هدر موبایل
1393/11/25 10:10:38
سرویس اقتصادی
جمیری مطرح کرد:

گازوئیل با رانت عرضه می‌شود/مدیریت جایگاه‌های عرضه سوخت لابی محور است

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با انتقاد از وجود برخی لابی‌گری‌ها در جایگاه‌های عرضه سوخت، گفت: در صورتی که سوخت به دست مصرف کننده واقعی برسد به طور حتم هدر رفت منابع را شاهد نخواهیم بود.
گازوئیل با رانت عرضه می‌شود/مدیریت جایگاه‌های عرضه سوخت لابی محور است عضو کمیسیون انرژی مجلس، با انتقاد از وجود برخی لابی‌گری‌ها در جایگاه‌های عرضه سوخت، گفت: در صورتی که سوخت به دست مصرف کننده واقعی برسد به طور حتم هدر رفت منابع را شاهد نخواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/43083.jpg گازوئیل,با,رانت,عرضه,می‌شود/مدیریت,جایگاه‌های,عرضه,سوخت,لابی,محور,است Icana

عبدالکریم جمیری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از وجود برخی لابی‌گری‌ها در جایگاه‌های عرضه سوخت، گفت: نبود نظارت کافی بر نحوه عرضه سوخت و جایگاه‌ها به قاچاق منابع ملی منتهی شده است.

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه سهمیه بندی سوخت باید با در نظر گرفتن میزان مصرف وسایل نقلیه مختلف صورت بگیرد، افزود: در حال حاضر برخی سهمیه‌های مازاد خودروها بازار سیاهی را برای فروش خود باز کرده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه برای جلوگیری از قاچاق سوخت نیازمند برنامه ریزی جامعی در این زمینه و همچنین نظارت بر اجرای صحیح برنامه‌ها هستیم، تصریح کرد: در صورتی که نظارتی بر نحوه عرضه سوخت از سوی شرکت ملی نفت و همچنین در جایگاه‌‌ها صورت نگیرد به طور حتم بخش عمده‌ای از میزان سوخت کشور به ویژه گازوئیل در بازارهای سیاه عرضه و به فروش خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های مسئول در حوزه سوخت باید با متخلفان این حوزه برخورد کنند، گفت: متولی توزیع سوخت در مرحله اول وظیفه برخورد با متخلفان را بر عهده دارد.

جمیری با تاکید بر اینکه عرضه سوخت در جامعه باید به گونه‌ای صورت بگیرد که هر نوع دلالی در این حوزه متوقف شود، تصریح کرد: سود کلان سوخت بسیاری از افراد را به طمع فروش سهمیه خود به صورت آزاد به بازارهای سیاه می‌شکاند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه هدفمند کردن مصرف سوخت نیازمند شناسایی مصرف‌کنندگان و همچنین میزان مصرف آنان است، گفت: در صورتی که سوخت به دست مصرف کننده واقعی برسد به طور حتم هدر رفت منابع را شاهد نخواهیم بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون انرژی مجلس آماده همکاری با مسئولان برای هدفمندی کردن عرضه سوخت در جامعه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet