هدر موبایل
1393/11/20 09:56:00
سرویس فرهنگی
لاله افتخاری مطرح کرد:

حرکت رو به جلوی ادبیات انقلاب‌ در سال های اخیر/سه اثر موفق ادبیات انقلاب از منظر رییس فراکسیون دفاع مقدس مجلس

رئیس فراکسیون دفاع مقدس در مجلس شورای اسلامی با توجه به ایام دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نشر آثار فرهنگی از جمله کتاب و فیلم برای ماندگاری عظمت و شکوه انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر را رضایت بخش عنوان کرد.
حرکت رو به جلوی ادبیات انقلاب‌ در سال های اخیر/سه اثر موفق ادبیات انقلاب از منظر رییس فراکسیون دفاع مقدس مجلس رئیس فراکسیون دفاع مقدس در مجلس شورای اسلامی با توجه به ایام دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نشر آثار فرهنگی از جمله کتاب و فیلم برای ماندگاری عظمت و شکوه انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر را رضایت بخش عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/79500.jpg حرکت,رو,به,جلوی,ادبیات,انقلاب‌,در,سال,های,اخیر/سه,اثر,موفق,ادبیات,انقلاب,از,منظر,رییس,فراکسیون,دفاع,مقدس,مجلس Icana

لاله افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه در سال‌های اخیر شاهد افزایش نشر کتاب در ژانر دفاع مقدس و انقلاب اسلامی بودیم، گفت: شاهد عامل اصلی افزایش فعالیت‌های فرهنگی از جمله کتاب، به توجه و تقدیر مقام معظم رهبری در زمان انتشار کتاب جشن حنابندان باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر ادامه داد: ایشان با حاشیه نگاری که در این کتاب داشتند، انگیزه نویسندگان برای پرداختن به انقلاب و دفاع مقدس افزایش داد.

وی اعتقاد دارد که ادای دین به انقلاب به این راحتی انجام نمی‌شود، اظهار داشت: اما آثاری وجود دارد که گوشه‌ای از عظمت و شکوه انقلاب را  ماندگار کرده‌اند. اما باید تمام ابعاد و خاطرات شهدا، جنبازان و خانواده شهدا ثبت و ضبط شود.

افتخاری اعتقاد دارد که باید از گنجینه انقلاب و دفاع مقدس با روش های مختلف از جمله کتاب و سینما حفظ و نگهداری شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نهم شورای اسلامی تاکید کرد: کتاب، شعر، فیلم و رسانه باید با نگاه و زاویه‌های مختلفی نسبت به معرفی فرهنگ مقدس انقلاب و دفاع مقدس توجه بیشتری داشته باشند تا مردم ایران و دنیا از آن بهره مند شوند.

رئیس فراکسیون دفاع مقدس کتاب‌های جشن حنابندان، خاک‌های نرم کوشک و نورالدین پسر ایران را از جمله آثار موفق در زمینه ثبت دفاع مقدس عنوان کرد و گفت:‌ در سی و سومین جشنواره فیلم فجر نیز فیلم ابو زینب، مورد اقبال خانواده‌های شهدا قرار گرفت که گوشه‌ای دیگر از فرهنگ انقلاب و دفاع مقدس را به تصویر کشیده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet