هدر موبایل
1393/11/19 09:46:50
سرویس اقتصادی
قوامی مطرح کرد:ساختمان سازی با منابع قرض‌الحسنه

برداشت 3000 میلیاردی سازمان اقتصاد اسلامی از منابع قرض‌الحسنه

عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار گفت: براساس برخی شنیده ها، حدود دو الی سه هزارمیلیارد تومان منابع مالی که سازمان اقتصاد اسلامی از منابع صندوق های قرض الحسنه کشور برداشت کرده، هزینه ساخت ساختمان توسط این سازمان شده است.
برداشت 3000 میلیاردی سازمان اقتصاد اسلامی از منابع قرض‌الحسنه عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار گفت: براساس برخی شنیده ها، حدود دو الی سه هزارمیلیارد تومان منابع مالی که سازمان اقتصاد اسلامی از منابع صندوق های قرض الحسنه کشور برداشت کرده، هزینه ساخت ساختمان توسط این سازمان شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/95582.jpg برداشت,3000,میلیاردی,سازمان,اقتصاد,اسلامی,از,منابع,قرض‌الحسنه Icana

هادی قوامی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره عملکرد سازمان اقتصاد اسلامی گفت: بر اساس برخی شنیده ها صندوق قرض الحسنه سازمان اقتصاد اسلامی سه درصد از منابع صندوق های قرض الحسنه کشور را که به عنوان سپرده قانونی نزد بانک مرکزی بوده را برداشت کرده است که این اقدام به عبارتی یعنی اینکه سه درصد منابع ذکر شده دیگر نزد بانک مرکزی نیست.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید توجه داشت برداشت مذکور خلاف قانون و مقررات است.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد:  برداشت سه درصدی از منابع صندوق های قرض الحسنه کشور باعث ایجاد محدودیت در منابع مالی صندوق های قرض الحسنه خرد برای ادامه فعالیت می شود این در حالی است که صندوق های قرض الحسنه عملکرد غیر ربوی دارند و باید این منابع را برای ارائه وام قرض الحسنه به اقشار نیازمند در اختیار داشته باشند.

قوامی گفت: مطلوب این است سازمان اقتصاد اسلامی سه درصد منابع برداشت شده را در اختیار صندوق های قرض الحسنه قرار دهند.

وی افزود: زمانی که موضوع برداشت از صندوق های قرض الحسنه را در شورای پول و اعتبار پیگیری کردم بانک مرکزی اعلام کرد منابع مذکور در اختیار ما نیست.

عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار یادآور شد: شنیده شده که، حدود دو الی سه هزارمیلیارد تومان منابع مالی حاصل از برداشت سه درصدی که سازمان اقتصاد اسلامی انجام شده صرف ساخت ساختمان شده است./

پایان پیام

     

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet