هدر موبایل
1393/11/26 09:24:22
سرویس صحن
طی تذکر شفاهی صورت گرفت؛

نادران: جلسه رسیدگی به کلیات بودجه باید با نطق رئیس جمهور آغاز شود/دکتر لاریجانی: از رئیس جمهور برای حضور در جلسه دعوت شده بود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: رسیدگی به کلیات حتما باید با نطق رئیس جمهور شروع شود و از آنجایی که علی القاعده بودجه در کلیات و جزئیات باید از سوی دولت اجرا شود ایشان باید به عنوان رئیس دولت نظر خود را نسبت به آنچه در کمیسیون تلفیق انجام گرفته است ارائه دهد.
نادران: جلسه رسیدگی به کلیات بودجه باید با نطق رئیس جمهور آغاز شود/دکتر لاریجانی: از رئیس جمهور برای حضور در جلسه دعوت شده بود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: رسیدگی به کلیات حتما باید با نطق رئیس جمهور شروع شود و از آنجایی که علی القاعده بودجه در کلیات و جزئیات باید از سوی دولت اجرا شود ایشان باید به عنوان رئیس دولت نظر خود را نسبت به آنچه در کمیسیون تلفیق انجام گرفته است ارائه دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/73976.jpg نادران:,جلسه,رسیدگی,به,کلیات,بودجه,باید,با,نطق,رئیس,جمهور,آغاز,شود/دکتر,لاریجانی:,از,رئیس,جمهور,برای,حضور,در,جلسه,دعوت,شده,بود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، الیاس نادران در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی (یکشنبه، 26 بهمن ماه) در تذکر شفاهی با اشاره به ماده 186 آیین نامه داخلی گفت: بنابر این ماده دولت موظف است لایحه بودجه را حداکثر تا 15 آذر به مجلس تسلیم نماید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در آنجا هیچ قیدی ندارد که چه کسی از دولت بودجه را تسلیم مجلس می کند و راجع به سازوکار بحثی نشده است اما در بند (ج) ماده 112 آمده است که در کلیات لایحه بودجه کل کشور پس از نطق رئیس جمهور، سخنگوی کمیسیون گزارش خود را ارائه می دهد.

وی افزود: یعنی رسیدگی به کلیات حتما باید با نطق رئیس جمهور شروع شود و از آنجایی که علی القاعده بودجه در کلیات و جزئیات باید از سوی دولت اجرا شود ایشان باید به عنوان رئیس دولت نظر خود را نسبت به آنچه در کمیسیون تلفیق انجام گرفته است ارائه دهد که نمایندگان نسبت به دیدگاه های دولت و نسبت به کلیات بودجه مطلع باشند.

نادران همچنین تصریح کرد: اگر ایشان نمی خواهند بیایند حتما به باید هیأت رئیسه اعلام کند که ما دعوت کردیم چون اینجا تصریح دارد لذا اگر این یک حکم بلااستفاده است آیین نامه را اصلاح کنیم.

دکتر لاریجانی در ادامه در پاسخ به تذکر نادران با بیان اینکه این ماده از آیین نامه بلا استفاده نیست، گفت: رئیس جمهور می تواند در ابتدا در کلیات صحبت کنند که دعوت هم شده اند منتها در دولت قبل هم همینطور بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس جمهور می توانستند بیایند می توانستند هم نیایند چنانچه اینجا اجازه داده شده است 10 نفر موافق و 10 نفر مخالف صحبت کنند و حالا اگر صحبت نکردند اشکالی به بررسی بودجه وارد نمی شود اما ما از رئیس جمهور دعوت کرده ایم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet