خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/01/17 10:45:35
سرویس فرهنگی
آلیا مطرح کرد:

انتقاد از رویکرد معاونت زنان ریاست جمهوری در سال گذشته/تعامل دولت با خانم های مجلس رضایتبخش نیست

عضو فراکسیون زنان مجلس گفت:سال گذشته رویکرد معاونت امور زنان ریاست جمهوری رویکرد بین المللی داشت و نگاه به داخل کشور را کمتر صورت می داد از این رو لازم است در سال جدید این رویکرد اصلاح و جبران شده و ارتباط با داخل بیشتر شود تا مشکلات حوزه زنان بیشتر حل شود
انتقاد از رویکرد معاونت زنان ریاست جمهوری در سال گذشته/تعامل دولت با خانم های مجلس رضایتبخش نیست عضو فراکسیون زنان مجلس گفت:سال گذشته رویکرد معاونت امور زنان ریاست جمهوری رویکرد بین المللی داشت و نگاه به داخل کشور را کمتر صورت می داد از این رو لازم است در سال جدید این رویکرد اصلاح و جبران شده و ارتباط با داخل بیشتر شود تا مشکلات حوزه زنان بیشتر حل شود https://cdn.icana.ir/d/019/43026.jpg انتقاد,از,رویکرد,معاونت,زنان,ریاست,جمهوری,در,سال,گذشته/تعامل,دولت,با,خانم,های,مجلس,رضایتبخش,نیست Icana

فاطمه آلیا در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شعار امسال تحت عنوان "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد، گفت: لازم است دولت و ملت را در زمینه شعار امسال به صورت یکپارچه ببینیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: این موضوع به آن معناست ملت یعنی همه اقشار در مواجهه با دولت انتظارهایشان برآورده شود و تفاوتی میان آنها نباشد و این مسأله یعنی همدلی و همزبانی.

وی در ادامه همدلی و همزبانی را به معنای یکی بودن حرف و عمل دولتمردان دانست و عنوان کرد: خوب است که دولت، ملت و نمایندگان ملت را نامحرم نداند و علنی کردن فعالیت هایش را به بعد از انجام شدن آن موکول نکند که نمونه آن را سال گذشته در قضیه امضای تفاهم نامه با صندوق جمعیت جهانی دیدیم.

آلیا تأکید کرد: اگر همدلی به وجود بیاید قطعا نتیجه آن همزبانی خواهد بود و در غیر این صورت کارها به صورتی پیش خواهد رفت که به نفع مردم نیست این در حالی است که مسئولیت ها بعد از 4 یا 8 سال به پایان خواهد رسید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم در ادامه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب شعارهای خود را با هوشمندی و درایت مطرح می کنند، گفت: لذا دولت و ملت باید در جهت تحقق این شعار دقت کنند که انتظار از دولت در این زمینه بشیتر است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه انتظار می رود دولت در گزارش هایی که به مردم ارائه می دهد، جانب صداقت را رعایت کند، عنوان کرد: مردم در زندگی ملموس روزانه با افزایش قیمت روبرو هستند در حالی که دولت می گوید تورم وجود نداشته و مهار شده است.

آلیا در ادامه با اشاره به حوزه زنان افزود: در این رابطه لازم است برنامه هایی از سوی دولت نگاشته شود که مورد نیاز کشور و بانوان ایرانی است و به گونه ای نباشد که صرفا تمایلات برخی محافل و مجامع بین المللی را تأمین کند.

نماینده مردم تهران در ادامه با اشاره به قرار گرفتن در آستانه روز زن گفت: این روز برای زنان ایرانی آغاز یک سال نو است که لازم است در این رابطه دولت و به خصوص معاونت امور زنان ریاست جمهوری برنامه های خود را برای سال آینده بیان کنند تا خانم های جامعه با آن آشنا شوند.

وی افزود: برنامه های اعلام شده از سوی دولت در حوزه زنان نباید به صورت قشری، تبلیغاتی و تشریفاتی باشد بلکه باید به صورت جدی چند قدم اساسی در آن برداشته شده باشد که نمونه آن می تواند پیگیری قوانینی باشد که در گذشته بوده و اجرا نمی شده و یا برخی مشکلات زنان در بحث اشتغال و بیمه است که نیاز به پیگیری دارد.

آلیا در ادامه با اشاره به لزوم ارتباط مستقیم و غیرمستقیم دولت با ملت گفت: ارتباط مستقیم به آن معناست که دولت مردمی باشد و با حضور در بین اقشار تعامل مستقیم با آنها داشته باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم ادامه داد: شیوه دیگر به صورت غیرمستقیم یعنی ارتباط با نمایندگان ملت است که در حال حاضر تعامل دولت با خانم های مجلس رضایتبخش نبوده و ضعیف است و در خصوص مطالبات مجلس یا فرافکنی صورت می گیرد و یا به زمان دیگری موکول می شود که البته ما در سال گذشته این موضوع را به حساب تازه کار بودن دولت گذاشتیم.

وی ادامه داد: امیدواریم امسال به گونه دیگری این ارتباط رقم بخورد و دولت با ارتباط بیشتر با مردم و نمایندگان مردم، پاسخگوی مطالبات آنها باشد مخصوصا امسال که سال منتهی به انتخابات مجلس است ممکن است خدمت به مردم و ارتباط با جامعه تحت الشعاع تبلیغات قرار گیرد به گونه ای که تبلیغاتی تلقی شود که باید از آن حذر کرد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: سال گذشته رویکرد معاونت امور زنان ریاست جمهوری رویکرد بین المللی داشت و نگاه به داخل کشور را کمتر صورت می داد از این رو لازم است در سال جدید این رویکرد اصلاح و جبران شده و ارتباط با داخل بیشتر شود تا مشکلات حوزه زنان بیشتر حل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet