هدر موبایل
1393/11/19 13:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
جوکار:

سکوت رسانه‌های غربی در مقابل پیشرفت ایران در پرتاب ماهواره امری بدیهی است

رئیس کمیته بسیج کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران حاضر به کمک به کشورهای دیگر برای دستیابی به صنعت ساخت ماهواره است، گفت: علیرغم پیشرفت‌های ایران در بومی سازی صنعت هوافضا دشمنان ما با استفاده از رسانه‌هایشان این دستاوردها را کوچک می‌شمارند که این امری بدیهی است.
سکوت رسانه‌های غربی در مقابل پیشرفت ایران در پرتاب ماهواره امری بدیهی است رئیس کمیته بسیج کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران حاضر به کمک به کشورهای دیگر برای دستیابی به صنعت ساخت ماهواره است، گفت: علیرغم پیشرفت‌های ایران در بومی سازی صنعت هوافضا دشمنان ما با استفاده از رسانه‌هایشان این دستاوردها را کوچک می‌شمارند که این امری بدیهی است. https://cdn.icana.ir/d/019/43090.jpg سکوت,رسانه‌های,غربی,در,مقابل,پیشرفت,ایران,در,پرتاب,ماهواره,امری,بدیهی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛ محمدصالح جوکار با اشاره به قرار گرفتن یکی از ماهواره‌های ایران در مدار زمین، گفت: جمهوری اسلامی در موضوع ماهواره‌ها به خصوص در صنعت هوافضا و بومی سازی آن پیشرفت‌ها و رشد خوبی در دهه اخیر داشته است. در حال حاضر غیر از این ماهواره، ماهواره‌های دیگری داریم که بفرستیم که ان شاءالله در موقعیت مناسب خود اینک ار را انجام می‌دهیم.

وی کوچک شمردن دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران از سوی دشمنان را امری بدیهی خواند و افزود: تاکنون دشمنان بیرونی و عوامل آنها در داخل سعی‌شان این بوده که دستاوردهای ما به خصوص در حوزه علم و فناوری را کوچک بشمارند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: نمونه این رویکرد در موضوع هسته‌ای دشمنان ما بعضاً این موارد را مطرح می‌کنند که ایران انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای احتیاجی ندارد. حال اینکه خودشان به این انرژی دسترسی پیدا کرده‌اند. این رویکرد را می‌توان در مورد سایر پیشرفت‌ها و دستاوردها مشاهده کرد. به صورتی که آنها دستاوردهای خود و کشورهای دیگر را به عنوان پیشرفت اعلام می‌کنند اما می‌خواهند با استفاده از رسانه‌هایشان دستاوردهای ما را زیر سوال ببرند.

رئیس کمیته بسیج کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: در حال حاضر امروز ما در حوزه فناوری هوافضا جزو معدود کشورهای دنیا هستیم که توانستیم به این فن‌آوری دست پیدا کرده و آن را به یک صنعت تبدیل کنیم. اکنون ما حاضریم در این حوزه به کشورهای دیگر کمک کنیم.

جوکار تأکید کرد: قرار گرفتن ماهواره ایران در مدار زمین یکی دیگر از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران است که در ایام دهه فجر به منصه عمل درآمد و مشت محکمی بر دهان کسانی زد که می‌گویند ایران پیشرفت علمی و فناوری نداشته است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: ایران در بخش منطقه‌ای در صنعت هوافضا و پرتاب ماهواره کارهای حائز اهمیت انجام داده است. اکنون دست کشورهای دیگر را در این بخش می‌فشاریم و حاضریم همکاری‌های منطقه‌ای را در حوزه هوافضا دنبال کنیم.


 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet