انتخابات ریاست جمهوری
1394/01/02 12:33:15
سرویس اقتصادی
جلیلی تشریح کرد:

گزارش عملکرد کمیسیون برنامه و بودجه در سالی که گذشت/بررسی بودجه 94 کل کشور و رسیدگی به شرح وظایف سازمان مدیریت

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، بررسی لایحه بودجه ۹۴ کل کشور و رسیدگی به شرح وظایف سازمان مدیریت را مهم‌ترین موضوعات مورد بررسی در سال ۹۳خواند.
گزارش عملکرد کمیسیون برنامه و بودجه در سالی که گذشت/بررسی بودجه 94 کل کشور و رسیدگی به شرح وظایف سازمان مدیریت عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، بررسی لایحه بودجه 94 کل کشور و رسیدگی به شرح وظایف سازمان مدیریت را مهم‌ترین موضوعات مورد بررسی در سال 93خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/43284.jpg گزارش,عملکرد,کمیسیون,برنامه,و,بودجه,در,سالی,که,گذشت/بررسی,بودجه,94,کل,کشور,و,رسیدگی,به,شرح,وظایف,سازمان,مدیریت Icana

اسماعیل جلیلی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح عملکرد یکساله کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس و مهمترین مباحث و موضوعاتی که در طول سال 93 از سوی نمایندگان عضو این کمیسیون بررسی شده است، گفت: رسیدگی به شرح وظایف سازمان مدیریت، تنظیم وظایف محوله برنامه و بودجه، دیوان محاسبات و رسیدگی به لایحه و طرح‌های واصله از سوی دولت در طی 62 جلسه از موضوعات مورد بررسی در این کمیسیون در سال گذشته بود.

نماینده مردم مسجدسلیمان، هفتگل و لالی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بررسی لایحه بودجه سال 94 از مهم‌ترین موارد مورد بررسی در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بوده است، افزود: بررسی گزارش تفریغ بودجه سال 91 براساس وظایف محوله قانون اساسی به کمیسیون بودجه نیز در سال گذشته صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در بحث نظارت بیش از 80 ماده در کمیسیون برنامه در سالی که گذشت مصوب شده است، تصریح کرد: رسیدگی به گزارش عملکرد برنامه‌ای و بودجه‌ای دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی مانند وزارتخانه‌ها، صداوسیما و کمیته امداد نیز از موارد دیگر مورد بررسی در این کمیسیون بود.

جلیلی تاکید کرد: رسیدگی به طرح‌های تحقیق و تفحص که مرتبط با حوزه نظارتی کمیسیون بوده از جمله تفحص از سازمان مدیریت و بیمه ایران با حضور نمایندگان کمیسیون‌های تخصصی  مجلس صورت گرفت.

وی ادامه داد: کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در سال 93 در راستای انجام وظایف نظارتی خود سفرهای استانی از جمله سفر به گلستان، کرمان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر، مرکزی، گیلان و هرمزگان برای بازدید از پروژه‌های کلان کشور را در دستور کار خود داشته است.

جلیلی ادامه داد: در راستای بازدیدهای استانی شورای برنامه‌ریزی استان پیگیر مصوبات سفرهای استانی کمیسیون بوده و برای پیگیری‌های بیشتر کارگروه‌های تخصصی در کمیسیون نیز آن‌ها را دنبال می‌کردند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، بررسی لایحه بودجه و همچنین گزارش تفریغ سالیانه آن از اهم مواردی است که هر ساله در این کمیسیون مورد بررسی اعضا قرار می‌گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet