هدر موبایل
1393/11/26 09:48:32
سرویس صحن
آصفری در مخالفت با کلیات لایحه بودجه 94:

انتقاد از افزایش اخذ مالیات در لایحه بودجه/کارایی نظارت بر اخذ مالیات اثربخش‌تر از افزایش مالیات است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه کارایی نظارت بر اخذ مالیات اثربخش‌تر از افزایش مالیات است،‌ گفت: امروز کشور با مشکلات رکود اقتصادی و مسایل تورمی مواجه است حال به راستی آیا افزایشی بر درآمدهای مردم ایجاد شده که بخواهیم بخشی از مالیات‌ها را افزایش دهیم؟
انتقاد از افزایش اخذ مالیات در لایحه بودجه/کارایی نظارت بر اخذ مالیات اثربخش‌تر از افزایش مالیات است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه کارایی نظارت بر اخذ مالیات اثربخش‌تر از افزایش مالیات است،‌ گفت: امروز کشور با مشکلات رکود اقتصادی و مسایل تورمی مواجه است حال به راستی آیا افزایشی بر درآمدهای مردم ایجاد شده که بخواهیم بخشی از مالیات‌ها را افزایش دهیم؟ https://cdn.icana.ir/d/019/77243.jpg انتقاد,از,افزایش,اخذ,مالیات,در,لایحه,بودجه/کارایی,نظارت,بر,اخذ,مالیات,اثربخش‌تر,از,افزایش,مالیات,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ محمد حسن آصفری امروز یکشنبه (26 بهمن‌ماه) در مخالفت با گزارش کمیسیون تلفیق در مورد کلیات لایحه بودجه سال 94 ، افزود: کل بودجه از حیث منابع 825 هزار میلیارد تومان است و 254 هزار میلیارد تومان از لحاظ درآمد و سرمایه‌داری‌ها است، حال سوال بنده  این است که در بخش کمتر از نزدیک به 500 هزار میلیارد تومان آیا نظارتی وجود دارد؟

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:‌این پول قرار است در اختیار بانک‌ها، موسسات و شرکت‌های خصوصی گذاشته شود و در قالب حقوق و پاداش و دستمزد صرف شود لذا هیچ نظارتی از سوی مجلس در بخش کمتر از 500 هزار میلیارد تومان وجود ندارد و به واقع نظارت ما بیشتر روی 254 هزار میلیارد تومان است که متاسفانه از سنوات قبل نیز چنین روندی وجود داشته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد:‌ امید است دولت و مجلس برای این مهم فکر جدی داشته باشد زیرا نمی‌توان کل بودجه  را 825 هزار میلیارد تومان قلمداد کرد اما بعدی که مجلس قرار است در آن نظارت داشته باشد 254 هزار میلیارد تومان باشد.

وی در مورد بحث مالیات‌ها، یادآور شد:‌ امروز شاهد هستیم مردم با مشکلات رکود اقتصادی و مسایل تورمی مواجه هستند و به راستی آیا افزایشی بر درآمدهای مردم داشته‌ایم که حال بخواهیم بخشی از مالیات‌ها را افزایش دهیم؟

آصفری تاکید کرد:‌ بهتر است در فعالیت‌های دلال‌ها و واسطه‌گرانی که پول‌های هنگفتی را از دولت می‌گیرند و اما از پرداخت مالیات قرار می‌کنند دقت‌نظر صورت گیرد؛ امروزه افرادی مانند بابک زنجانی یا مربی فوتبال درآمدهای بسیار بالایی دارند که در بحث پرداخت از مالیات هیچ نظارت، قانون و آیین‌نامه ضابطه‌مندی در این خصوص وجود ندارد./

ادامه دارد....

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس نهم با یادآوری نحوه پرداخت وام ازدواج، ادامه داد: با توجه به اینکه  در سال جاری وزیر اقتصاد در مجلس پاسخگوی نحوه پرداخت وام ازدواج به متقضیان بود و اقداماتی برای بهبود ارایه این وام صورت گرفت اما بازهم این فعالیت‌ها نتوانست اثر بخش واقع شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ تصریح کرد: آیا با مبلغ 6 میلیون تومان وام ازدواج چطور می‌توان توقع داشت که ازدواج و تشکیل خانواده شکل گیرد لذا این مبالغ نمی‌تواند راهگشایی برای حل ازدواج جوانان باشد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به بحث اقتصاد مقاومتی، افزود:‌ بسیاری از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، نهادهای مختلفی که از بودجه عمومی دولت استفاده می‌کنند دارای املاک مازادی هستند که می‌توان با توجه  به مشکلاتی اعم از کاهش قیمت نفت و عدم فروش نفت این املاک به فروش رسد و صرف اتمام پروژه‌ها شود.

آصفری تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه از امکانات در اختیار بهینه استفاده کرد لذا اینکه دستگاه‌ها را مجاز به فروش این املاک کنیم شدنی نیست بلکه باید دستگاه‌ها را ملزم به فروش املاک مازاد خود کرد تا مبالغ در راستای اتمام پروژه‌ها صرف شود.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس نهم درباره مشکل اشتغال زایی در کشور، افزود:‌ امروز یکی از مشکلات و دغدغه‌های مردم بحث اشتغال‌زایی است به گونه‌ای که جوانان تحصیل کرده و دارای فن و حرفه  از اشتغال بی‌بهره‌اند حال به راستی چرا اعتبار لازم و مشخصی را برای رفع این معضل در نظر گرفته نمی‌شود اینکه اعتبار جزئی را در اختیار کمیته امداد و یا بهزیستی بگذاریم نمی‌تواند مشکلی را رفع کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد:  امروزه پول هایی به عنوان قرض الحسنه و جاری از مردم اخذ شده اما صفر درصد سود به مردم نمی دهند و همین پول را با سودهای هنگفت دوباره در اختیار مردم گذاشته می شود؛ متاسفانه هیچ نظارتی در این زمینه صورت نمی‌گیرد حال جای این سوال است که چرا نباید بحشی از این درآمد صرف اشتغال زایی در کشور شود.

وی درباره پرداخت یارانه‌ها به مردم، تاکید کرد: قرار است برای خانواده هایی که تا مبلغ 2.5 میلیون تومان حقوق دریافتی دارند یارانه در نظر گرفته است در حالی که ممکن است گاهی کل مبلغ دریافتی یک خانواده 6 نفره 2.5 میلیون تومان باشد و یک خانواده 2 نفره نیز همین مبلغ را دریافت کنند لذا نحوه پرداخت یارانه با هیچ منطق و اساسی هماهنگ نیست.

آصفری با یادآوری اوراق مشارکت وقفی، افزود:‌ سال گذشته مردم با مشارکت خود، اوراق مشارکت وقفی خریداری کردند و در این میان بسیاری از پروژه‌های نیمه کاره نیز تکمیل شد اما متاسفانه امسال این مهم حذف شده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر ضرورت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، گفت:‌ اکنون پروژه های نیمه کاره‌ای در کشور وجود دارند که 15 سال رها شده و با لابی های سفارشی 80 درصد اعتبار در نظر گرفته شده است اما یک پروژه 40 تا 50 درصد پیشرفت داشته اما اعتبار کمی برای آن در نظر گرفته شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet