هدر موبایل
1393/11/24 13:26:01
سرویس اقتصادی
بیگی ئیلانلو مطرح کرد:

حمایت از بورس اولویت اصلی اقتصاد کشور/رشد دلالی با عدم تقویت بازار بورس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم تقویت بازار بورس کشور گفت: باید پذیرفت در صورت عدم رونق بازار بورس، دلالی کاذب در بازارهای موازی مانند مسکن، ارز و طلا رشد می کند.
حمایت از بورس اولویت اصلی اقتصاد کشور/رشد دلالی با عدم تقویت بازار بورس عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم تقویت بازار بورس کشور گفت: باید پذیرفت در صورت عدم رونق بازار بورس، دلالی کاذب در بازارهای موازی مانند مسکن، ارز و طلا رشد می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/44830.jpg حمایت,از,بورس,اولویت,اصلی,اقتصاد,کشور/رشد,دلالی,با,عدم,تقویت,بازار,بورس Icana

روح‌الله بیگی ئیلانلو  در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت بازار بورس کشور گفت: باید پذیرفت یکی از اولویت‌های اصلی اقتصاد کشور، در حال حاضر تقویت بازار بورس است که می‌تواند به توسعه بخش تولید بیانجامد.

نماینده مردم تکاب، میاندوآب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بازار سرمایه به دلیل رشد غیرواقعی در دو سال گذشته اکنون با روند کاهشی روبرو شده، بنابراین باید تصمیماتی اتخاذ شود که بازار بورس به صورت واقعی تقویت شود تا در آینده دامنه نوسانات آن کم باشد.

وی افزود: امیدوارم مدیریت جدید بازار سرمایه بتواند با استفاده از مولفه های اقتصادی هماهنگی‌های لازم را به عمل آورد تا زمینه‌های تقویت بازار بورس کشور فراهم شود.

بیگی ئیلانلو تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی اقتصاد کشور اگر بازار بورس تقویت نشود، ممکن است بازارهای موازی مانند بازار مسکن، ارز، طلا و حتی خودرو تحریک و بیشترین سود عاید بخش دلالی در این بازارها شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: امیدوارم مسئولان اقتصادی و بورس کشور شرایطی را فراهم آورند که نقدینگی‌های مردم به سمت بازار سرمایه سوق داده شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در حال حاضر جمعیت سهامدار کشور کم بوده، بنابراین باید در زمینه سهامداری به مردم آموزش‌های لازم داده شود، به دلیل اینکه انجام این مهم باعث می‌شود که حتی نقدینگی‌های خرد مردم به سمت این بازار روانه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet