هدر موبایل
1393/11/25 13:21:27
سرویس سیاسی
سوری مطرح کرد:

ادامه سریال شیعه‌کشی در پاکستان/تنش‌های مذهبی، هدف اصلی اقدامات تروریستی

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت: برخی کشورهای عربی منطقه با حمایت از گروه‌های تروریستی تکفیری به‌دنبال تشدید تنش‌های مذهبی میان شیعیان و سنی‌ها و افزایش خشونت در منطقه هستند، تا به این وسیله منافع خود و کشورهای فرامنطقه‌ای را فراهم کنند.
ادامه سریال شیعه‌کشی در پاکستان/تنش‌های مذهبی، هدف اصلی اقدامات تروریستی عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت: برخی کشورهای عربی منطقه با حمایت از گروه‌های تروریستی تکفیری به‌دنبال تشدید تنش‌های مذهبی میان شیعیان و سنی‌ها و افزایش خشونت در منطقه هستند، تا به این وسیله منافع خود و کشورهای فرامنطقه‌ای را فراهم کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/44172.jpg ادامه,سریال,شیعه‌کشی,در,پاکستان/تنش‌های,مذهبی،,هدف,اصلی,اقدامات,تروریستی Icana

حجت‌الله سوری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به شهادت 20 نفر از شیعیان پاکستان در پی حمله تروریستی طالبان به مسجد شیعیان پاکستان، گفت: این‌گونه اقدامات در راستای بر هم زدن وحدت مسلمانان صورت می‌گیرد، اما قطعا تروریست‌ها در این رابطه راه به جایی نخواهند برد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به شکست‌های پی در پی گروه‌های تروریستی در منطقه به ویژه درعراق، سوریه و یمن، گفت:‌ این گروه‌ها با حملات تروریست‌ها به‌دنبال ابراز وجود در منطقه هستند، اما قطعا این گروه‌ها به اهداف خود نمی‌رسند.

وی ادامه داد: برخی کشورهای عربی منطقه با حمایت از گروه‌های تروریستی تکفیری به‌دنبال تشدید تنش‌های مذهبی میان شیعیان و سنی‌ها و افزایش خشونت در منطقه هستند، تا به این وسیله منافع خود و کشورهای فرامنطقه‌ای را فراهم کنند.

سوری ادامه داد: متأسفانه دولت پاکستان توانایی برخورد و مدیریت این کشور را ندارد و در شرایط کنونی فضا بسیاری مناسبی برای افراطیون به‌ویژه تروریست‌های طالبان جهت آموزش و اقدامات تروریستی فراهم شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه تنها راه مبارزه با گروه‌های تروریستی در منطقه مبارزه گسترده مردم با این جریان‌ها است، افزود:‌ مردم پاکستان باید مسببان و حامیان تروریسم‌ها برخورد کنند.

به گزارش خانه ملت، بر اثر انفجار انتحاری و تیراندازی به جمع نمازگزاران شیعه که ظهر روز گذشته هنگام برگزاری نماز جمعه در مسجد امام علی (ع) پیشاور رخ داد، تا کنون دست کم 13 نفر کشته شده اند. همچنین بیش از 60 نفر از نمازگزاران نیز مجروح شده اند. گروه تروریستی 'تحریک طالبان پاکستان' مسوولیت حمله تروریستی مرگبار روز جمعه به نمازگزاران شیعه در مسجد امام علی (ع) شهر پیشاور پاکستان را برعهده گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet