هدر موبایل
1393/11/24 12:29:40
سرویس سیاسی
نمایندگان مردم اصفهان از اشراف رییس مجلس بر مشکلات این شهر گفتند؛

اصفهان مورد توجه مجلس و دولت است

نمایندگان اصفهان در خانه ملت با اشاره به جلسات متعدد خود با رییس مجلس، از اشراف دکتر لاریجانی بر مشکلات این شهر خبر دادند و تصریح کردند که اصفهان به دلیل جایگاه ویژه خود مورد توجه مجلس و دولت است.
اصفهان مورد توجه مجلس و دولت است نمایندگان اصفهان در خانه ملت با اشاره به جلسات متعدد خود با رییس مجلس، از اشراف دکتر لاریجانی بر مشکلات این شهر خبر دادند و تصریح کردند که اصفهان به دلیل جایگاه ویژه خود مورد توجه مجلس و دولت است. https://cdn.icana.ir/d/019/64856.jpg اصفهان,مورد,توجه,مجلس,و,دولت,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، به دنبال حضور دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در روز 22بهمن در جمع مردم انقلابی و ولایتمدار اصفهان به منظور شرکت در مراسم جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، نمایندگان اصفهان در مجلس نیز وی را همراهی می کردند.

فولادگر: اجرای قوانین مجلس، کمک به حل مسائل کلی کشور و از جمله اصفهان است

حمیدرضا فولادگر در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه رییس مجلس در جریان مسائل اصفهان است، به بخشی از سخنرانی دکتر لاریجانی در مورد این شهر اشاره کرد و گفت: امیدواریم با اجرای قوانین مجلس که در مورد مسائل کلی کشور و از جمله اصفهان است، در بحث خروج از رکود و رفع موانع تولید یا بهبود فضای کسب و کار می شود، اقدامات عاجلی صورت گیرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: با اجرای مصوبات شورای عالی آب و توافقاتی که در جلسات رییس مجلس با وزرا و با حضور نمایندگان استان صورت گرفت، می توان امیدوار بود که برای حل این معضل نیز قدمهای موثری برداشته شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین به حضور باشکوه مردم اصفهان در جشن انقلاب اسلامی اشاره کرد و توضیح داد: مردم اصفهان در حضور پرشور در راهپیمایی ها و مراسم دیگر کم نمی گذارند؛ آنها در ابتدای انقلاب، در دوران تثبیت نظام، در حوادث کردستان و ترکمنستان و حتی سازندگی استان هایی مانند سیستان و بلوچستان، در دوران هشت سال دفاع مقدس یا هنگام سازندگی، همواره در صحنه حضور داشتند و شرکت در راهپیمایی یوم الله 22بهمن نیز جلوه دیگری از حضور مردم اصفهان در صحنه بود که خوشحالیم این شرکت با حضور رییس مجلس نیز پیوند خورد.

مقتدایی: جلسات متعدد نمایندگان اصفهانی با رییس مجلس برای حل معضلات استان

عباس مقتدایی نیز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره حضور مردم اصفهان در راهپیمایی 22بهمن گفت: مردم اصفهان جانانه به صحنه دفاع از انقلاب اسلامی آمدند و تمام قد در دفاع از آرمانهای نظام اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا در جشن بزرگ انقلاب اسلامی و سالروز 22بهمن شرکت کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: رییس مجلس شورای اسلامی نیز با توجه به اهمیت جایگاه اصفهان و بنا به دعوتی که از وی صورت گرفته بود، به عنوان سخنران ویژه این مراسم، از نقش و جایگاه مردم این شهر در پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن تجلیل کرد چراکه اصفهان یکی از مراکز اصلی عرصه های دفاع و پاسداری از نظام اسلامی است و تقدیم کردن هزاران شهید و وجود جانبازان فراوان و ایثارگران، آن را به عنوان یک شهر و استان ممتاز در معرض دید همگان در ولایتمداری و اصولگرایی و اعتقاد به مبانی اسلامی شناسانده است.

اصفهان جایگاه ممتازی در رشد علم و فناوری کشور دارد

وی با اشاره به سهم توسعه استان اصفهان از قطار رشد کشور توضیح داد: استان اصفهان از مراکز علمی مطرح و دانشگاههای مادر و معتبر برخوردار است و قطعا در زمینه علم و فناوری جایگاه ویژه ای دارند؛ وجود حدود 8هزار و 500 واحد تولیدی و کارگاهی و کارخانه ای و نیز بیش از 64هزار واحد تولید شیر خام و صدها مرکز تولید کشاورزی به ویژه کشت گلخانه ای، این استان را یکی از استانهای ممتاز در زمینه تولید و انواع فرآورده های قرار داده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: استان اصفهان با توجه به زیرساخت های موجود و نیروی انسانی مورد نیاز توانسته در عرصه پیشرفت های بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی و حوزه های مهم دیگری نظیر انرژی هسته ای و علوم هوافضا، جایگاه ممتازی در رشد علم و فناوری کشور داشته باشد.

مقتدایی با اشاره به دیدارهای متعدد نمایندگان این منطقه با دکتر لاریجانی بیان کرد: رییس مجلس شورای اسلامی به خوبی در جریان موانع و مشکلات و برخی کمبودها و کاستی های این استان قرار دارند؛ به عنون مثال در مورد کمبود آب استان یا مشکلات صنعت و کشاورزی، جلسات متعددی با حضور وزرای نیرو، اقتصاد، صنعت و کشاورزی در دفتر رییس مجلس یا نواب رییس گذاشته شده و گویای این واقعیت است مشکلات استان اصفهان در سطح ملی در حال بررسی است.

اخوان: اشاره روسای دولت و مجلس به حل معضل آب نشان میدهد این مساله ملی است

نیره اخوان در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح مسائل اصفهان در سخنرانی دکتر لاریجانی در جمع مردم این شهر گفت: رییس مجلس در بخشی از صحبتهای خود به مساله آب استان اصفهان و مرکز آن اشاره کردند و رییس جمهور نیز در سفر هفته گذشته خود به اصفهان نیز این موضوع را مورد توجه قرار دادند زیرا مساله آب، ملی است و نه منطقه ای.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: پیش از آنکه لایحه بودجه94 در دولت نهایی شود، جلسه ای با حضور وزیر نیرو برگزار و مقرر شد اعتبار تونل سوم کوهرنگ تا 70 میلیارد تومان افزایش پیدا کند و در جداول مربوطه نیز قرار گرفت و دولت آن را تایید کرد و اکنون نیز امیدواریم با آغاز بررسی بودجه در صحن علنی مجلس، نمایندگان نیز با آن موافقت کنند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به تدوین برنامه 9بندی برای حل معضل آب در اصفهان گفت: این برنامه بر مدیریت یکپارچه آب تاکید دارد زیرا بیشتر از 8 حوزه آبریز در کشور وجود ندارد و همه کشور باید از آن برخوردار شوند لذا موضوع مدیریت یکپارچه آب باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

اخوان از تاسیس صندوق برای خسارت دیدگان ناشی از خشکسالی، عدم حفر چاه یا پمپاژ آب در طول مسیر زاینده رود یا تخصیص جدید در این منطقه به عنوان دیگر موارد مورد اشاره در این برنامه یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر لاریجانی نیز در سخنرانی خود در میدان امام اصفهان و در جمع خیل انبوهی از مردم این شهربه مشکل بی‌آبی و خشکسالی در کشور اشاره کرد و گفت: از جمله مشکلات کشور بی‌آبی و خشکسالی است که کشاورزان در اکثر استان‌ها در مشقت قرار گرفته‌اند و مردم شهرهای مختلف استان اصفهان نیز از این مشکل رنج می‌برند؛ مخصوصاً بی‌آبی در زاینده‌رود نگرانی‌ها را افزایش داده است.

رییس مجلس همچنین از اندیشیدن تدابیر خاص برای رفع مشکل آب شهر اصفهان خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet