هدر موبایل
1388/01/16 13:16:00
سرویس صحن

قرائت گزارش کمیسیون کشاورزی درباره سوال نماینده چالوس از وزیر کشاورزی

**در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس، گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در خصوص سوال "انوشیروان محسنی بندپی" از وزیر جهاد کشاورزی قرائت شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده نوشهر و چالوس در مورد علت وجود نابسامانی های شدید در بخش کشاورزی و عدم تحقق وعده های داده شده وزیر در موقع اخذ رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی و فرافکنی در بحران ایجاد شده در این بخش از وزیر کشاورزی سوال کرده بود.

براساس گزارش کمیسیون کشاورزی، سوال مذکور در جلسه روز سه شنبه مورخ 12/6/1387 با حضور سوال کننده و وزیر جهاد کشاورزی مطرح گردید.

در این گزارش آمده است: سوال کننده اظهار داشتند: عدم تحقق و عده های داده شده در زمان اخذ رای اعتماد و شکاف بین برنامه با عمل روی محصولات استراتژیک گندم، برنج و جو و نداشتن برنامه علمی و کارشناسی باعث عدم تحقق بخشیدن به خودکفایی گردیده و نیازمند اصلاحات جدی و برنامه ریزی علمی می باشد.

وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ اظهار داشتند به برنامه های ارائه شده عمل شده است و اقدامات ما قابل دفاع است و در بعضی از تولیدات مانند تولید مرغ مازاد تولید در کشور داریم در بعضی از محصولات به دلیل سرما و خشکسالی خساراتی به تولیدات وارده آمده که عوارض طبیعی می باشد و در مورد واردات هم در فصل تولید تعرفه را بالا گذاشتیم  و در فصلی که تولید نداشتیم تعرفه را پایین می آوردیم . در مورد صادرات هم افزایش صادرات داشته ایم.

بنابر این گزارش، در نهایت سوال کننده  از پاسخ وزیر قانع نشدند که مراتب به هیات رئیسه اعلام و موضوع در جلسه علنی روز چهارشنبه 11/10/1387 مطرح و سوال کننده محترم در پایان جلسه علنی اعلام نمودند از پاسخ وزیر جهاد کشاورزی قانع نشدند.

در پایان گزارش مذکور آمده است: کمیسیون کشاورزی نیز بر این اعتقاد است که پاسخ وزیر جهاد کشاورزی در جلسه علنی مورخ 11/10/1387 و برنامه های ارائه شده از سوی وزیر جهاد کشاورزی در موقع رای اعتماد توسط هیات  رئیسه بررسی و با توجه به شرایط خشکسالی و سرمازدگی عملکرد وزارت جهاد کشاورزی بررسی و در صورت کوتاهی وزارت جهاد کشاورزی موضوع به ریاست محترم جمهوری منعکس گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet