هدر موبایل
1393/11/25 13:15:56
سرویس اقتصادی
فریدونی:

تحریم نفت‌کش‌های ایرانی اقتصاد اروپا را به گل خواهد نشاند

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با غیرقانونی خواندن تحریم مجدد شرکت ملی نفتکش ایران از سوی اتحادیه اروپا، گفت: با توجه به سهم ۲۵ درصدی اعتبارات نفت در بودجه ۹۴ کل کشور به طور حتم تحریم مذکور صدمه‌ای به اقتصاد کشور ما وارد نمی‌کند.
تحریم نفت‌کش‌های ایرانی اقتصاد اروپا را به گل خواهد نشاند عضو کمیسیون انرژی مجلس، با غیرقانونی خواندن تحریم مجدد شرکت ملی نفتکش ایران از سوی اتحادیه اروپا، گفت: با توجه به سهم 25 درصدی اعتبارات نفت در بودجه 94 کل کشور به طور حتم تحریم مذکور صدمه‌ای به اقتصاد کشور ما وارد نمی‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/95811.jpg تحریم,نفت‌کش‌های,ایرانی,اقتصاد,اروپا,را,به,گل,خواهد,نشاند Icana

خانه ملت، سجاد خیرآبادی؛ نادر فریدونی با غیرقانونی خواندن تحریم مجدد شرکت ملی نفتکش ایران از سوی اتحادیه اروپا، گفت: این اقدام خطای صددرصد دپیلماتیک، اقتصادی و سیاسی است که خود تحریم‌کنندگان را نیز متضرر خواهد کرد.

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تلاش نمایندگان مجلس و همچنین دولت برای کاهش وابستگی بودجه کشور به نفت، افزود: با توجه به سهم 25 درصدی اعتبارات نفت در بودجه 94 کل کشور به طور حتم تحریم مذکور صدمه‌ای به اقتصاد کشور ما وارد نمی‌کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه تحریم‌ها و اعمال آن بر علیه کشور ما تاکنون همچون تیغ دو لبه عمل کرده است، تصریح کرد: تجربه ثابت کرده اعمال تحریم‌ها بیشتر به ضرر کشورهای تحریم‌کننده بوده است.

وی ادامه داد: به طور حتم پایبند نبودن کشورهای غربی به مذاکرات و توافقات انجام شده به پایبند نبودن کشور ما نیز به تعهدات منجر خواهد شد که این ثمرات خوبی برای غربی‌ها و اتحادیه اروپا نخواهد داشت.

 

احیای سوآپ نفتی تحقق اقتصاد مقاومتی را در پی خواهد داشت

فریدونی با بیان اینکه تکیه بر اقتصاد مقاومتی به عدم وابستگی به درآمدهای نفتی منجر خواهد شد، گفت: احیای سوآپ نفتی یکی از راهکارهایی است که به تحقق اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم‌ها منجر خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری دستور وزیر نفت به منظور از سرگیری سوآپ نفت از سوی تمامی شرکت‌های سوآپ کننده، افزود: زنده کردن ارز و کسب درآمد در شرایط کنونی کشور منوط به احیای سوآپ نفتی است.

عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در شرایط کنونی که برخی کشورها با کاهش قیمت نفت قصد لطمه زدن به اقتصاد کشورمان را دارند زنده کردن سوآپ نفتی بهترین راهکار برای تحقق اقتصاد مقاومتی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet