آغاز امامت اما زمان (عج)
1394/01/23 10:24:37
سرویس فرهنگی
آلیا به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن تأکید کرد:

ضرورت تلاش دولت در حفظ قداست جایگاه مادران شاغل

عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: در هیچ حال نباید بحث فرزندآوری و ازدواج کمرنگ شود و دولت باید فرهنگ اشتغال زنان را به گونه ای جا بیاندازد که زنان بتوانند در کنار حفظ قداست جایگاه مادری، مشغول به کار نیز شوند.
ضرورت تلاش دولت در حفظ قداست جایگاه مادران شاغل عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: در هیچ حال نباید بحث فرزندآوری و ازدواج کمرنگ شود و دولت باید فرهنگ اشتغال زنان را به گونه ای جا بیاندازد که زنان بتوانند در کنار حفظ قداست جایگاه مادری، مشغول به کار نیز شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/43026.jpg ضرورت,تلاش,دولت,در,حفظ,قداست,جایگاه,مادران,شاغل Icana

فاطمه آلیا در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در خصوص فعالیت دولت ها پیرامون ارتقای جایگاه و مقام زن در جامعه، گفت: دولت ها طی 36 سال بعد از وقوع انقلاب اسلامی تا حدودی توانسته اند کارهایی در خصوص جایگاه زنان در جامعه انجام دهند اما اینکه تا چه توانسته اند مطالبات فرهنگی و اسلامی را محقق کنند همچنان پاسخ مشخصی ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه گاهی مسائل فرعی جایگزین مسائل اصلی در حوزه زنان شده است، گفت: مسائل اصلی آن محورهایی است که در چارچوب انقلاب و گفته های مقام معظم رهبری و در خصوص محورهای اساسی جوهره زن را تعریف کرده اند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه رسالت اصلی زنان، انسان ساز بودن آنهاست، عنوان کرد: روح قانون اساسی می گوید هر فرد ایرانی اعم از زن و مرد باید در شئونات سیاسی و اجتماعی دخالت کنند؛ اکنون باید دید آیا سازوکارها به گونه ای بوده که هم قانون اساسی محقق شود و هم نظر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری.

آلیا در ادامه خاطرنشان کرد: هم اکنون شاهدیم موضوعاتی مثل حضور زنان به عنوان تماشاچی ورزش آقایان به صورت اصل قرار گرفته و بررسی می شود در حالی که بیمه زنان خانه دار مغفول مانده است، از طرفی نسبت به چگونگی مشارکت اجتماعی زنان چه در جایگاه فردی، خانوادگی و اجتماعی توجه خاصی صورت نگرفته و گزارشی درباره اقدامات آن ارائه نمی شود.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم در ادامه با بیان این مطلب که در دین اسلام اشتغال زنان باید به گونه ای باشد که به خانواده آنها لطمه نخورد، یادآور شد: برخی دولت ها معتقدند رسالت اجتماعی زنان با رسالت خانوادگی آنها متناقض است و باید یکی از آنها را انتخاب کرد در حالی که زنان می توانند با اولویت قرار دادن خانواده مشارکت اجتماعی نیز داشته باشند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه اشتغال بانوان نباید به عنوان مسأله اصلی مطرح شده و تحت الشعاع قرار گیرد، گفت: برخی معتقدند زنان و مردان باید در تساوی کامل با هم باشند در حالی که باید برای زنان شاعل تبعیض مثبت قائل شد و برای مثال کاهش ساعت کاری به معنای خانه نشینی زنان نیست و همیشه تساوی به معنای عدالت نیست.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در هیچ حال نباید بحث فرزندآوری و ازدواج کمرنگ شود و دولت باید فرهنگ اشتغال زنان را به گونه ای جا بیاندازد که زنان بتوانند در کنار حفظ قداست جایگاه مادری، مشغول به کار نیز شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet