات مذکور با مسئولان کشورمان بر به‌کارگیری دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های اقتصادی دو کشور بزرگ در جهت ارتقای هر چه بیشتر مناسبات تأکید شد.
وی ادامه داد: ایجاد شهرک صنعتی مشترک میان ایران و ترکیه از دیگر دستاوردهای دیدار مسئولان کشورمان با هیات پارلمانی کشور ترکیه بود که در پی آن مقرر شد مکانی بین آذربایجان شرقی و غربی انتخاب و یک شهرک مشترک به وسعت هزار هکتار بین دو کشور احداث و یک سری همکاری‌های فنی و اقتصادی جریان یابد.

حسینی‌صدر با تاکید بر ضرورت تجارت با سود ملی میان دو کشور ایران و ترکیه٬ گفت: در صورت عملیاتی شدن این مهم تاجر دو کشور می‌توانند با پول خود نسبت به خرید و فروش اقدام کنند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ترکیه٬ یادآور شد: امید است قبل از سفر رئیس جمهور ترکیه به کشورمان بهبود شرایط اقتصادی مابین دو کشور جهت همکاری‌های دوجانبه صورت بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet