هدر موبایل
1393/12/02 11:25:55
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان؛

واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی تا پایان برنامه پنجم ممنوع شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با متوقف شدن واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی تا پایان برنامه پنجم توسعه موافقت کردند.
واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی تا پایان برنامه پنجم ممنوع شد نمایندگان مجلس شورای اسلامی با متوقف شدن واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی تا پایان برنامه پنجم توسعه موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/44426.jpg واگذاری,مدارس,دولتی,به,بخش,خصوصی,تا,پایان,برنامه,پنجم,ممنوع,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (شنبه 2 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 1394 با الحاق یک عبارت به جز‌ء 2 بند الف تبصره 13 موافقت کردند.

گفتنی است براساس الحاق این عبارت واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی تا پایان برنامه پنجم ممنوع شد.

بنابراین گزارش مهرداد بذرپاش به عنوان طراح این پیشنهاد مطرح کرد: در قانون تصویب شده که خرید خدمت از سوی آموزش و پرورش است اما اجرایی نمی شود و لذا وزارت آموزش و پرورش از این مهم استفاده کرده و روش غیر از خرید خدمت با عنوان مشارکت انجام می دهد این در حالی است که تا کنون چند صد مدرسه در کشور به بخش خصوصی واگذار شده که علت این واگذاری همچنان مشخص نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیشنهاد می شود این واگذاری تا پایان برنامه پنجم متوقف شود تا بتوان در بررسی قانون برنامه ششم توسعه این مهم را تعیین تکلیف کرد.

گفتنی است نمایندگان با پیشنهاد الحاق عبارت "واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی تا پایان برنامه پنجم ممنوع می باشد"به جزء 2 بند الف تبصره 13 با 106 رأی موافق، 50 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 197 نماینده حاضر در مجلس موافقت کردند./          

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet