هدر موبایل
1393/11/20 12:38:34
سرویس اقتصادی
کریمیان:

نرخ بالای بهره بانکی در کشور همسو با تورم نیست/ ضرورت فعال‌سازی بازار بورس در کنار کاهش نرخ بهره‌بانکی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه نرخ بالای بهره بانکی در کشور همسو با تورم نیست، گفت: در کنار کاهش نرخ بهره بانکی دولت باید نسبت به فعال‌سازی بازار بورس اقدام کرده تا با انجام این مهم از رشد بازار دلالی جلوگیری شود.
نرخ بالای بهره بانکی در کشور همسو با تورم نیست/ ضرورت فعال‌سازی بازار بورس در کنار کاهش نرخ بهره‌بانکی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه نرخ بالای بهره بانکی در کشور همسو با تورم نیست، گفت: در کنار کاهش نرخ بهره بانکی دولت باید نسبت به فعال‌سازی بازار بورس اقدام کرده تا با انجام این مهم از رشد بازار دلالی جلوگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/44826.jpg نرخ,بالای,بهره,بانکی,در,کشور,همسو,با,تورم,نیست/,ضرورت,فعال‌سازی,بازار,بورس,در,کنار,کاهش,نرخ,بهره‌بانکی Icana

امید کریمیان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از نرخ بالای بهره بانکی در کشور، گفت: نرخ بهره‌ بانکی باید همسو با تورم و شرایط اقتصادی کشور تعیین شود.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه باید اهرم‌های نظارتی بر عملکرد بانک‌ها تقویت شود، افزود: در حال حاضر دریافت 26 درصد سود بانکی از مردم با هیچ منطقی همخوانی ندارد.

وی با یادآوری اظهارات اخیر دولت مبنی بر تلاش برای کاهش نرخ تورم و رساندن آن به مرز 15 درصد، تصریح کرد: تلاش دولت برای کاهش تورم باید به تعیین نرخ سود بانکی اسلامی نیز منجر شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه بالا بودن نرخ بهره بانکی تمایل مردم به نگهداری سرمایه خود در بانک‌ها را کاهش می‌دهد، افزود: دولت نباید با صحه گذاشتن بر نرخ بالای سود بانکی به فرار سرمایه از چرخه اقتصاد کشور و ورود به بازار دلالی منجر شود.

کریمیان با بیان اینکه ضعف عملکرد اهرم نظارت بر بانک‌ها به منجر تعیین نرخ سود دلخواه در برخی  بانک‌ها شده است، گفت: نرخ بهره بانکی باید همسو با تورم موجود در کشور و همچنین قدرت خرید مردم تعیین شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه فعال کردن بورس یکی از راهکارهای فشار به بانک‌ها برای کاهش نرخ بهره است، افزود: در صورتی که بورس فعال شود مردم پول‌های خود را به جای واریز در بازارهای دلالی به سرمایه‌گذاری صحیح تزریق می‌کنند.

وی ادامه داد: در کنار کاهش نرخ بهره بانکی دولت باید نسبت به فعال‌سازی بازار بورس اقدام کرده تا با انجام این مهم از رشد بازار دلالی جلوگیری شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،‌با تاکید بر اینکه نرخ بالای بهره بانکی همیشه دغدغه نمایندگان مجلس بوده است، افزود: تنها راهکار کاهش منطقی نرخ بهره باکی توجه به بازار بورس و تلاش برای رونق آن است چرا که در این حالت مردم منابع مالی خود را به مکانی که به توسعه اقتصادی کشور می‌انجامد، تزریق می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet