هدر موبایل
1394/01/23 08:54:03
سرویس اجتماعی
سعیدی:

سوء مدیریت؛ عامل اصلی آلودگی دریای خزر/ محیط زیست تدبیر کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر بررسی قوانین دریاها و خشکی، گفت: محیط زیست به عنوان متولی با بررسی قوانین دریاها و خشکی اگر خلاء قانونی در برخی از قوانین احساس می کند باید پیشنهادات خود را به همراه دلایل به مجلس منعکس کند تا مجلس در این باره اقدام کند.
سوء مدیریت؛ عامل اصلی آلودگی دریای خزر/ محیط زیست تدبیر کند عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر بررسی قوانین دریاها و خشکی، گفت: محیط زیست به عنوان متولی با بررسی قوانین دریاها و خشکی اگر خلاء قانونی در برخی از قوانین احساس می کند باید پیشنهادات خود را به همراه دلایل به مجلس منعکس کند تا مجلس در این باره اقدام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/76606.jpg سوء,مدیریت؛,عامل,اصلی,آلودگی,دریای,خزر/,محیط,زیست,تدبیر,کند Icana

محمد اسماعیل سعیدی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نقش سازمان محیط زیست در خصوص رفع مشکلات زیست محیطی در سال جدید، بیان کرد: با توجه به خشکی تالاب ها، آلودگی دریاها و قدمت و فرسودگی شبکه آبرسانی در کشور، محیط زیست باید به این معضلات  ورود و با برنامه ریزی منسجم تدابیر اساسی را لحاظ کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، این موضوع را که کشورهای در حال توسعه در آلودگی دریاها نقش دارند را رد و تصریح کرد: اینطور وانمود می شود که کشورهای در حال توسعه باعث آلودگی دریاها هستند ولی چون  سیستم اطلاع رسانی اکثر اخباردر دست کشورهای توسعه یافته است لذا این کشورها اخبار َمربوط به آلودگی کشورهای خود را سانسور و منعکس نمی کنند.

وی ادامه داد: لذا اکثر آلودگی ها را به کشورهای در حال توسعه ربط می دهند این در حالی است که همه کشورها در آلودگی دریاها سهیم هستند و نقش دارند لذا در این باره همه کشورها باید در رفع آلودگی دریاها کوشش کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با ابراز تاسف از آلودگی‌های دریای خزر ناشی از سوء مدیریت، بیان کرد:  متاسفانه در خصوص آلودگی دریای خزر بیش از ده سال است که هشدار داده شده ولی تاکنون سازمان محیط زیست در این باره  اقدامی صورت نداده است لذا لازم است که سازمان محیط زیست در سال جدید این معضل را جدی گرفته و این موضوع در دستور کارخود قرار دهد چون بخشی زیادی از محیط زیست ما تحت تاثیر دریای خزر قرار دارد.

سعیدی، ادامه داد: چون دریای خزر هم از لحاظ بین‌المللی وهم زیست محیطی برای ما حائز اهمیت است سازمان محیط زیست با همکاری نهادهای بین‌المللی باید به طور جدی درخصوص رفع آلودگی دریای خزر ورود پیدا کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، فاضلاب های خانگی، صنعتی، پساب های کشاورزی، ریختن زباله ها، حفاری های نفتی را از مهمترین عوامل آلودگی دریاها و سواحل عنوان کرد.

وی با انتقاد از قدمت و فرسودگی و عدم کار آیی لازم شبکه توزیع و خطوط آبرسانی شهر تهران گفت:  متاسفانه عمر سیستم انتقال آب شرب در تهران به بالای 60 سال می رسد بنابراین به علت فرسودگی، فاضلاب با فشار اسمزی وارد سیستم آب آشامیدنی می شود و این در حالی است که  سازمان محیط زیست جای چاره یابی همیشه این موضوع را تکذیب می کند.

سعیدی خاطر نشان کرد: چون مقدار زیادی از هدر رفت و آلودگی آب تهران به علت فرسودگی شبکه‌های آبرسانی است باید در سال پیش رو با نوسازی شبکه‌های فرسوده از اتلاف و آلودگی آن جلوگیری شود نباید این نکته فراموش شود که با تکذیب و شعار دادن مشکلی حل نمی شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر تعویض شبکه های قدیمی فاضلاب با شبکه های مدرن، تصریح کرد: چون بیشترین میزان آلودگی دریاها مربوط به فاضلاب‌های خانگی است و در بیشتر  شهرهای کشور شبکه های فاضلاب به صورت ناقص اجرا شده این موضوع نقش زیادی در آلودگی آب شرب خانگی و دریاها و سواحل دارد لذا تعویض سیستم فاضلاب در شهرها از سوی وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب بسیار حیاتی و ضروری است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet