هدر موبایل
1393/11/20 16:59:00
سرویس اقتصادی
نوری تاکید کرد:

کشاورزی مولفه اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی/ لزوم جایگزینی کشاورزی دارای ارزش افزوده با کشاورزی سنتی ومعیشتی

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با یاداوری اینکه کشاورزی یکی ازمولفه های اصلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است،گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه کشاورزی و جایگزینی کشاورزی دارای ارزش افزوده بالا با کشاورزی سنتی ومعیشتی ضرورت دارد.
کشاورزی مولفه اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی/ لزوم جایگزینی کشاورزی دارای ارزش افزوده با کشاورزی سنتی ومعیشتی عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با یاداوری اینکه کشاورزی یکی ازمولفه های اصلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است،گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه کشاورزی و جایگزینی کشاورزی دارای ارزش افزوده بالا با کشاورزی سنتی ومعیشتی ضرورت دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/68218.jpg کشاورزی,مولفه,اصلی,تحقق,اقتصاد,مقاومتی/,لزوم,جایگزینی,کشاورزی,دارای,ارزش,افزوده,با,کشاورزی,سنتی,ومعیشتی Icana

سید راضی نوری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اینکه یکی از مولفه های مهم و اساسی در سیاست های  اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری حوزه کشاورزی است،گفت: بر این اساس لازم است بخش کشاورزی به تکنولوژی روز مجهز باشد.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی افزود: می توانیم تکنولوژی مورد نیاز برای بخش کشاورزی را وارد و  داشته های فنی و مهندسی خود را نیز صادر کنیم.

 عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس تصریح کرد: دولت باید با برنامه مشخص و تعریف شده از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه کشاورزی حمایت و آنها را تشویق کند تا به جایی برسیم که به جای کشاورزی سنتی ومعیشتی یک کشاورزی با ارزش افزوده بالا داشته باشیم.

وی با تاکید براینکه مهمترین برنامه جهادکشاورزی باید حمایت از تولید داخلی باشد، گفت: حمایت از تولید داخلی نیازمند تدوین نقشه راه و مشخص کردن بازارهای هدف محصولات تولیدکنندگان است.

نوری ادامه داد: به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی باید مشوقهای صادراتی تعیین شود تا ایران در صادرات به جایگاه واقعی خود برسد.

 نماینده مردم شوش در مجلس همچنین با اشاره به تشدید ریزگردها در خوزستان، گفت: ریزگردها درمنطقه تبدیل به یک معضل شده و زندگی مردم را مختل و هزینه های بسیاری را بر دوش مردم تحمیل کرده است.

وی با ابراز نگرانی در مورد شیوع بیماری های تنفسی ناشی از ریزگردها،اضافه کرد: ریزگردها مشکلات متعددی را برای مردم ایجاد کرده و سبب فرارنخبه ها و سرمایه گذاران از خوزستان شده است.

نوری با بیان اینکه ریشه اصلی معضل ریزگردهای خوزستان فرامرزی است ، تصریح کرد: اما این مشکل ریشه های داخلی هم دارد و لازم است دولت در چهارچوب کارگروهی متشکل از محیط زیست، وزارتخانه های بهداشت،امورخارجه و جهاد کشاورزی برای حل این مسئله اقدام کنند.

نماینده مردم شوش در مجلس با تاکید بر اینکه در صورت نیاز مجلس حمایت های لازم را خواهد کرد، گفت: معضل ریزگردهای خوزستان باید به صورت ریشه ای حل شود،مالچ پاشی راهکار حل این مشکل نیست چرا که این کار برای طوفان شنی موثر است اما در مورد ریزگردها مسئله اصلی تالاب های خشک است که باید برای آن چاره ای اندیشیده  و آب را به سمت این تالاب ها روان کنند./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet