هدر موبایل
1393/11/19 10:27:07
سرویس دیگر رسانه‌ها
رحمانی:

مجلس و دولت در موضوع حذف دهک‌های پر درآمد مسئولند

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است که بدون شک موضوع حذف دهک‌های پردرآمد در حیطه اختیارات دولت بوده ولی مجلس هم نباید در این حرکت بزرگ از مسئولیت‌های خود غافل بماند.
مجلس و دولت در موضوع حذف دهک‌های پر درآمد مسئولند رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است که بدون شک موضوع حذف دهک‌های پردرآمد در حیطه اختیارات دولت بوده ولی مجلس هم نباید در این حرکت بزرگ از مسئولیت‌های خود غافل بماند. https://cdn.icana.ir/d/019/73681.jpg مجلس,و,دولت,در,موضوع,حذف,دهک‌های,پر,درآمد,مسئولند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از باشگاه خبرنگاران؛رضا رحمانی نماینده مردم تبریز درمجلس با اشاره به قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت:دولت یازدهم باید قانون هدفمندی یارانه‌ها را مجددا بازنگری کند.
 
وی با بیان این که قانون هدفمندی یارانه‌ها قانون بدی نیست، افزود: یکی از اهداف اصلی این قانون حمایت از تولید و کشاورزی و یا نوسازی صنایع بود که در دولت دهم و یازدهم تحقق  پیدا نکرد.
 
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه قانون هدفمندی یارانه‌ها باید به طور هدفمند از مردم حمایت می‌کرد، متذکر شد: حمایت مالی از سوی موضوع هدفمندی یارانه‌ها باید بیشتر معطوف به افراد نیازمند می‌شد.
 
وی با اشاره به عدم شناسایی دهک‌های پردرآمد از سوی دولت گفت: دولت قبلی و حتی دولت فعلی اذعان می‌کنند که دهک‌های پردرآمد قابل شناسایی نیستند.
 
رحمانی با اشاره به اینکه نباید در موضوع حذف دهک‌های پر درآمد مجلس و دولت توپ را به زمین هم بیندازند، تصریح کرد: کسانی که می‌گویند مجلس باید لیست افراد و مشاغل دهک‌های پردرآمد را ارائه دهد، اگر مجلس در زمان دیگری اقدام به این امر می‌کرد، خود این افراد اذعان می‌کردند که مجلس نباید وارد موضوعات اجرایی دولت شود و شناسایی دهک‌های پردرآمد ربطی به مجلس ندارد.
 
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بدون شک  موضوع حذف دهک‌های پردرآمد در حیطه اختیارات دولت بوده ولی مجلس هم نباید در این حرکت بزرگ از مسئولیت‌های خود غافل بماند.

رحمانی در ادامه با اشاره به شعارهای تیم اقتصادی دولت یازدهم در مبحث حذف دهک‌های پردرآمد و اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه‌ها بیان داشت:هنوز مشخص نیست که چرا دولتمردان رویکرد منفعلی در قبال حذف دهک‌های پردرآمد دارد چرا که کمی قبل تر و در زمان انتخابات و پس از آن موضع گیری‌های اقتصادی مناسبی داشتند.
 
رحمانی تصریح کرد: این جای تعجب دارد که دولتمردان حاضر زمانی که آنور میز بودند به خوبی اقتصاد کشور را کارشناسی می‌کردند ولی در حال حاضر که سوی دیگر میز نشستند، توجهی به برخی امور کلان اقتصادی ندارند  و این امر به مانند این است که وقتی میزی عوض می‌شود، موضع‌گیری‌ها هم کمی تعدیل می‌شود.
نماینده مردم تبریز در ادامه با اشاره به اینکه دو قانون "اصل 44" و "قانون هدفمندی یارانه‌ها" در صورت اجرای صحیح می‌توانست تحول و انقلابی در اقتصاد کشور ایجاد کند، افزود: هر دو این قانون از سوی دولت‌ها بد اجرایی شدند.
 
وی متذکر شد: بهتر بود دولت‌ها به سمت اجرایی شدن این دو قانون نمی‌رفتند تا این دو قانون را بد اجرایی کنند.
 
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بیان داشت: ما اگر در 5 الی 6 سال گذشته روند مناسبی در اجرای صحیح قوانین "اصل 44" و "قانون هدفمندی یارانه‌ها" را پی می‌گرفتیم، در حال حاضر دچار استیصال در امور کلان اقتصادی نمی‌شدیم./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet