هدر موبایل
1393/11/26 10:06:50
سرویس صحن
حسینی در موافقت با لایحه بودجه 94؛

توجه ویژه دولت براقتصاد دانش‌بنیان در لایحه بودجه 94/ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی در بودجه

نماینده مردم قائمشهر در مجلس نهم با بیان اینکه ارائه لایحه بودجه در زمان مقرر از سوی دولت به مجلس موجب به وجود آمدن فضای آرامی در این‌خصوص شده است، گفت: دولت با توجه به زمینه‌های گوناگون و بخش‌های مختلف کشور، لایحه بودجه مناسبی را به مجلس ارائه کرده است.
توجه ویژه دولت براقتصاد دانش‌بنیان در لایحه بودجه 94/ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی در بودجه نماینده مردم قائمشهر در مجلس نهم با بیان اینکه ارائه لایحه بودجه در زمان مقرر از سوی دولت به مجلس موجب به وجود آمدن فضای آرامی در این‌خصوص شده است، گفت: دولت با توجه به زمینه‌های گوناگون و بخش‌های مختلف کشور، لایحه بودجه مناسبی را به مجلس ارائه کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/51908.jpg توجه,ویژه,دولت,براقتصاد,دانش‌بنیان,در,لایحه,بودجه,94/ضرورت,تحقق,اقتصاد,مقاومتی,در,بودجه Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید هادی حسینی در نشست علنی امروز (یکشنبه 26 بهمن) مجلس شورای اسلامی و در موافقت با لایحه بودجه مصوب کمیسیون تلفیق مجلس از ارائه به موقع این لایحه توسط دولت به مجلس قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه امسال لایحه بودجه در زمان مقرر و در فضایی آرام بررسی شد، در حالی که در دولت گذشته شاهد مناقشه به دلیل ارائه دیرهنگام لایحه بودجه بودیم.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به چالش قیمت نفت در کشور و دنیا افزود: خوشبختانه دولت سهم درآمدهای نفتی در بودجه سال آتی را کاهش داده است و این موضوع خواسته مقام معظم رهبری، مجلس و مردم است.

وی ادامه داد: اکنون شاهد آن هستیم که درآمدهای مالیاتی جایگزین منابع حاصل از فروش نفت شده و این آرزوی دیرینه در بودجه سال آینده در حال محقق شدن بوده و سایر منابع درآمدی جایگزین فروش نفت شده است.

حسینی تصریح کرد: نکته حائز اهمیت دیگر تغییر سهم بخش عمران و توسعه نسبت به بخش جاری در بودجه است که این تغییر به سازندگی کشور و ایجاد توسعه و اشتغال منتهی می‌شود.

وی با بیان اینکه سهم عمران در بودجه سال 94 حدود 16 درصد افزایش یافته است، گفت: این در حالی است که بودجه جاری تنها 11 درصد افزایش یافته و اگر این نسبت در سال‌های متمادی تداوم یابد، مشکل شکنندگی بودجه حل خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: همچنین در لایحه بودجه، دولت ثبات قیمتی را دنبال کرده تا از وارد آمدن فشار به مردم جلوگیری شود. در این شرایط سخت اقتصادی، دولت سعی کرده که با برقراری ثبات قیمتی، وضعیت متلاطم را مدیریت کند.

حسینی درخصوص سهم درآمدهای مالیاتی در بودجه سال آینده کل کشور بیان کرد: جلوگیری از فرار و تقویت پایه‌های مالیاتی، اقدام مثبتی بوده که در لایحه بودجه 94 به آن تاکید شده است.

وی ادامه داد: رئیس سازمان امور مالیاتی در زمان بررسی بودجه سال جاری، تامین نیرو را مهمتر از دریافت سهم بودجه اعلام کرد و شاهد بودیم که با تقویت سازمان مالیاتی، مطالبات دولت با قدرت بیشتری وصول شد.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تقویت پایه‌های مالیاتی شرایط سخت اقتصادی معتدل شده است، تصریح کرد: دریافت مالیات از تمامی اقشار جامعه به افزایش درآمدهای کل کشور منتهی شده و شاهد ایجاد عدالت اقتصادی در کشور خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در بودجه سال آتی به ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی توجه ویژه‌ای شده است، گفت: همچنین مقام معظم رهبری بر اقتصاد دانش‌بنیان تاکید ویژه‌ای داشتند که این موضوع اقتصاد را به سمت پیشرفت سوق می‌دهد و دولت نیز در لایحه بودجه سال آینده به این موضوع توجه کرده است.

حسینی در ادامه توجه به مناطق محروم را از نکات مثبت دیگر لایحه بودجه 94 عنوان کرد و افزود: دولت به موضوع مناطق محروم در بخش‌های مختلف پرداخته و همین موضوع باعث می‌شود که بنده از این لایحه دفاع کنم.

به گفته این نماینده رعایت قوانین بالادستی نیز از موضوعات لحاظ شده در بودجه سال آتی کل کشور است، چرا که ما نیازمند توجه به چشم‌انداز 20 ساله بودیم و دولت این موضوع را به درستی درک کرده است.

وی با اشاره به ضرورت اجرای کامل قانون هدفمندی نیز بیان کرد: اقشار آسیب‌پذیر همواره نگران تصمیم نادرست مجلس و دولت بوده‌اند و خوشبختانه دولت با پرداخت یارانه نقدی ثابت بسیاری از نگرانی‌ها را رفع کرد. البته اشکالات حذف نشدن لایه‌های مرفه همچنان وجود دارد که خوشبختانه کمیسیون تلفیق این ایراد را نیز تا حد ممکن رفع کرده است.

حسینی، پرداخت بودجه مناسب به دانشگاه‌ها را نیز از موضوعات حائز اهمیت بودجه سال 94 ذکر کرد و گفت: خوشبختانه دولت به این موضوع نیز به درستی پرداخته است.

به گفته این نماینده مردم در مجلس نهم، آب شرب کشاورزی و روستایی نیز از جمله دغدغه‌های کشاورزان بوده که دولت به این موضوع نیز رسیدگی کرده است./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet