پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/07/04 12:50:00
سرویس صحن
تذکرات کتبی نمایندگان::

اعتراض 12 نماینده مجلس به اظهارات رئیس دانشگاه کلمبیا

۱۲ نماینده مجلس در تذکری کتبی به وزیر امور خارجه، ضمن اعلام انزجار نسبت به اظهارات سخیف و خلاف عرف و اخلاق رئیس دانشگاه کلمبیا، لزوم اتخاذ تدابیر و پیش بینی های لازم نسبت به نحوه و نتیجه حضور رئیس جمهور در محافلی نظیر دانشگاه کلمبیا را خواستار شدند.

غلامعلی حدادعادل رئیس مجلس در جلسه علنی روز چهارشنبه تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی را به شرح ذیل قرائت کرد:

تذکر هدایت خواه نماینده بویر احمد و دنا به وزیر نیرو در خصوص لزوم تامین اعتبار و تسریع در آبرسانی به روستاهای فاقد آب آشامیدنی سالم در شهرستان های بویراحمد و دنا به خصوص بخش لودآب و روستای توتمده.

تذکر سادات موسوی نماینده مبارکه به وزیر رفاه در خصوص بررسی علل تعلل در انتقال کامل و قطعی بیمارستان محمدرسول الله شهرستان مبارکه به وزارت بهداشت و درمان و تسریع در انتقال آن و به وزیر راه و امور ترابری در خصوص رفع کمبود فرم بارنامه حمل و نقل برای تسریع در حمل و نقل محصولات صنایع و کارخانجات و مواد اولیه وارده به گمرکات.

تذکر شایق نماینده تبریز به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در ایجاد پل زیرگذر روستای شیخ حسن از بخش مرکزی تبریز و روستای بیگلو از بخش ایلخچی اسکو و به وزیر کشور جهت تسریع در ایجاد و تقویت خطوط اتوبوسرانی درمناطق باسمنج، نعمت آباد، مایان، الوار، شیخ حسن، باغ معروف و کجوار.

تذکر موسوی سرچشمه نماینده فیروزآباد، قیر، کارزین و فراش بند به وزیر کشور در خصوص تسریع ارتقای شهرک امام خمینی به شهر و تسریع در اعلام ارتقای روستای نوجین فرآش بند به شهر.

تذکر عسگری نماینده مشهد به وزیر کشور در خصوص تعجیل در اعلام ارتقای دهستان لایین نوکلات به بخش.

تذکر قنبری نماینده اصفهان به وزیر کشور در خصوص رسیدگی به ضرر و زیان کشاورزان رامشیر و عدم همکاری استاندار فارس و فرمانداری آباده در تامین حقابه کشاورزی و سد ازدخواست.

تذکر قمی نماینده پاکدشت به وزیر کشور در خصوص تسریع در ارتقای دهستان فرون آباد پاکدشت به شهر و به رئیس جمهور درخصوص دستور تسریع در احداث بیمارستان پاکدشت و به وزیر راه و ترابری در جهت تسریع در تامین روشنایی کامل بلوار امام رضا، مسیر سه راه افسریه به پاکدشت و تسریع در احداث و اتصال اتوبان شهید بابایی به جاده امام رضا در مسیر پاکدشت.

تذکر طباطبایی نماینده ایذه و باغملک به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع درتعویض و اصلاح محور باغملک به ایذه و چهارخطه نمودن این محور برای جلوگیری از تصادفات ناگوار و به وزیر علوم در خصوص توجه جدی به اصول و معیارهای شایسته سالاری در انتصاب رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز و به وزیر امور اقتصاد و دارایی تسریع در استقرار بانک های ملی، صادرات و کشاورزی در بخش های سیدون می داوود و ده دز و به وزیر بهداشت و درمان در خصوص تسریع در عملیات اجرایی بیمارستان 96 تختخوابی باغملک و رسیدگی جدی به وضعیت درمانی و تامین پزشک متخصص و تکمیل و تامین لوازم مورد نیاز بخش های مختلف بیمارستان های ایذه و باغملک و به رئیس جمهور در خصوص دستور تسریع در عملیات گازرسانی به روستاهای بخش سیدون می داوود و ده دز و بخش مرکزی ایذه با توجه به مصوبات قانونی مجلس و رسیدگی به ضعف مدیریت صنایع فولاد خوزستان.

تذکر ایمانی نماینده خرم آباد به رئیس جمهور در خصوص دستور جلوگیری از واگذاری زین اسب دولتی خرم آباد به نیروی مقاومت بسیج.

تذکر اسماعیلی نماینده هشترود، دینی نماینده اهر و هریس، فتحی پور نماینده کلیبر، خدادادی نماینده ملکان، هاشمی نماینده میانه و جبارزاده، میرتاج الدینی، فرهنگی، رحمانی و شایق نمایندگان تبریز به رئیس جمهور در خصوص دستور بازنگری در آمار جمعیت روستاهای استان آذربایجان شرقی به دلیل اختلاف جمعیت ساکن در روستاها با آمار سرشماری عمومی سال 80 از طریق مرکز آمار.

تذکر محمدی نماینده فریدن، فریدونشهر به رئیس جمهور در خصوص دستور به وزرای نفت و بازرگانی و صنایع و معادن و وزیر امور اقتصاد و دارایی نسبت به بازنگری در اصلاح جدول تعرفه نرخ گاز مصرفی خانواده ها در مناطق بسیار سرد و محروم به خصوص فریدن و فریدون شهر و به وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت مطالبات معوقه فرهنگیان استان اصفهان.

تذکر صادق زاده نماینده رشت به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در پرداخت مطالبات فرهنگی استان گیلان و به وزیر کشور در خصوص لزوم تقویت حمل و نقل عمومی در روستاها و بخش های استان گیلان.

تذکر جعفرزاده نماینده ماکو و چالداران به وزیر کشور درخصوص پرداخت خسارت وارده به مردم شهرآبادجی و روستاهای تابعه خسارت دیده بر اثر سیل و به وزیر نیرو در خصوص تسریع در اتمام طرح انتقال آب سد ماکو به شهرهای ماکو، بازرگان، شوت به منظور تامین آب شرب و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص جلوگیری از برخورد تند و قهری ماموران اداره منابع طبیعی شهرستان های ماکو چالدران با روستاییان و کشاورزان.

تذکر مفتح نماینده زرن به وزیر جهادکشاورزی در خصوص تسریع در تحویل تامین کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان زرن.

تذکر تاصری نژاد نماینده شادگان زنگنه و سودانی نمایندگان اهواز، طباطبایی‌ نماینده ایذه، کعبی و سعدون زاده نمایندگان آبادان و شجاع پوریان نماینده بهبهان، ساعدی نماینده شوش،ساعدی نماینده دزفول، مطورزاده نماینده خرمشهر و احمدی نماینده تهران به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص بررسی علت عدم موفقیت طرح های کشت نیشکر با توجه به هزینه های بسیار و گذشت سال های متمادی.

تذکر حبیبی نماینده خمین به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم توجه به کشاورزان دیم کار خمین و اجرای مصوبات هیات دولت در استان مرکزی و رسیدگی به وضعیت نابسامان کودشیمیایی در شهرستان خمین.

احمدی بهرامی نماینده رفسنجان، حسینی نماینده سیرجان، امیری نماینده زرند و کوه بنان، سبحانی نماینده دامغان، هاشمی ریسه نماینده شهر بابک به وزرای جهاد کشاورزی، تعاون، بازرگانی، بهداشت و درمان درخصوص تسریع در اعطای تسهیلات پیش بینی شده به صادرکنندگان پسته و تعیین قیمت خرید پسته توسط مراجع ذی صلاح.

تذکر زمانی نماینده ملایر به وزیر بهداشت و درمان در خصوص احداث و راه اندازی مجتمع بهداشتی درمانی منطقه آبر زمان ملایر.

تذکر ناصرنژاد نماینده شادگان به وزیر بهداشت و درمان درخصوص عمل به وعده های داده شده و تامین کادر پزشکی لازم به خصوص سونولوژیست و ادیولوژیست مورد نیاز بیمارستان شادگان.

تذکر علیخانی نماینده بویی زهرا و آوج به وزیر بازرگانی در خصوص رسیدگی به وضعیت نامناسب سیمان در استان قزوین و رفع مشکل رکود برخی از طرح های عمرانی به خصوص پل سازی جاده قزوین و بویین زهرا و به وزیر آموزش و پرورش در خصوص ضرورت حل مشکل دانش آموزان روستایی شنستق سفلی استان قزوین.

تذکر دوست محمدی نماینده سمنان به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در صدور مجوز به کارگیری معلمین بازنشسته جهت تامین معلم برای حدود 40 کلاس درس در مقطع ابتدایی شهرستان سمنان و به رئیس جمهور در خصوص دستور تسریع در تحویل کارت سوخت آژانس های شهری شهرستان سمنان.

تذکر ندیمی نماینده لاهیجان و سیاهکل به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در راه اندازی دانشکده فنی دختران و تیزهوشان شهرستان لاهیجان.

تذکر یحیی زاده نماینده تفت و میبد به وزیر آموزش و پرورش در خصوص لغو حدنصاب جهت دائم ماندن کلاس در مناطق روستایی و کوهستانی سردسیر تفت به منظور حمایت از روستاییان و جلوگیری از مهاجرت آنان و به وزیر بازرگانی در خصوص ضرورت افزایش سهمیه آرد مناطق شهرهای گردشگری و زیارتی به تناسب حضور گردشگران.

تذکر فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب به وزیر امور خارجه در خصوص توجه به امکان از دست رفتن فرصت های تجاری و اقتصادی موجود پس از بسته شدن مرز ایران و عراق و به رئیس جمهور درخصوص جلوگیری از شکل گیری تبعیض تازه در مکان یابی برای پالایشگاه جدید کرمانشاه.

تذکر حاجی بابایی نماینده همدان به رئیس جمهور و وزیر بهداشت و درمان درخصوص دستور تسریع در اجرای طرح های بیمارستان امام، اکباتان از مصوبات هیات دولت به استان همدان.

تذکر قنبری نماینده ایلام به وزیر مسکن در خصوص ضرورت اتخاذ تدابیر جدی و عملی برای مهار رشد بی سابقه مسکن و پرهیز از شعارگرایی.

تذکر نژاد فلاح نماینده ساوجبلاغ و طالقان به وزیر نیرو در خصوص لزوم اختصاص یک متر مکعب بر ثانیه برای آبرسانی به شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد از منابع آب سد طالقان با توجه به مصوبه هیات دولت و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اعلام علت کوتاهی اداره منابع طبیعی در واگذاری اراضی منابع ملی به شرکت شهرک های صنعتی برای ایجاد شهرک های صنعتی در ساوجبلاغ و نظرآباد.

تذکر قبادی نماینده مرودشت و ارسنجان به وزرای جهاد کشاورزی و وزیر بازرگانی درخصوص حل معضل خرید چغندر قند کشاورزان مرودشت استان فارس.

تذکر گرانمایه پور نماینده کاشان به وزیر بازرگانی درخصوص اتخاذ تدابیر لازم برای مهارت واردات بی رویه شکر و حمایت از تولید داخلی.

تذکر میرتاج الدینی نماینده تبریز و سودانی نماینده اهواز به وزیر بازرگانی و جهاد کشاورزی در خصوص لزوم رفع صادرات عسل ایران و علت حذف ایران از فهرست صادرکنندگان عسل به اتحادیه اروپا و صادرات عسل ایران به نام کشور ترکیه.

تذکر میرتاج الدینی نماینده تبریز و سودانی نماینده اهواز و بزرگیان نماینده سبزوار به وزرای جهاد کشاورزی و بازرگانی لزوم تامین جو مورد نیاز کشاور و اصلاح سیاست های مربوط به کاهش کشت آن.

تذکر سیدهاشمی نماینده مراغه و عجب شیر، بزرگر نماینده بستان آباد به وزیر بازرگانی در خصوص نظارت بر توزیع شیر یارانه ای و افزایش سهمیه شیر یارانه ای استان آذربایجان شرقی و نظارت بر توزیع عادلانه آن بین شهرستان های تابعه.

تذکر اعلمی نماینده تبریز، خوش چهره نماینده تهران، افروغ نماینده تهران، صدیقی نماینده بناب، قمی نماینده پاکدشت، محسنی نماینده خرمشهر، قنبری نماینده ایلام، سبحانی نماینده دامغان، علیخانی نماینده قزوین، حسینی نماینده گرگان و آق قلا، عادل آذر نماینده دهلران، رضایی نماینده مسجد سلیمان  به وزیر امور خارجه، اعلام انزجار نسبت به اظهارات سخیف و خلاف عرف و اخلاق رئیس دانشگاه کلمبیا و لزوم اتخاذ تدابیر پیش بینی های لازم نسبت به نحوه و نتیجه حضور رئیس جمهور در محافلی نظیر دانشگاه کلمبیا.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet