هدر موبایل
1393/11/15 10:34:58
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان صورت گرفت؛

تامین نیمی از اعتبار احداث حوزه‌های علمیه از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با تامین اعتبار احداث حوزه‌های علمیه از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی موافقت کردند.
تامین نیمی از اعتبار احداث حوزه‌های علمیه از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با تامین اعتبار احداث حوزه‌های علمیه از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/40704.jpg تامین,نیمی,از,اعتبار,احداث,حوزه‌های,علمیه,از,محل,تملک,دارایی‌های,سرمایه‌ای,استانی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،‌ نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 15 بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی مواد ارجاعی طرح الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت اعاده شده از شورای نگهبان، با اصلاح  ماده الحاقی 23 این طرح با 105 رأی موافق، 58 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 200 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس اصلاحات صورت گرفته اجزای 2 و 3 بلند الف این ماده حذف شد.

در ماده الحاقی 23 اصلاح شده آمده است:

الف- به‌منظور توسعه و پیشرفت حوزه های علمیه با رعایت معماری اسلامی و ایرانی در سراسر کشور اقدامات زیر صورت می پذیرد:

1 - حداکثر ظرف 6 ماه پس از تصویب این قانون طرح جامع توسعه فضای فیزیکی حوزه های علمیه در سراسر کشور بالاخص در مناطقی از کشور که فاقد حوزه بوده و امکان راه اندازی و توسعه آن وجود دارد، به‌پیشنهاد مراکز مدیریت حوزه‌های علمیه به‌تصویب کمیسیون موضوع ماده(32) این قانون می‌رسد.

به‌ منظور تأمین پنجاه درصد (50%) اعتبار احداث و توسعه فضاهای فیزیکی برنامه احداث مراکز و مدارس علمیه در قوانین بودجه سنواتی ذیل فصل آموزش در اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه ای استانی و ملی و اعتبارات مورد نیاز پیش بینی گردد.

ب- حوزه‌های علمیه و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه از تسهیلات، مزایا و امکاناتی که برای مراکز آموزشی و پژوهشی تعیین شده یا می‌شود، برخوردار هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet