هدر موبایل
1388/01/04 14:28:00
سرویس فرهنگی

رسایی: اصلاح قانون اداره و نظارت بر صدا و سیما در دستور کار کمیسیون فرهنگی قرار دارد

**حمید رسایی اظهار داشت: کمیسیون فرهنگی تهیه و تدوین اصلاح قانون اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیما را نیز در دست بررسی دارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص عملکرد این کمیسیون طی یکسال گذشته گفت: کمیسیون فرهنگی طی یکسال گذشته با توجه به آغاز به کار مجلس هشتم وقت زیادی را در بررسی موضوعات مختلف فرهنگی با توجه به اولویت های آن صرف کرد.

وی افزود: کمیسیون همچنین مباحث مختلفی همچون سوال از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اظهارات مشایی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و تحقیق و تفحص از سازمان تربیت بدنی را مورد بررسی قرار داد.

رسایی خاطرنشان کرد: کمیسیون با توجه به وظیفه قانونگذاری و نظارت با سازمان ها و نهادهای ذی ربط همچون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سیما، فرهنگ و تبلیغات، تربیت بدنی، میراث فرهنگی و گردشگری و نیز کتابخانه های کشور و شورای عالی انقلاب فرهنگی دیدار و گفتگو کرد.

وی اظهار داشت: طرح ها و لوایحی چون طرح تاسیس و نظارت بر سازمان های مردم نهاد، بررسی لایحه آزادی مطبوعات، بررسی طرح ساماندهی نهادهای تبلیغی و فرهنگی که به علت موازی کاری با مراکز دیگر در کمیسیون رد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی افزود:لایحه حمایت از خانواده، طرح نظارت شرعی بر ذبح و صید، طرح تشکیل شورای عالی خانواده، بررسی نتایج المپیک پکن، طرح تشدید مجازات جرائم اخلال در امنیت روانی، لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مبارزه با زورافزایی، لایحه عضویت ایران در کنوانسیون تئاتر و صدا و سیما (که  توسط شورای نگهبان رد شد) در دستور کار کمیسیون قرار داشت و مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: مهمترین مصوبه کمیسیون در یکسال گذشته الحاق یک تبصره به ماده 1 قانون مطبوعات بود که براساس آن خبرگزاری ها تحت شمول قانون مطبوعات قرار گرفتند و این مصوبه یک اقدام مناسب در حمایت از جریان رسانه ای بود. هر چند درمان کامل نبود اما مسکن مهمی برای حوزه رسانه ها بود.

وی به بررسی لایحه هدفمند کردن لایحه ها در کمیسیون اشاره کرد و گفت: این لایحه در کمیسیون بررسی و به اتفاق آرا به تصویب رسید. اما متاسفانه در صحن علنی به تصویب نهایی نرسید.

رسایی در مورد اقدامات دیگر این کمیسیون گفت: کمیسیون همچنین در مورد ابعاد حضور کارگردان های هالیوود در تهران به بررسی پرداخت و در بررسی لایحه بودجه نیز فعالانه مشارکت کرد.هر چند انتظار داشت که بودجه بخش فرهنگی افزایش یابد اما متاسفانه در این بخش افزایش چشم گیری صورت نگرفت.

رئیس کمیته فرهنگ و رسانه در مورد اقدامات سال آینده این کمیسیون گفت: مهمترین اقدام کمیسیون در سال آینده بررسی لایحه جامع قانون رسانه ها می باشد که دولت باید به مجلس تقدیم کند تا در دستور کار کمیسیون قرار گیرد البته ما در این خصوص چندین جلسه با مسئولین ارشاد داشتیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet