هدر موبایل
1393/11/19 16:15:05
سرویس سیاسی
بروجردی:

توافق دومرحله‌ای در مذاکرات غیر قابل‌ قبول است/نظاره گر بی تفاوت نیستیم

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هرگونه توافق جدید یا نهایی در مذاکرات ایران با ۱+۵ را در گرو رفع همه تحریمها دانست و توافق دومرحله‌ای در مذاکرات راغیرقابل‌قبول خواند.
توافق دومرحله‌ای در مذاکرات غیر قابل‌ قبول است/نظاره گر بی تفاوت نیستیم رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هرگونه توافق جدید یا نهایی در مذاکرات ایران با 1+5 را در گرو رفع همه تحریمها دانست و توافق دومرحله‌ای در مذاکرات راغیرقابل‌قبول خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/58971.jpg توافق,دومرحله‌ای,در,مذاکرات,غیر,قابل‌,قبول,است/نظاره,گر,بی,تفاوت,نیستیم Icana

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری درباب مذاکرات، چنین فرمایشاتی را در مقطع حساس کنونی، بسیار دقیق و به‌هنگام توصیف کرد و گفت: با توجه به اینکه مذاکرات به مرحله حساسی رسیده، حتما نکات ظریف و هوشمندانه رهبر انقلاب در مورد مذاکرات راهگشای کشور و تیم مذاکره‌کننده ایرانی خواهد بود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: توافق دو مرحله‌ای به این معنا که موضوع لغو تحریم‌ها در مراحل بعد مورد تصمیم‌گیری قرار گیرد یا بخشی از آنها لغو و مابقی نگه داشته شود، غیرقابل قبول است و کل تحریمها اعم از تحریمهای شورای امنیت، سازمان ملل، کنگره امریکا و اتحادیه اروپا باید یکجا برداشته باشد.

بروجردی بیان کرد: هرگونه توافق جدید یا نهایی در گرو رفع همه تحریمهاست و بر این اساس، توافق بد غیرقابل قبول است لذا ما توافق نکردن را بهتر از انجام توافق بد می‌دانیم و به هیچ وجه نباید تن به توافق بدی داده شود که منافع ملی جمهوری اسلامی ایران را در عرصه هسته‌ای تامین نمی‌کند.

ایران نظاره‌گر بی‌تفاوت ادامه تحریم‌ها نخواهد بود

این نماینده مجلس با بیان اینکه اصل مذاکرات پیوسته مورد تایید است، ادامه داد: مذاکرات در نهایت باید منجر به یک توافق قابل قبول و خوب شود زیرا مذاکره برای مذاکره فاقد ارزش است.

وی با اشاره به طرح الزام دولت به حفاظت از دستاوردهای هسته‌ای، گفت: مجلس نیز با توجه به فوریت طرحی که به تصویب رساند، آماده است اگر غرب وارد تحریمهای جدید شوند، دولت را مکلف کند به خانه اول برگردد و همه تعهدات خود را در توافق ژنو رها کند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درخصوص تبعات عدم توافق در مذاکرات توضیح داد: جمهوری اسلامی نمی‌تواند نظاره‌گر بی‌تفاوت محدودیت‌های خود و ادامه تحریم‌ها باشد؛ لذا در چنین شرایطی باید همه قیدوبندهای ایجاد شده در عرصه فعالیت‌های هسته‌ای برداشته شود و ایران با شتاب بیشتری به راه خود در مسیر اهداف صلح‌آمیز ادامه خواهد داد و در چنین حالتی، قطعا بازنده این بازی امریکا خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet