خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1394/01/21 08:01:00
سرویس فرهنگی
آشتیانی عراقی:

جمهوری اسلامی به دنبال تجلیل از مقام زن و ارتقای واقعی جایگاه آنها است

رئیس فراکسیون روحانیت مجلس گفت: زنان، پایه، اساس و ریشه زندگی هستند و اگر وظیفه خود را نسبت به تربیت اولاد، شوهرداری و خانه داری حفظ کنند قطعا جامعه متحول شده و منشأ فساد در آن از بین می رود.
جمهوری اسلامی به دنبال تجلیل از مقام زن و ارتقای واقعی جایگاه آنها است رئیس فراکسیون روحانیت مجلس گفت: زنان، پایه، اساس و ریشه زندگی هستند و اگر وظیفه خود را نسبت به تربیت اولاد، شوهرداری و خانه داری حفظ کنند قطعا جامعه متحول شده و منشأ فساد در آن از بین می رود. https://cdn.icana.ir/d/019/42947.jpg جمهوری,اسلامی,به,دنبال,تجلیل,از,مقام,زن,و,ارتقای,واقعی,جایگاه,آنها,است Icana

رضا آشتیانی عراقی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه روز بیستم جمادی الثانی روز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) است، گفت: ایشان به عنوان نمونه و الگوی یک زن از لحاظ عفاف، حجاب، علم، درایت، حیا و حمایت از ولایت بود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اگر می خواهیم جامعه مناسبی داشته باشیم باید تجلیل و تکریم از جایگاه و موقعیت زن را مد نظر قرار دهیم چرا که نیمی از جامعه را خانم ها تشکیل می دهند.

وی افزود: زنان، پایه، اساس و ریشه زندگی هستند و اگر وظیفه خود را نسبت به تربیت اولاد، شوهرداری و خانه داری حفظ کنند قطعا جامعه متحول شده و منشأ فساد در آن از بین می رود.

آشتیانی عراقی اذعان کرد: از طرف دیگر اگر زن تکریم نشده و جایگاه آن برای جامعه مشخص نباشد و آنها نیز خودشان نسبت به وظایفشان آگاه نباشند، آن جامعه دچار مشکل خواهند شد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نهم در ادامه با بیان اینکه مدعی هستیم بعد از انقلاب جایگاه واقعی زن برای آنها به نمایش گذاشته شده است، یادآور شد: در حال حاضر نظام نسبت به جایگاه زن آشنا بوده و تعبیراتی که حضرت امام(ره) داشته، راهنمای خوبی در این زمینه بوده است ضمن اینکه اسلام همچنان که برای مردان حقوقی را مشخص کرده برای زنان نیز حقوقی قائل شده است.

وی اضافه کرد: به طور کلی در جامعه اسلامی از نظر موقعیت معنوی و جایگاهی فرقی بین زن و مرد از لحاظ حقوقی وجود ندارد البته امیدواریم نظام زمینه ای را ایجاد کند که زن جایگاه بهتر و بیشتری نسبت به حال داشته باشد.

رئیس فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به سابقه سابقه حضور زنان در جایگاه های مهم کشوری، خاطرنشان کرد: وزیر بهداشت دولت سابق بر عهده یک زن بود همچنین بسیاری از زنان در پست های مدیریت، معاونت و مشاور هستند که این امر نشان دهنده آن است که نظام به دنبال رساندن زن به جایگاه واقعی خودش است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet